terazmuzyka.pl
Newsy 1767V  
mg | 18 marca 2019
4

Slipknot rozstał się z perkusistą

Niedawno Chris Fehn poinformował, że został zmuszony do złożenia pozwu na swoich kolegów z zespołu Slipknot. Perkusista nie jest już członkiem amerykańskiej grupy.

Przypomnijmy, że niedawno portal „The Blast” poinformował, iż zespół Slipknot został pozwany przez Chrisa Fehna, który w grupie gra na instrumentach perkusyjnych. Muzyk twierdził, że nie dostał należnego wynagrodzenia za udział w trasach koncertowych.

Slipknot został pozwany przez własnego perkusistę

Zespół Slipknot opublikował właśnie oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji:

Slipknot koncentruje się na tworzeniu albumu numer 6 i organizacji światowego, najlepszego w historii, tournée. Chris wie, czemu nie jest już częścią Slipknot. Jesteśmy zawiedzeni, że wolał wskazywać palcem i wygłaszać roszczenia, zamiast zająć się tym, co ważne i wciąż być częścią Slipknot. Wolelibyśmy, żeby nie podążał obraną ścieżką, ale ewolucja jest nieodłącznym elementem życia.

W pozwie wystosowanym przez Fehna mogliśmy przeczytać, że pieniądze za trasy koncertowe i sprzedaż gadżetów miały trafiać do jednej firmy, która następnie dzieliła je pomiędzy członków zespołu. Fehn miał dokryć ostatnio, iż pozostali członkowie zespołu pozakładali oddzielne firmy, do których trafiały pieniądze z tras. Na jego celowniku znaleźli się przede wszystkim Shawn Crahan i Corey Taylor.

Chris Fehn domaga się wglądu w księgowość oraz zapłacenia zaległego, jego zdaniem, wynagrodzenia. Sprawa najprawdopodobniej skończy się w sądzie.

Zespół Slipknot ogłosił, że jego nowa płyta ukaże się 9 sierpnia. Nie znamy jeszcze tytułu albumu, ani okładki, nieco o tej płycie opowiedział jednak Shawn „Clown” Crahan.

W wywiadzie dla „Kerrang!” Clown powiedział, że nowa płyta będzie równie ciężka co „Iowa” i że przedstawi zespół nowemu pokoleniu fanów:

Mógłbym powiedzieć, że nowa płyta odkryje Slipknota na nowo, ale we właściwy sposób. Gdy zakładaliśmy zespół, miałem 26 lat, we wrześniu skończę 50 lat. Ten album pokaże nas jako starsze istoty ludzkie. W 1998 roku toczyliśmy pewną wojnę, a w 2019 będziemy toczyć nową. Pierwsza płyta była jak cios w twarz koszem na śmieci albo kijem. Nowa płyta będzie jak odkrywanie nas na nowo.

Slipknot będzie jedną z gwiazd Mystic Festival, który odbędzie się 25-26 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie i otaczającym ją parku lotników. Wśród innych wykonawców wystąpią też Sabaton, Emperor, Soulfly, Trivium, Testament In Flames.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Archerypteryks Zasadzka [93.179.***.***] dodano: 18.03.2019, 11:40 #1
Hahah beka na maxa. Swietne to "oświadczenie" zespołu- najlepiej niech wszyscy w zespole poza Taylorem i Clownem zap***dalają za darmochę, w myśl idei i ewolucji. A jak coś się nie podoba to out.
Żart i śmiech na sali. Mam nadzieję, że Chris wygra sprawę i oskubie tych hipokrytów do suchej nitki.
rapidos [109.241.***.***] dodano: 18.03.2019, 12:48 #2
Pamiętam jakiś wywiad z panem Blabbermouth (aka C.Taylor) przy promocji pierwszego/drugiego albumu gdy zapewniał, że Slipknot to niczym żywy organizm, w którym każdy z 9 członków jest równie ważny a pozbawiony któregokolwiek z nich prędzej przestanie istnieć niż będzie grał dalej... a świstak siedzi i zawija je w te sreberka.
Pokaż odpowiedzi (2)
Zobacz także
Newsy 126V  
Newsy 1127V  
14

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

mg | fot. rofilp | 25 maja 2020
Newsy 1331V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group