terazmuzyka.pl
Newsy 1919V  
rf | 15 października 2018
0

Slipknot zapowiada: nowa płyta i nowa trasa w 2019 roku

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w 2019 roku usłyszymy nowy album zespołu Slipknot. Grupa zamierza też wyruszyć w trasę.

Grupa Slipknot pracuje nad nowymi utworami już od pewnego czasu, jednak do tej pory znaliśmy niewiele konkretów. Teraz Corey Taylor wyjawił plany odnośnie nowego wydawnictwa zespołu.

Glenn Benton zwyzywał Slipknot. Teraz się tłumaczy

W wywiadzie dla „Ressurection Fest TV” Corey Taylor powiedział, że nowy album Slipknot najprawdopodobniej ukaże się latem 2019 roku:

Wszystko zależy kiedy wejdziemy do studia. W tej chwili nasz plan wygląda tak, by wejść do studia na początku roku. Kilka miesięcy zajmą nagrania, kilka miesięcy produkcja, przygotowanie nowych masek, strojów i całej reszty. Mamy nadzieję ruszyć w trasę latem, kiedy ukaże się album.

Wokalista zdradził także, że muzycy mają w zanadrzu 20 utworów:

Są bardzo dobre. Zobaczymy, które wypadną najlepiej i te wybierzemy na płytę. Będziemy jednak się starali, żeby ludzie mogli usłyszeć wszystkie kawałki, może więc po wydaniu płyty wydamy coś jeszcze.

Kilka tygodni temu Shawn Crahan powiedział o nowej płycie Slipknota:

Tym razem postanowiliśmy podejść do sprawy nieco inaczej. Przede wszystkim upewniliśmy się, czy jesteśmy szczęśliwi i czy te utwory nas uszczęśliwiają. Żyjemy dla nich, żyjemy dla sceny, dla fanów, dla sztuki, a gdy mamy czas – możemy tworzyć sztukę, nagrywać pisać, jamować. I to właśnie robimy.

Przekonaliśmy się, że mamy obsesję na punkcie procesu tworzenia. Uwielbiamy gonić naszą wizję, aż ta będzie kompletna. To wymaga czasu. Tym razem jednak upewniliśmy się, że nim dysponujemy i mamy pewność, że możemy poświęcić go na tworzenie. I tak uczyniliśmy.

Dyskografię zespołu Slipknot zamyka album „.5: The Gray Chapter” opublikowany w 2014 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 126V  
Newsy 265V  
0

Bokassa, zespół grający w trasie z Metallicą, zapowiedział nowy album [WIDEO]

mg | fot. Thomas Stavø Johnstone | 24 kwietnia 2019
Newsy 924V  
0

Kortez zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Facebook | 24 kwietnia 2019
Newsy 651V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group