terazmuzyka.pl
Newsy 4974V  
rf | 23 kwietnia 2019
0

Slipknot zespołem dwóch członków? Prawnik ujawnia kulisy funkcjonowania grupy

Prawnik Chrisa Fehna ujawnił, na jakiej zasadzie funkcjonuje Slipknot. Z prawnego punktu widzenia grupą kierują dwie osoby.

Miesiąc temu perkusista Chris Fehn wytoczył zespołowi Slipknot pozew, w którym twierdził, że nie miał świadomości istnienia dodatkowych spółek, które rzekomo miały pobierać należące się mu pieniądze z działalności zespołu. Teraz za sprawą jego prawnika poznaliśmy kulisy funkcjonowania zespołu Slipknot.

Chris Fehn vs. Slipknot. Poznaj treść pozwu

Prawnik Chrisa Fehna twierdzi, że jedynymi członkami zespołu, którzy są udziałowcami Slipknota są wokalista Corey Taylor i perkusista Shawn Crahan. Reszta zatrudniona jest na zasadzie muzyków sesyjnych:

Pan Fehn występował z zespołem Slipknot za co dostawał gażę. Nie jest udziałowcem, właścicielem, ani członkiem zespołu, który pozywa.

Założycielami zespołu muzycznego, znanego pod nazwą Slipknot, są Michael Shawn Crahan i Corey Taylor.

Fakt, że Corey Taylor figuruje jako założyciel zespołu Slipknot jest o tyle ciekawy, że wokalista dołączył do zespołu dwa lata po jego założeniu, zastępując Andersa Colsefniego, który zaśpiewał na taśmie demo „Mate. Feed. Kill. Repeat.” z 1996 roku.

Slipknot ogłosił, że jego nowa płyta ukaże się 9 sierpnia. Grupa będzie jedną z gwiazd Mystic Festival, który odbędzie się 25-26 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie i otaczającym ją parku lotników. Wśród innych wykonawców wystąpią też Sabaton, Emperor, Soulfly, Trivium, Testament i In Flames.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 561V  
1

Peter Murphy (Bauhaus) miał zawał

rf | fot. Flickr user pfig | 15 sierpnia 2019
Newsy 593V  
3

Iggy Pop opublikował kolejny utwór z nowej płyty [WIDEO]

mg | fot. Alex Const | 15 sierpnia 2019
Newsy 1232V  
0

Shavo Odadjian: System Of A Down ma około 10 nowych piosenek

rf | fot. Frank Maddocks | 14 sierpnia 2019
Newsy 2940V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group