terazmuzyka.pl
Film / serial 1040V  
mg | 25 czerwca 2018
0

Brytyjska aktorka nauczyła się mówić po polsku na potrzeby filmu „Obietnica poranka"

Jedna z gwiazd filmu „Obietnica poranka” – Charlotte Gainsbourg – musiała nauczyć się kilkunastu kwestii w naszym ojczystym, trudnym przecież języku. Sprawdźcie, jak z tym zadaniem poradziła sobie Brytyjka.

20 lipca do polskich kin trafi film „Obietnica poranka” – to adaptacja autobiograficznej powieści Romaina Gary'ego, urodzonego w Wilnie pisarza, który w latach 20. mieszkał z matką Niną Kacew w Warszawie. W rolę jego matki wcieliła się brytyjska aktorka i piosenkarka, Charlotte Gainsbourg, która stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem – musiała nauczyć się na potrzeby swojej roli mówić w języku polskim.

OFF Festival 2018. Poznaliśmy rozpiskę godzinową

Aktorka musiała sporo czasu poświęcić na przygotowanie do roli, a w nauce języka wspomogła ją Izabela Gwizdak, która grała między innymi „1920. Wojna i miłość”, czy „39 i pół”. Sprawdźcie, co udało im się osiągnąć:

Film „Obietnica poranka” opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. A niesamowite przygody, jakich Romain doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy XX wieku. Ale ta bezgraniczna macierzyńska miłość będzie również jego ciężarem przez całe życie.

W filmie, poza Charlotte Gainsbourg, zagrali Pierre Niney, Didier Bourdon i Jean-Pierre Darroussin.


Charlotte Gainsbourg będzie również jedną z gwiazd OFF Fesyivalu, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Poza nią na scenie wystąpią m.in.: Kult gra „Spokojnie”, Ariel Pink, Grizzly Bear, M.I.A, Turbonegro, Clap Your Hands Say Yeah z płytą „Some Loud Thunder”, ...And You Will Know Us by the Trail of Dead grają „Source Tags & Codes”, Muchy czy The Brian Jonestown Massacre.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
4

Queen wystąpi na Oscarach

rf | fot. DianaKat1 | 19 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group