terazmuzyka.pl
Newsy 3057V  
rf | 21 lutego 2018
1

Słynny zespół z lat 80. reaktywuje się na pożegnalny koncert

Słynny w latach 80. zespół powróci po 15 latach na jeden, pożegnalny koncert.

Grupa Soft Cell ogłosiła, że reaktywuje się na jeden koncert z okazji 40. rocznicy powstania. Jednocześnie będzie to też pożegnalny występ popularnego w latach 80. duetu.

Zakk Wylde porównuje Grammy do Justina Biebera

Sof Cell planuje wystąpić 30 września 2018 roku w londyńskiej O2 Arena. Ten jedyny koncert popularnego duetu ma jednocześnie być celebracją 40. rocznicy powstania grupy, jak i pożegnaniem ze sceną. Poprzedni koncert Soft Cell odbył się 15 lat temu.

Marc Almond i Dave Ball zamierzają jeszcze raz wystąpić razem na scenie. W oficjalnym oświadczeniu prasowym Marc Almond napisał:

Zawsze czułem, że sprawa Soft Cell nie została zamknięta. Ten ostatni koncert w historii będzie najlepszym zakończeniem. To nasza forma pożegnania z fanami i podziękowania im.

Soft Cell powstał w Anglii w 1977 roku. Duet był jednym z pionierów nurtu synth pop. Wydany w 1981 roku debiutancki album „Non-Stop Erotic Cabaret” dotarł do 5. miejsca brytyjskiej listy przebojów, pokrywając się platyną, a pochodząca z niego przeróbka utworu „Tainted Love” Glorii Jones, dotarła na sam szczyt. Grupa ulokowała kilka przebojów na listach w pierwszej połowie lat 80. i nagrała cztery albumy długogrające.

W 1984 roku Marc Almond zadebiutował solowym albumem „Vermin In Ermine”, którym rozpoczął długą i udaną solową karierę. David Ball swój jedyny solowy album wydał pod tytułem „In Strict Tempo”, ale pracował jako producent, występował też jako członek zespołu The Grid.

Soft Cell reaktywował się na krótko na początku XXI wieku, wydając w 2002 roku album „Cruelty Without Beauty” i dając serię koncertów.

Soft Cell wymieniany jest jako jedna z inspiracji artystów nurtu industrial, new romantic, new wave, a także muzyki elektronicznej i rockowej.

Soft Cell – „Tainted Love”

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Kokka [178.217.***.***] dodano: 22.02.2018, 07:12 #1
A czy Almond po tych wszystkich plastyczkach na twarz może jeszcze bez obaw otwierać i zamykać usta?
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group