terazmuzyka.pl
Newsy 408V  
rf | 12 czerwca 2018
0

Smashing Pumpkins dali pierwszy występ po powrocie [WIDEO]

Zespół Smashing Pumpkins dał pierwszy występ od czasu reaktywacji prawie oryginalnego składu. Grupa wystąpiła w programie „The Tonight Show With Jimmy Fallon”, w którym zagrała dwa utwory. Zobaczcie, jak wypadła.

Smashing Pumpkins powraca w niemal oryginalnym składzie na trasę koncertową. Grupa będzie grała w składzie: Billy Corgan, James Iha, Jimmy Chamberlin, Jeff Schroeder i koncertowy basista Jack Bates, który zastąpi D’Arcy Wretzky. Zespół dał pierwszy od czasu reaktywacji występ.

Kolejny muzyk System Of A Down wypowiada się w temacie nowej płyty

Smashing Pumpkins wystąpili w programie „The Tonight Show With Jimmy Fallon”, w którym zagrali dwa utwory. Jednym z nich był klasyczny utwór „Zero”, pochodzący z wydanego w 1995 roku albumu „Mellon Collie & The Infinite Sadness”, a drugi to zupełnie nowa piosenka „Solara”.

Oba wykonania możecie obejrzeć poniżej.

Smashing Pumpkins – Zero

Smashing Pumpkins – Solara

Lider grupy zdradził, że w najbliższym czasie na rynku pojawią się dwie EPki, na każdej znajdzie się po cztery utwory. Już w połowie lutego Corgan na swoim Instagramie podał tytuły nowych kompozycji Smashing Pumpkins, które znajdą się na nadchodzących minialbumach, oto one: „Alienation”, „Travels”, „Silvery Sometimes (Ghosts)”, „Solara”, „With Sympathy”, „Marchin’ On”, „Knights of Malta”, „Seek and You Shall Destroy”. Wszystko na to wskazuje, że obie EPki wyprodukuje Rick Rubin.

Latem zespół Smashing Pumpkins wyruszy w trasę koncertową pod szyldem „The Shiny and Oh So Bright” - na razie zostały ogłoszone daty występów wyłącznie w Ameryce Północnej. Całość zbiega się z 30. rocznicą powstania grupy. Muzycy będą wykonywali utwory z pierwszych pięciu studyjnych albumów. Wiadomo, że w szeregach formacji zabraknie basistki D’arcy Wretzky, która grała w Smashing Pumpkins do 1999 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 286V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group