terazmuzyka.pl
Koncerty 471V  
mg | 16 lipca 2019
0

Soulfly odwiedzi kolejne polskie miasto podczas lipcowej trasy [DATA, BILETY]

Grupa Soulfly zagra w Polsce aż cztery koncerty. Do ogłoszonych wcześniej miast dołączył właśnie Płock.

Kilka dni temu dość nieoczekiwanie ogłoszono trzy koncerty Soulfly w Polsce, które odbędą się... jeszcze w tym miesiącu. Dowodzony przez Maxa Cavalerę zespół zagra 28 lipca w stołecznej Proximie, a 29 lipca w poznańskim klubie U Bazyla. Formacja wzmocniła również skład odbywającego się 30 lipca wrocławskiego wROCKfest.pl.

Jak się jednak okazuje, to jeszcze nie koniec! Do tej mini trasy po Polsce dołączył właśnie Płock Soulfly pojawi się w klubie Rock '69 27 lipca. Bilety na ten, jak i pozostałe koncerty zespołu trafiły już do sprzedaży.

Soulfly pod wodzą Maxa Cavalery – jednego z najważniejszych frontmanów w historii muzyki metalowej - od ponad 20 lat kroczy swoją ścieżką, umiejętnie wyznaczając trendy i jednocząc fanów death czy thrash, ale i nu-metalu, a nawet muzyki hardcore. Jest to też zespół dużo bliższy korzeniom lidera poprzez liczne nawiązania do duchowości, jak również dźwięków pochodzących z Ameryki Południowej. Taka mieszanka stylów i głęboko zakorzeniony temperament świetnie przekłada się na jakość i żywiołowość koncertów, o czym polscy fani niejednokrotnie mieli okazję się przekonać.

Zespół powstał w 1997 roku w Arizonie z inicjatywy Cavalery, który odszedł rok wcześniej z zespołu Sepultura, którego był współzałożycielem. W 2018 roku ukazała się ich ostatnia płyta, „Ritual”. Album wydany dokładnie dwie dekady po debiucie Brazylijczyków, pokazuje, że zespół wciąż nagrywa na najwyższym poziomie. Jak nowe utwory brzmią na żywo? Przekonamy się już wkrótce!

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 574V  
2

Happysad zapowiedział trasę koncertową na 2020 rok [DATY]

mg | fot. Paulina Grzybowska | 6 grudnia 2019
Koncerty 1070V  
6

Helloween zagra w Polsce w 2020 roku

rf | fot. Franz Schepers | 5 grudnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group