terazmuzyka.pl
Newsy 6318V  
rf | 8 lutego 2019
46

Steven Wilson o zespole Greta Van Fleet: Ich muzyka to jakieś jaja [TYLKO U NAS]

Steven Wilson ewidentnie nie należy do piewców zespołu Greta Van Fleet. Sprawdźcie, co miał do powiedzenia o nim dla „Teraz Rocka”.

Greta Van Fleet przebojem podbiła rynki muzyczne. Jej debiutancki album „Anthem Of The Peaceful Army” dotarł do 3. miejsca w USA i 12. w Wielkiej Brytanii, zdobywając pierwszą dziesiątkę w wielu innych krajach. Wśród artystów, którzy chwalili zespół, znaleźli się między innymi Slash, Roger Glover i Alex Lifeson. Do tego grona jednak zdecydowanie nie zalicza się Steven Wilson.

Steven Wilson rozpoczął pracę nad nowym albumem

7 lutego Steven Wilson wystąpił w Łodzi. Z tej okazji spotkaliśmy się z nim i odbyliśmy długą rozmowę. Rozmawialiśmy między innymi o kondycji współczesnego rocka. Na pytanie, co myśli o tym, w którym kierunku zmierza dziś rock, Steven Wilson odpowiedział:

W Ameryce istnieje okropny zespół, który nazywa się Greta Van Fleet. Absolutnie okropny! Ich płyta jest na szczycie, ale dla mnie ich muzyka to jakieś jaja, bo jest tak reakcyjna, taka przestarzała... Brzmią jak boysband grający przeróbki Led Zeppelin. Jeśli to wszystko, co muzyka rockowa ma do zaoferowania, to mamy przejebane (śmiech).

Na sugestię, że może dzięki Grecie Van Fleet młode pokolenie będzie mogło odkryć muzykę Led Zeppelin, Wilson odparł:

Serio? Wierzysz w to? Jestem sceptyczny. Jak trudno młodej osobie odkryć Led Zeppelin? Led Zeppelin to jeden z nielicznych rockowych zespołów, który wciąż jest wszechobecny. Czy trzeba słuchać Grety Van Fleet, żeby odkryć Led Zeppelin? Ale może masz rację, że są dzieciaki, które odkryły Led Zeppelin przez Gretę Van Fleet. Tylko co wtedy? Jeśli usłyszysz Led Zeppelin już nigdy więcej nie będziesz chciał słuchać Grety Van Fleet. Zespoły takie jak Nirvana, Pearl Jam czy Smashing Pumkins mogły odsłaniać młodym ludziom muzykę z poprzedniej epoki, ale były też świetne same w sobie, miały świeże podejście do rocka, odzwierciedlały czasy, w jakich żyły. Nie były to boysbandy, grające przeróbki dla jaj. To coś okropnego. Gdy słyszę takie gówno, tracę nadzieję w przyszłość rocka.

Steven Wilson odbywa ostatnią część trasy promującą, wydany w 2017 roku album „To The Bone”. Dzisiaj, 8 lutego, artysta wystąpi w Krakowie. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

Greta Van Fleet będzie natomiast jedną z gwiazd tegorocznego Open’er Festival, który odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019, w Gdyni.

Komentarze (46)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pablo [83.23.***.***] dodano: 08.02.2019, 13:52 #1
Brawo Stefan.
sunset_station dodano: 08.02.2019, 14:27 #2
Lepiej już się nie da tego ująć. Temat GVF uważam za zamknięty.
Pokaż odpowiedzi (1)
Serious [37.249.***.***] dodano: 08.02.2019, 14:52 #4
Szkoda ze żadne boysbandy grające rocka odzwieciedlajacego dzisiejsze czasy nie potrafią się wybić, może to znaczy ze są słabe poprostu?
Pokaż odpowiedzi (2)
P. [89.228.***.***] dodano: 08.02.2019, 15:01 #7
Z jednej strony Stefek ma racje, ale z drugiej... Przecież o znacznej części jego twórczości można powiedzieć to samo, jest kiepską kopią muzyki z lat 60. i 70., tylko inspirował się nie jednym, a wieloma wykonawcami, często niezbyt znanymi, dzięki czemu nie jest to aż tak jawny plagiat (choć zrzynka z King Crimson w "Raider II" jest już tak chamska, jak GVF).
Pokaż odpowiedzi (6)
marcio [37.47.***.***] dodano: 08.02.2019, 15:02 #14
A już myślałem,że zawiść jest domeną polskich,,artystów,, , którzy sami dotknięci niemocą twórczą zazdroszczą sukcesu innym...
Pokaż odpowiedzi (2)
qwerty [176.10.***.***] dodano: 08.02.2019, 15:37 #17
Zespoły takie jak Nirvana czy Pearl Jam były świetne same w sobie i miały świeże podejście do rocka? Ktoś tu popłynął widzę, przecież to też są boysbandy i popłuczyny, nawet Greta jest lepsza.
Pokaż odpowiedzi (1)
Dd11 [217.163.***.***] dodano: 08.02.2019, 15:53 #19
No nie wiem czy glos pana Wilsona jest jakos miarodajny. To artysta z innej bajki. Stara sie byc na uboczu i nie gra muzyki mainstreamowej. I stad pewnie nie bedzie mu sie podobac taka Greta. Z drugiej zas strony wyrazil sie jak prawdziwy mainstremowy rockandrolowiec
Jacek [213.205.***.***] dodano: 08.02.2019, 16:06 #20
Hahaha przygadał kocioł garnkowi hahaha Genesis , King Crimson , Pink Floyd i tyle w temacie panie mądralo hahaha
suchyliść [212.244.***.***] dodano: 08.02.2019, 16:32 #21
Brawo!Wreszcie ktoś miał "jaja",żeby powiedzieć prawdę o tym KIszkaCoverBoysBand'dzie!Przyznaję,że ja kiedyś dawno,dawno temu również dowiedziałem się o Black Sabbath,Led Zeppelin poprzez Nirvanę,Pearl Jam,Soundgarden czy nawet Red Hot Chili Peppers
Pokaż odpowiedzi (1)
Seb [31.41.***.***] dodano: 08.02.2019, 17:18 #23
Brawo Steven w końcu ktoś prawidłowo ocenił ta śmieszna Gretę
Grant [176.111.***.***] dodano: 08.02.2019, 17:26 #24
Komercyjnie pan Wilson niestety odpada przy Grecie Van Fleet, może stąd jego frustracja
Bartek [83.143.***.***] dodano: 08.02.2019, 18:34 #25
Zapytajcie go jeszcze o Nocnego Kochanka i będzie można zaorać teraz Rocka.
flake9 dodano: 08.02.2019, 18:34 #26
A może formuła rocka już się wyczerpała i nie da się już stworzyć nic nowego? Jak ktoś się czepia, że ci młodzi są wtórni, to niech sam wjedzie z rewolucją.
Pokaż odpowiedzi (1)
.... [83.31.***.***] dodano: 08.02.2019, 18:41 #28
Mało profesjonalna wypowiedź. Nikt nikogo nie zmusza do słuchania jakiejkolwiek muzyki, czy zespołu. Każdy ma prawo słuchać to co się jej/jemu podoba. Wyrażać własną opinię również jak najbardziej można, owy Pan ma do tego prawo. Szkoda, że w tak niesmacznym stylu. Ja osobiście Gretę Van Fleet sobie cenię, świetny zespół, mnóstwo energii, wokalista ma nieprzeciętny głos. Niektórym brak taktu jak widać.
Madszakal [37.47.***.***] dodano: 08.02.2019, 19:52 #29
Kim do uja jest Wilson,bo o greeta van fleet slyszalem Mrugnięcie
Pokaż odpowiedzi (1)
mniettek [31.182.***.***] dodano: 08.02.2019, 19:57 #31
Kto to jest Steve Wilson?
Pokaż odpowiedzi (1)
Woj [5.173.***.***] dodano: 08.02.2019, 20:43 #33
Zazdrosnik,gość ma się za auterytet a dla mnie to cienias który próbuje być oryginalny.
The_Cure dodano: 09.02.2019, 04:06 #34
Nawet nie wiem kto to jest a GVF znam. Niech sam sobie odpowie gdzie trafił ze swoją muzyką bo do mnie nie. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 09.02.2019, 04:07
The_Cure dodano: 09.02.2019, 04:16 #35
Nirvana to dno. Najsłynniejszy motyw zaczerpnięty żywcem z Killing Joke - Eighties. Złodziejskie dno a nie legenda. Cały ten Grunge to wielka pomyłka muzyki rockowej.
Pokaż odpowiedzi (1)
Oł je [188.147.***.***] dodano: 09.02.2019, 12:50 #37
Pan Stefan ma 36 tyś. obejrzeń na flagowcu you tube a greta ma 36 mln. Czy w rocku nie o to chodzi jak w innej muzie. A mówić że to gówno nie muzyka no pan Stefan niby rockmen a takie coś opowiada
Pokaż odpowiedzi (1)
daro [89.64.***.***] dodano: 09.02.2019, 14:00 #39
Zgadzam się w 100% chyba w ostatnich latach większego gniota nie słyszałem
Drak [188.147.***.***] dodano: 09.02.2019, 17:25 #40
Mowa nienawiści nieładnie, nieładnie
Pokaż odpowiedzi (1)
Jm [94.254.***.***] dodano: 10.02.2019, 08:10 #42
Brawo Steven, mocno ale absolutnie w punkt.
pol [87.205.***.***] dodano: 10.02.2019, 22:30 #43
Ciekawe, czy pan Wilson słyszał w całości płytę i poczytał, jak szerokie inspiracje mają muzycy Grety. Oni mają ze 3-4 zeppelinowe utwory, a reszta NIE.
Brother73 [83.20.***.***] dodano: 10.02.2019, 22:53 #44
GVF pyta, kiedy będzie o nich wkładka w Teraz Rocku...
Mantra [176.96.***.***] dodano: 11.02.2019, 19:14 #45
Przykro się czyta takie wypowiedzi, bo zawiść przez nie przemawia.Cieszę się że GVF została doceniona nagrodą Grammy za najlepszy album "From The Fires".Należy im się!
muzykmuzyk [80.52.***.***] dodano: 14.02.2019, 09:36 #46
Zazdrość przemawia przez tego miernego muzyka. Czy napisałeś coś oryginalnego Stevenie Wilsonie? UśmiechUśmiech