terazmuzyka.pl
Newsy 1868V  
rf | 8 maja 2017
0

Steven Wilson zapowiada nowy album

Steven Wilson wkrótce opublikuje nowy album studyjny. Co do tej pory wiemy o piątej płycie byłego lidera Porcupine Tree?

Steven Wilson kończy prace nad swoim nowym albumem. Wczoraj na swoim profilu Facebook umieścił informację „The countdown begins... #stevenwilson5 #sw5 #swnewalbum” oraz zdjęcie, które prawdopodobnie jednak nie jest okładką nowej płyty.

Nowy album Behemoth w 2018 roku

Kilka dni wcześniej Steven Wilson podzielił się informacją, że właśnie wrócił z Chile, gdzie razem z Lasse Hoile nakręcili teledysk do jednego z nowych utworów. Artysta podczas wyprawy odwiedził położone na wysokości 2635 metrów nad poziomem morza obserwatorium Paranal.

Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce. Czyste, przejrzyste światło to prawdziwy dar dla filmowców i fotografów

– napisał w relacji z wyprawy.

Nowy album Stevena Wilsona. Co wiemy?

Nie znamy jeszcze tytułu ani daty premiery piątej płyty Stevena Wilsona. Wiemy natomiast, że ukaże się ona w tym roku nakładem wytwórni Caroline International, będącej częścią koncernu Universal Music Group. Informację o podpisaniu kontraktu Steven Wilson skomentował następująco:

Jestem wniebowzięty, że podpisałem kontrakt z Michaelem Roe i jego ekipą z Caroline. Mimo że Caroline podlega Universalowi jej filozofia pozwala mi pozostać niezależnym twórczo, przy korzystaniu ze wsparcia dużej wytwórni. To dla mnie idealne miejsce i jestem szczęśliwy, że znalazłem się w wytwórni obok najbardziej szanowanych muzyków w przemyśle.

W Caroline płyty wydają między innymi Peter Gabriel, Thurston Moore, Iggy Pop, Van Morrison, Glass Animals i Underworld.

Kilka miesięcy temu Steven Wilson opublikował fragment nagrania ze studia. Jest to utwór „Pariah”, który zaśpiewał w duecie z Ninet Tayeb. Możecie go wysłuchać poniżej.

Współproducentem i realizatorem nowej płyty Stevena Wilsona będzie Paul Stacey.

Steven Wilson znany jest z zespołów Porcupine Tree, Blackfield, No Man i Storm Corrosion, a solową karierę rozpoczął w 2008 roku płytą „Insurgentes”. Jego albumy zawsze spotykały się z dużym uznaniem, cechuje go nieortodoksyjne podejście do muzyki progresywnej, lubi sięgać po różne nurty. Jego ostatnie nowe wydawnictwo to „Hand. Cannot. Erase.” z 2015 roku. Potem ukazała się jeszcze składanka „”, zbierająca niewydane wcześniej utwory.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group