terazmuzyka.pl
Film / serial 384V  
rf | 4 kwietnia 2018
1

„Stranger Things” plagiatem? Twórcy pozwani

Twórcy serialu „Stranger Things” zostali pozwani o plagiat innego dzieła.

Bracia Matt i Ross Dufferowie zostali pozwani o kradzież pomysłu, który ostatecznie mieli wcielić do serialu „Stranger Things”.

Dire Straits zagra bez Marka Knopflera

Twórca Charlie Kessler zarzuca braciom Duffer, że ukradli pomysł z jego filmu krótkometrażowego „Montauk” i wykorzystali w swoim, bijącym rekordy popularności, serialu „Stranger Things”. Kessler miał przedstawić im swój pomysł, lecz oni nie wyrazili nim zainteresowania, a następnie wykorzystali w swoim serialu. Kessler domaga się bliżej nieokreślonej rekompensaty i zniszczeniu wszystkich materiałów, które miały zostać ukradzione z jego dzieła „Montauk”.

Co ciekawe, kiedy Netflix w 2015 roku zapowiedział powstawanie nowego serialu braci Duffer, nosił on wówczas roboczy tytuł... „Montanuk” właśnie. W zwiastunie mogliśmy przeczytać, że jego fabuła zawiera „ściśle tajne rządowe eksperymenty, przerażające siły paranormalne i bardzo dziwną dziewczynkę”.

Twórcy „Stranger Things” jeszcze nie skomentowali tej sprawy.

Oba sezony „Stranger Things” cieszyły się dużą popularnością. Aktualnie ruszyły zdjęcia do trzeciego sezonu. Z przekazywanych wcześniej informacji wiemy już trochę na temat tego, co wydarzy się w kolejnych epizodach serialu – w trzecim sezonie większą rolę dostanie Erica – 11-letnia siostra Lucasa, grana przez Priah Ferguson. Ponadto producenci zapewniają, że w nowym sezonie pojawią się wszystkie głównie postaci znane z dwóch poprzednich odsłon „Stranger Things”, w tym Jonathan Byers, mimo że grający go aktor Charlie Heaton, doświadczył problemów z amerykańskim prawem, gdy w październiku 2017 roku odmówiono mu wstępu do USA po tym, jak znaleziono przy nim ślady kokainy.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy „Stranger Things 3” trafi na ekrany. Możliwe, że jeszcze w tym roku, choć bardziej prawdopodobna data to początek 2019. Bracia Duffer planują nakręcić w sumie cztery sezony serialu.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
sygiswult dodano: 04.04.2018, 15:03 #1
Jaki związek ma powyższy news z muzyką i tematyką TR?
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group