terazmuzyka.pl
Newsy 1271V  
szy | 23 września 2018
0

Streaming rządzi, sprzedaż CD drastycznie spada - tak wynika z amerykańskiego raportu

Choć pierwsza połowa tego roku już dawni za nami, dopiero teraz Recording Industry Association of America, czyli w skrócie RIAA, opublikowało raport na temat amerykańskiego rynku muzycznego. 

Czas na podsumowania w USA. Recording Industry Association of America podsumował ostatnio stan rynku fonograficznego w pierwszej połowie obecnego roku. Jak się okazuje: jest on warty 4,6 miliardów dolarów, czyli 10% więcej w porównaniu do 2017 (4,2 mln). To zasługa przede wszystkim streamingu. Tego typu serwisy osiągnęły 75% udziałów w przychodach całej branży i zdecydowanie dominują na muzycznym rynku! Z raportu wynika, że wygenerowały one większe przychody niż fizyczne wydania i pobrania cyfrowych wersji razem wzięte.

Coraz rzadziej ludzie kupują natomiast płyty CD. Sprzedaż tego nośnika spadła aż o 47% w porównaniu do tego samego okresu czasu w ubiegłym roku. Warto także nadmienić, że o prawie 13% wzrosła natomiast sprzedaż płyt winylowych

Na koniec czas na podsumowanie: sprzedaż muzyki na nośnikach fizycznych zmniejszyła się ogólnie o 25%, natomiast serwisy streamingowe cały czas idą w górę, w pierwszych sześciu miesiącach tego roku, porównując z okresem styczeń-czerwiec 2017, wzrost wyniósł 28%.

Wielki Festiwal Płyt Winylowych w Biedronce nadal trwa

Sieć sklepów Biedronka znów postanowiła zadbać o miłośników winyli. W ofercie pod hasłem „Wielki Festiwal Płyt Winylowych” znajdzie się aż 100 pozycji! Sprzedaż ruszyła 17 września i potrwa przez dwa tygodnie (lub do wyczerpania zapasów). Wszystkie płyty dostępne będą w cenie 39,99 za sztukę.

Fani znajdą między innymi albumy takich wykonawców, jak MetallicaKiss, Nirvana czy Aerosmith. Miłośnicy innych gatunków - niż rock - także nie mogą narzekać: w ofercie pojawiły się albumy ABBYFranka Sinatry czy Amy Winehouse.

Płyty winylowe na półkach Biedronek w całej Polsce pojawiają się od kilku lat i cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów „czarnych płyt”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1172V  
2

Riverside opublikuje wyjątkowe wznowienie

mg | fot. Oskar Szramka | 20 września 2019
Newsy 1830V  
10

Tool ma materiał na nowy album

rf | fot. Travis Shinn | 19 września 2019
Newsy 4479V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group