terazmuzyka.pl
Newsy 5618V  
mg | 2 października 2017
5

Strzelanina podczas koncertu w USA. Ponad 50 osób nie żyje, setki rannych

Podczas ostatniego dnia imprezy Route 91 Harvest Music Festival w Las Vegas doszło do dramatycznych wydarzeń. Tragiczny bilans ciągle rośnie.

Kolejne informacje napływające z Las Vegas pokazują, do jak ogromnego dramatu doszło na Route 91 Harvest Music Festival. Początkowo informowano o strzelaninie i kilku rannych osobach, obecnie amerykańskie media informują o 50 zabitych i 200 rannych (tragiczny bilans wciąż rośnie). Do zdarzenia doszło podczas jednego z koncertów, który odbywał się 1 października na terenie imprezy. Napastnik otworzył ogień do uczestników – strzelał, żeby zabić.

Policja zabiła napastnika, obecnie jednak trwa badanie miejsca strzelaniny, a także poszukiwania innych osób, które mogły współpracować z napastnikiem. Oficjalnie mówi się jednak, że sprawca strzelaniny był tylko jeden – potwierdzają to liczni świadkowie dramatycznych zdarzeń. Co kilka minut zza Oceanu dochodzą kolejne szokujące informacje związane z tym wydarzeniem.

Z przekazanych przez policję informacji wynika, że napastnik – 64-letni Stephen Paddock – został osaczony na 32. piętrze hotelu Mandalay Bay, gdzie wynajmował pokój. Został zabity na miejscu, natomiast w pomieszczeniu zneleziono wiele sztuk broni palnej. Z pierwszych ustaleń wynika, że napastnik był mieszkańcem Las Vegas, nie stwierdzono żadnych powiązań z ugrupowaniami zbrojnymi. Podróżował z kobietą, której personaliów nie ujawniono – jest poszukiwana przez policję. 

Kondolencje rodzinom zamordowanych złożył prezydent Donald Trump:

 

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Riff Raff dodano: 02.10.2017, 22:03 #1
Prawdziwa tragedia... Im większy dostęp do broni, tym większa możliwość, że trafi ona w ręce szaleńca. To nie przypadek, że tego typu masakry mają najczęściej miejsce w Stanach...
ozzyjj dodano: 03.10.2017, 07:22 #2
"Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy Kukiz’15 na temat dostępu obywateli do broni. Ma on przede wszystkim skonkretyzować przepisy i zwiększyć dostępność broni palnej."
Rollo [5.172.***.***] dodano: 03.10.2017, 11:12 #3
Już przestańcie płakać żeby zdelegalizować dostęp do broni, to jedno z podstawowych praw obywatela w USA i powinno tak być w Polsce, oczywiście znajdzie się zawsze jakiś szaleniec, ale fakt że zwykły przechodzień też może mieć broń i zastrzelić przestępcę skutecznie hamuje eskalację przemocy, a kto chce, na przykład islamski fanatyk, i tak broń zdobędzie.

Zobaczcie sobie jak giną ludzie w rozbrojonej Zachodniej Europie, gdzie w niektórych krajach nawet policja nie ma broni, później mamy kuriozalne sytuacje jak w Wielkiej Brytanii gdzie cały szwadron policji z pałkami nie wiedział jak spacyfikować jednego islamistę.
Pokaż odpowiedzi (2)
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group