terazmuzyka.pl
Pitbulek 609V  
rf | 13 grudnia 2019
0

Stuart Richardson (eks Lostprophets) mówi, czy zespół wiedział o wyczynach wokalisty

Basista Lostprophets wspomniał proces wokalisty, Iana Watkinsa, który został oskarżony o pedofilię.

Ian Watkins odsiaduje wyrok 35 lat więzienia za przestępstwa wobec dzieci. Skazany w 2013 roku wokalista Lostprophets został aresztowany w 2012 roku i postawiono mu między innymi zarzut chęci odbycia stosunku z roczną dziewczynką oraz posiadania i/lub rozpowszechniania dziecięcej i zwierzęcej pornografii. Pozostali członkowie zespołu twierdzili, że nie wiedzieli o zboczeniu wokalisty przed jego aresztowaniem.

Basista Stuart Richardson w niedawnym wywiadzie dla podcastu Seana Smitha wrócił pamięcią do tamtego procesu:

Moja żona niestety nie mogła oderwać się od Twittera i ciągle czytała groźby śmierci pod adresem moich dzieci i moim. Wszystkim w zespole grożono śmiercią. Pisali: „Wiedzieli o tym, wiedzieli”. Okropne rzeczy.

Po części rozumiem, dlaczego ludzie myśleli, że wiedzieliśmy. Graliśmy przecież w tym samym zespole. Ale niestety prawda była inna. (...) My mieszkaliśmy w LA, a on w Walii. Nie widzieliśmy się przez dziewięć miesięcy w roku. Niektórzy twierdzą, że tweetowali do nas o zachowaniu Iana, ale nie dostałem nigdy takiego tweeta.

Zespół Lostprophets powstał w 1997 roku w Walii. Od początku w jego składzie znajdował się Ian Watkins oraz gitarzyści Lee Gaze i Mike Lewis. Grupa zaistniała na scenie alternatywnego metalu i sceny emo. Lostprophets wydali pięć albumów, ostatni z nich, „Weapons”, ukazał się w 2012 roku na kilka miesięcy przed aresztowaniem Watkinsa. Po tym jak Watkins trafił w ręce policji, pozostali muzycy ogłosili rozwiązanie Lostprophets. W 2014 roku razem z wokalistą Geoffem Ricklym powołali grupę No Devotion, która rok później wydała album „Permanence”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 731V  
0

Brian Johnson (AC/DC) wspomina, jak ukradł płytę Boba Dylana

rf | fot. Weatherman90 | 17 czerwca 2020
Pitbulek 2097V  
2

Geezer Butler (Black Sabbath) wspomina najgorsze doświadczenie z narkotykami

rf | fot. Warner Bros. Records | 15 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group