terazmuzyka.pl
Teraz Rock 2274V  
mg | 24 grudnia 2018
55

Styczniowy, odświeżony „Teraz Rock” od piątku w sprzedaży [ZAPOWIEDŹ]

Nowy numer naszego miesięcznika, w którym m.in. o Queen, Riverside, U2, Chrisie Cornellu, Rammstein czy Motörhead, już za kilka dni trafi do sprzedaży. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy!

Kilka dni temu na łamach naszej strony zdradziliśmy, że styczniowy „Teraz Rock” został delikatnie odświeżony. To pokłosie chociażby przeprowadzonej przez nas ankiety, w której wypowiedziały się setki z Was. Tę decyzję tłumaczy również Redaktor Naczelny, Wiesław Weiss – poniżej fragment styczniowego wstępniaka:

Kilka miesięcy minęło, odkąd zaprosiliśmy Was do udziału w ankiecie dotyczącej zawartości pisma. Potwierdziła ona, że akceptujecie „Teraz Rock” w dotychczasowej postaci, a jeśli oczekujecie zmian, to niewielkich, jak choćby nieznaczne powiększenie działu newsowego czy uwypuklenie działu „Teraz Historia”, który, umieszczony na ostatnich stronach, Waszym zdaniem trochę ginął. Sugestie powtarzające się najczęściej wzięliśmy oczywiście pod uwagę, a wynikiem jest odmieniony i odświeżony „Teraz Rock”, który, mamy nadzieję, będzie Wam służył jeszcze lepiej niż dotychczas.

Zespołem, któremu w 2019 roku poświęciliśmy najwięcej miejsca jest Queen. Legenda brytyjskiego rocka doczekała się 18-stronicwego dodatku, w którym opisaliśmy jej historię oraz studyjne i sceniczne dokonania. Ten właśnie zespół zdobi również okładkę styczniowego „Teraz Rocka”.

Nie mniej interesująco prezentują się wywiady, które znajdą się w nowym numerze. Przepytaliśmy między innymi Pawła Kukiza, Jean-Michela Jarre’a, George’a Ezrę, muzyków z Riverside, Rammstein, Motörhead czy w końcu Uriah Heep. Bohaterem rubryki „5 Na 5”, w której artyści wybierają najlepsze ich zdaniem albumy, został Krzysiek Sokołowski z Nocnego Kochanka. Na Waszą prośbę zwiększyliśmy liczbę autorskich artykułów, które w styczniu poświęciliśmy chociażby: U2, Chrisowi Cornellowi, Kirkowi Hammettowi, Markowi Knpflerowi czy Fleetwood Mac.

Nie mogło zabraknąć również newsów ze świata rocka, a także cenionych przez Was relacji z koncertów – nasi ludzie opisali występy między innymi Slayera, Paula McCartneya, Dawida Podsiadły, Jethro Tull, odwiedzili także Urodziny Progresji i Michael Schenker Fest.

Przypominamy – w związku z przerwą świąteczną, styczniowy „Teraz Rock” trafi do sprzedaży 28 grudnia!

Pełna lista tekstów styczniowego „Teraz Rocka”:

  • Queen na 18 stronach

Wywiady:

  • Riverside/Meller Gołyźniak Duda
  • Rammstein/Emigrate
  • Paweł Kukiz
  • Motörhead/Scorpions
  • George Ezra
  • Jean-Michel Jarre
  • Uriah Heep
  • Three Days Grace
  • Shinedown

Artykuły:

  • Chris Cornell
  • U2
  • Mark Knopfler
  • 5 Na 5: Krzysiek Sokołowski
  • Kirk Hammett
  • Fleetwood Mac
  • Demontaż: King Crimson, Larks’ Tongues In
  • Aspic
  • Australian Pink Floyd
  • Części pierwsze: Iron Maiden, The Trooper
  • Ticket To Ride: Marek Grechuta
  • Kower Story: Electric Light Orchestra, Out Of
  • The Blue

Relacje z koncertów:

  • Slayer
  • Paul McCartney
  • Dawid Podsiadło
  • Michael Schnenker Fest
  • Jethro Tull
  • Urodziny Progresji
  • Cree
Komentarze (55)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Smerf [185.135.***.***] dodano: 24.12.2018, 12:05 #1
Zmiany niewielkie, ale wydają sie słuszne i na plus. Queen? O nich mogę czytać bez końca! Dzięki Uśmiech
basyl [89.64.***.***] dodano: 24.12.2018, 12:08 #2
Czyli powtórek wkładek ciąg dalszy...ja osobiście prosiłbym o Motley Crue. Zakończyli przecież karierę już jakiś czas temy a tu co?cisza...chyba się nie doczekam...
Pokaż odpowiedzi (1)
Scheisskopf dodano: 24.12.2018, 12:27 #4
W Teraz Rocku następują nie tylko kosmetyczne zmiany związane z ankietą.

Współzałożyciel pisma, zastępca redaktora naczelnego, piszący w nim od zawsze Wiesław Królikowski ogłosił, że grudniowy numer z 2018 był ostatnim, w którego tworzeniu brał udział. Dziennikarz nie podał powodów odejścia od pisma, ale zapowiedział dalsze pisanie na tematy muzyczne/ rockowe.

Co sądzicie o takiej, naprawdę poważnej zmianie? Zważywszy również na to, że redaktor Królikowski zawsze trzymał wysokie standardy w swoim pisaniu, no i był prawdziwym znawcą rocka, zwłaszcza polskiego, ale nie tylko.
Pokaż odpowiedzi (19)
Makar [46.186.***.***] dodano: 24.12.2018, 13:03 #24
Wydaje się, że to krok w dobrą stronę. Pismo powinno się zmieniać i się zmienia. Fajnie, że jednak głos ankietowanych został wzięty pod uwagę. A że Queen... Mnie osobiście pasuje, bo ich po prostu bardzo lubię Uśmiech
Xyz [5.173.***.***] dodano: 24.12.2018, 13:14 #25
A kalendarz??
Pokaż odpowiedzi (3)
kizdub dodano: 24.12.2018, 13:53 #29
Queen, Metallica, Iron Maiden, Motörhead, U2, chyba tylko przez przedświąteczne zabieganie ktoś zapomniał o Pink Floyd.

To jest wersja pisma po zapowiedzianej wolcie stylistycznej czy jeszcze przed? Bo powiem szczerze, że pomimo kupowania pisma od wielu lat, poważnie myślę o zaprzestaniu marnowania pieniędzy na "powtórki z rozrywki".
Pokaż odpowiedzi (1)
Greg [82.132.***.***] dodano: 24.12.2018, 14:33 #31
Czy można kupić w Londynie albo zamówić przez Internet miesięcznik ??
Pokaż odpowiedzi (1)
Pstryk [37.248.***.***] dodano: 24.12.2018, 17:08 #33
A kalendarz gdzie jest? Była mowa że będzie...
The_Cure dodano: 25.12.2018, 04:57 #34
Fenomenu Jean-Michela Jarre’a trwającego w od lat w Waszym piśmie nie rozumiem i proszę mi tego nie tłumaczyć bo to nie rock i szkoda czasu. Ktoś w redakcji go lubi i miele temat tej postaci od lat i tyle.
U2 i Nirvana są na zmianę w 10 na 12 numerów czy tylko 8 na 12?
Wkurza mnie jeszcze Fleetwood Mac choć ich bronią liczby sprzedanych płyt niby bluesowo rockowych gdzie w refrenie "Little Lies" słyszę żenadę ala Modern Talking a nie rock czy blues.
O Siouxsie and the Banshees nic się nie mogę doczekać bo tyle się dzieje w Nirvanie nowego że pewnie brak wam czasu.
Pozdrawiam mimo mielenia w piśmie non stop tych samych faworytów.
Pokaż odpowiedzi (16)
Robert Jastrzębski dodano: 25.12.2018, 17:05 #51
Skoro tak powtarzacie wkładki,zróbcie to dla mnie i odświeżcie wkładkę o Deep Purple,bo gdzieś mi się nr. z2003roku zapodział,a u nich przynajmniej kilka płyt doszło Język
Obiektywny [83.9.***.***] dodano: 26.12.2018, 22:55 #52
W pierś powinien uderzyć się Pan Koziczyński,dając w recenzji zespołu Tool 4 gwiazdki Aenimie-jednej z najoryginalniejszych i najlepszych płyt lat 90,która w tym samym piśmie zajmowała czołowe lokaty w rankingu płyt wszech czasów,wyprzedzając Lateralusa.Ten sam Pan dawał 5 gwizdek, jak z rękawa,płytom kompletnie wtórnymi i nudnym,których było tak wiele,że nie chce mnie się ich nawet wymieniać.Kompromitacja.
Pokaż odpowiedzi (2)
GeezerekButlerek [83.15.***.***] dodano: 27.12.2018, 10:42 #55
Mówicie, ze w piątek? a ja już przed świętami kupiłem w Empiku?
zmiany? moim zdaniem na plus. Chyba tylko zotałwiłbym Teraz Hostoria na końcu.