terazmuzyka.pl
Pitbulek 1238V  
rf | fot. Frank Maddocks | 10 października 2018
0

System Of A Down chciał pójść w ślady Metalliki i zatrudnić psychologa

Pomoc psychologa podczas nagrań „St. Anger” pomogła przetrwać Metallice. Czy na podobny krok powinien zdecydować się System Of A Down?

Każdy kto oglądał film „Some Kind Of Monster” wie, że pomoc Phila Towle’a w trakcie sesji „St. Anger” pomogła przetrwać Metallice kryzys i być może uchroniła zespół przed rozpadem. Psycholog (a raczej, jak sam siebie określa: „trener poszerzania wydajności”) naprawił zszargane więzi pomiędzy członkami Metalliki.

Serj Tankian: Jesteśmy lepszymi przyjaciółmi, bo nie nagraliśmy płyty

Ostatnio basista System Of A Down, Shavo Odadjian, przyznał, że grupa rozważała podobny krok, co Metallica. Czy obecność psychologa pomogłaby nagrać nowy album?

W wywiadzie dla radia „KROQ” Odadjian powiedział:

Rozmawialiśmy o tym, że może fajnie byłoby, gdyby ktoś usiadł razem z nami i powiedział: „On ma na myśli że...” albo „To, co mówi oznacza, że...”. Ale nie dlatego, że ktoś komuś coś zrobił. Wciąż darzymy siebie miłością. Nikt nie zrobił nikomu krzywdy. Nikt nie jest na nikogo wściekły. To kwestia czysto artystyczna.

Zespół System Of A Down nie wydał nowej płyty od 2005 roku, mimo że muzycy kilkakrotnie spotykali się z myślą o nagraniu materiału. Daron Malakian obwinił niedawno Serja za to, że nie powstała nowa płyta SOAD. W jednym z wywiadów powiedział:

System robi albumy w pewien określony sposób, ale jeden z nas, chce robić albumy po swojemu. W tym tkwi problem. Mam gotowy materiał na nowy album Systemu. Gdyby w tej chwili wszyscy byli gotowi włączyć się do gry, mam w zanadrzu cały album. Gdyby to ode mnie zależało, System nigdy nie zrobiłby sobie przerwy.

Daron nie ukrywa, że problemem jest Serj, ale nie obwinia kolegi:

Może kiedyś dojdziemy do porozumienia, a może nie. Kiedyś podchodziłem do tego bardziej osobiście, ale już nie. Mieliśmy w tej sprawie wiele spotkań.

Nie chcę obwiniać Serja. Jest moim przyjacielem, zależy mi na nim, ale nie wiem, jak go przekonać. Odbyliśmy wiele spotkań, a on dalej trzyma się swojego punktu widzenia.

Serj nigdy nie był fanem heavy metalu ani rocka. Wątpię, czy kocha tę muzykę tak samo jak ja. Dorastałem przy muzyce Slayera i Kiss, chciałem być jak oni. Serj nigdy nie był zagorzałym fanem. Mówiąc szczerze, Serj nie chciał nawet nagrywać „Mezmerize” i „Hypnotize”. Błagaliśmy go, żeby nagrał te płyty.

Serj Tankian natomiast wydał oświadczenie, w którym przyznał:

To prawda, że tylko i wyłącznie ja ponoszę winę za przerwę w działalności SOAD, która rozpoczęła się w 2006 roku. Pozostali chcieli koncertować i nagrywać płyty.

Wokalista dodaje, że stały za tym względy artystyczne, a także niesprawiedliwy, jego zdaniem, podział władzy:

Gdy zaczynaliśmy, nasz kreatywny wkład i finansowe dochody były dzielone po równo. Na wysokości „Mezmerize/Hypnotize” Daron kontrolował proces twórczy i przygarniał lwią część dochodów, nie wspominając o tym, że chciał wyłączności na wywiady.

Z tych powodów chciałem odejść z zespołu przed „Mezmerize/Hypnotize”. Dlatego muzyka z tych płyt nie jest mi bliska.

Pomimo braku nowego materiału System Of A Down od paru lat regularnie koncertuje. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 6714V  
2

Ronnie James Dio jednym zdaniem zgasił Davida Draimana z Disturbed

rf | fot. Adam Bielawski | 13 czerwca 2019
Pitbulek 1875V  
6

Jack White i Jack Black wreszcie się spotkali [FOTO]

rf | fot. David James Swanson | 6 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group