terazmuzyka.pl
Newsy 4124V  
rf | 4 lipca 2017
2

System Of A Down. Nie będzie nowej płyty?

Basista System Of A Down ma wątpliwości czy nowy album zespołu ujrzy światło dzienne.

Basista System Of A Down, Shavo Odadjian, odpowiadając na pytania fanów, rzucił cień wątpliwości odnośnie nowego albumu grupy.

Przeczytaj fragment biografii System Of A Down Bartka Koziczyńskiego

Na pytanie, kiedy ukaże się nowa płyta System Of A Down odpowiedział:

Też czekam na nową płytę. Ale nic się nie dzieje. Nie wiem, kiedy się ukaże. Na pewno nie teraz.

Wypowiedź ta kontrastuje z poprzednimi wypowiedziami muzyków System Of A Down, którzy zapewniali, że pracują na pierwszym od 2005 roku albumem studyjnym i że jest on coraz bliżej.

Perkusista John Dolmayan zdradził niedawno w rozmowie z radiem X107,5:

Byliśmy w studiu przez ostatni rok, mamy około 15 gotowych utworów, które, moim zdaniem, są tak samo dobre, a nawet przebijają to, co zrobiliśmy dotychczas. Gdybym nic nie miał w zanadrzu, nie wypowiadałbym takich słów. Jesteśmy lepsi i mocniejsi niż kiedykolwiek.

Minęło już 12 lat od wydania ostatniej płyty. Nie wiem dlaczego nie wypuszczamy na rynek nowego albumu. Jest to bardzo deprymujące, ponieważ - tak mi się przynajmniej wydaje - spędziliśmy wspaniały czas podczas trasy koncertowej i wciąż udaje nam się stworzyć wspaniałą muzykę. Wydaje mi się, że możemy zrobić fantastyczną płytę.

Jeśli chodzi o terminy, każdy z nas miał swoją własną opinię odnośnie tego, kiedy się to wydarzy. Jeśli chodziłoby o mnie, to moglibyśmy wydać pięć albumów w te 12 lat. Wydaje mi się, że robimy sobie krzywdę nawzajem, ponieważ mamy ograniczoną ilość czasu.

Ostatnimi wydawnictwami System Of A Down są nagrywane równolegle, a wydane w 2005 roku, albumy „Mezmerize” i „Hypnotize”. Grupa następnie zawiesiła na kilka lat działalność, ale później reaktywowała się i regularnie koncertuje.

Ostatnio System Of A Down po raz trzeci odwiedził Polskę, tym razem wystąpił w krakowskiej Tauron Arenie. Relację z tego koncertu będziecie mogli przeczytać w sierpniowym numerze „Teraz Rocka”.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
jeremy96 dodano: 04.07.2017, 17:57 #1
Kolejni w fazie indolencji twórczej ?!
komentujący [217.11.***.***] dodano: 16.07.2017, 10:41 #2
Czegoś tu nie rozumiem.
Człowiek, który jest częścią tej grupy nie wie czemu jego zespół nie wydaje płyty? Oni ze sobą nie rozmawiają, nie informują się, nie podejmują wspólnych decyzji? Serj to ich kierownik, który po prostu karze swoim pracownikom grać i się nie wtrącać?
Chyba trochę inaczej rozumiem pojęcie "zespół"...
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group