terazmuzyka.pl
Newsy 373V  
szy | 20 lipca 2018
0

Taco Hemingway udostępnia swoją nową EPkę w sieci [AUDIO]

Raper Taco Hemingway, w ubiegłym tygodniu, wydał swój nowy album. Do fizycznego wydania krążka „Cafe Belga” dodana była EPka, która po siedmiu dniach jest dostępna w sieci i serwisach streamingowych.

13 lipca na półki sklepowe trafił drugi studyjny album Taco Hemingwaya. Na fanów, oprócz podstawowego krążka „Cafe Belga”, czekała jeszcze niespodzianka - minialbum „Flagey EP”, który został dołączony do fizycznego wydania wspomnianej płyty. Jego ekskluzywność trwała równo tydzień - od dzisiaj można się z nim zapoznać zarówno na platformach streamingowych, jak i na oficjalnym kanale artysty na YouTubie.

Jakie płyty najlepiej sprzedawały się w Polsce w pierwszym półroczu 2018?

Na „Flagey EP” znalazło się 5 premierowych utworów, oto tracklista:

  1. Bakayoko (prod. Rumak)
  2. Pokedex feat. Otsochodzi (prod. Borucci)
  3. Anja (prod. Zeppy Zep)
  4. Czarna kawa czeka (prod. Borucci)
  5. Italodisco (prod. Rumak)

Sama nazwa EP-ki nawiązuje do Placu Flagey, położonym w Ixelles, gminie miejskiej w Belgii.

Album „Cafe Belga” powstawał od stycznia 2018 roku w Brukseli i Warszawie, a wyprodukowany został przez Rumaka i Borucciego. Warto także dodać, że utwory przeplatane są fragmentami audio wywiadu, którego Filip Szcześniak udzielił w stolicy Belgii dziennikarzowi Markowi Fallowi.

Taco Hemingway dostał w swojej karierze dwie statuetki Fryderyka: za minialbumy „Umowa o dzieło” i „Szprycer”, a jego pierwsza płyta długogrająca „Marmur” dostała nominację do Fryderyka - wszystkie w kategorii „Album roku hip-hop”.

Wydany w kwietniu tego roku album „Soma 0,5 mg” pod szyldem Taconafide sprzedał się w nakładzie przekraczającym 60 tysięcy egzemplarzy i osiągnął szczyt notowania OLiS. Filip Szcześniak na nowej płycie odnosi się w tekstach do sukcesu „Somy” i komentuje zamieszanie związane z Taconafide oraz eksplozją sławy. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 729V  
1

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group