terazmuzyka.pl
Newsy 957V  
rf | 12 sierpnia 2017
2

Ted Nugent podejrzewa, dlaczego nie ma go w Rock'n'Roll Hall Of Fame

Amerykański gitarzysta i wokalista Ted Nugent ma swoją teorię, dlaczego nie został przyjęty do Rock’n’Roll Hall Of Fame.

Ted Nugent na scenie zadebiutował już w 1958 roku, ale sławę przyniósł mu dopiero zespół The Amboy Dukes, który pierwszą płytę wydał w 1967 roku. W 1975 roku Ted Nugent wydał pierwszy solowy album, a kolejne płyty rozeszły się w multiplatynowych nakładach, w tym „Cat Scratch Fever” z 1977 roku z przebojem pod tym samym tytułem.

UOKiK zajmie się problemem golden circle?

Pomimo tylu lat na scenie i wielu sukcesów, Ted Nugent wciąż nie został włączony do Rockandrollowej Galerii Sław. W rozmowie z radiostacją Q103 artysta snuje przypuszczenia dlaczego tak się stało.

Jan Wenner, założyciel magazynu „Rolling Stone” i jeden z szefów Rock’n’Roll Hall Of Fame nienawidzi wolności, nienawidzi drugiej poprawki i nienawidzi mnie, bo od 26 lat jestem członkiem rady nadzorczej National Rifle Association, o czym mówię z dumą, bo NRA to rodzinna, oddolna organizacja, walcząca o prawo do samoobrony. Co za dureń byłby jej przeciwny? To jedyny powód, dla którego nie jestem w Rock’n’Roll Hall Of Fame. Dopóki nie wyjmą głów ze swoich tyłków, będę robił to, co robię z pełnym wigorem co wieczór. Nazywam się Ted Nugent, to ja jestem Rock’n’Roll Hall Of Fame, możecie mi skoczyć.

Ted Nugent przyznał jednak, że gdyby został nominowany do Rock’n’Roll Hall Of Fame z chęcią przyjąłby nominację.

Widziałem wiele z tych ceremonii i były poruszające. Każdy, kto kocha muzykę nie może nie uronić łzy, widząc tam Boba Segera, ZZ Top, Chucka Berry’ego, Bo Diddleya i Jamesa Browna. To bogowie, którzy tworzyli ścieżkę dźwiękową naszego życia. Wiesz, co bym zrobił? I zrobię to. Zainicjuję najważniejszy moment w historii Rock’n’Roll Hall Of Fame, bo padnę na kolana i odmówię modlitwę za Chucka Berry’ego, Bo Diddleya, Little Richarda, Jerry’ego Lee Lewisa, The Ventures, Jamesa Browna, Wilsona Picketta, Otisa Reddinga, Funk Brothers z Motown, The Beatles, The Rolling Stones, The Kinks, Howlina Wolfa, Buddy Guya, B.B. Kinga, Freddiego Kinga, Alberta Kinga. Bo Rock’n’Roll Hall Of Fame oddaje hołd geniuszom, którzy akompaniowali spełnieniu naszego amerykańskiego marzenia. Jestem tym szczerze poruszony i cieszę się, że istnieje coś takiego jak Rock’n’Roll Hall Of Fame.

Ted Nugent skrytykował jeszcze fakt, że do Rock’n’Roll Hall Of Fame włączani są artyści, którzy nie mają z rockiem dużo wspólnego.

Z Grandmaster Flash jest taki rock and roll jak ze mnie pirat gej.

Do Rock’n’Roll Hall Of Fame włączani są artyści, którzy pierwszych nagrań dokonali przynajmniej 25 lat temu.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lemmysomemoney dodano: 12.08.2017, 17:54 #1
Nie włączają go tam z uwagi na radykalne poglądy prawicowe.
warcz [89.206.***.***] dodano: 14.08.2017, 08:10 #2
Może i jest świetnym muzykiem(a to powinno być jedynym kryterium włączenia do Rock'n'roll hall of fame) ale to nie zmienia faktu, że mało kto takie głupoty jak on gada. Mnie ten koleś strasznie irytuje.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group