terazmuzyka.pl
Teraz Rock 5372V  
szy | 2 września 2018
11

„Teraz Rock” wybrał najlepsze albumy ostatnich 15 lat [RANKING]

W najnowszym numerze „Teraz Rocka” możecie znaleźć wyjątkowe zestawienie najlepszych albumów nazwane po prostu „15 płyt na 15 lat” przygotowane z okazji 15-lecia miesięcznika. 

Pierwszy numer „Teraz Rocka” (następcy „Tylko Rocka”) ukazał się na rynku w 2003 roku. Minęło już więc 15 lat. Jest to dobra okazja, aby podsumować to, co wydarzyło się w świecie - szeroko rozumianego - rocka w tym okresie. Dlatego też w najnowszym wydaniu miesięcznika znajdziecie wyjątkowe zestawienie „15 płyt na 15 lat”. Który album znalazł się na szczycie rankingu?

Wrześniow„Teraz Rock” już w sprzedaży!

W redakcyjnym podsumowaniu znalazły się takie zespoły, jak m.in. Iron Maiden, Metallica, Tool czy System of a Down. Jednak żaden z nich nie dotarł do podium. 

Na miejscu trzecim zameldowała się ostatni studyjny album formacji Queens of the Stone Age„Villains”, który ukazał się w ubiegłym roku.

„Villains” to dowód, że muzyka rockowa ma jeszcze w sobie spory potencjał, że także współcześnie powstają płyty wielkie

- napisał Bartek Koziczyński.

Drugą lokatę zajął słynna płyta The White Stripes„Elephant” (2003). Paweł Brzykcy stwierdził:

Obsypana nagrodami Grammy płyta, która zdumiewa począwszy od oprawy graficznej (od czerwieni i bieli przez pozy artystów po kij i orzeszki - wszystko ma tu znaczenie!) ale przede wszystkim okazała się najważniejszym dziełem The White Stripes.

Redakcyjny ranking wygrał jednak krążek „13” (2013) zespołu Black Sabbath.

Najwspanialszy album ostatniego piętnastolecia wydawał się przez dekady czymś niemożliwym do zmaterializowania. [...] Choć na rynek trafił później jeszcze minialbum „The End”, „Trzynastka” okazała się pełnowymiarowym zwieńczeniem twórczości grupy, która ma największy wpływ na to, jak od dziesięcioleci wygląda ciężki rock

- w uzasadnieniu napisał Brzykcy. 

Zgadzacie się z taką czołówką? Czy jednak macie zupełnie innych kandydatów? Zapraszamy do komentowania i podawania własnych faworytów!

Całe zestawienie (a także dodatkową „piętnastkę”) znajdziecie we wrześniowym „Teraz Rocku”, który trafił do sprzedaży w ostatnią środę.

W najnowszym numerze naszego pisma napisaliśmy o wielu artystach, wśród których znaleźli się: Paul McCartneyIan GillanInterpolDoroRoger Waters... i znacznie więcej!

Komentarze (11)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Riff Raff dodano: 02.09.2018, 15:00 #1
"13" Black Sabbath na pierwszym miejscu? Bez przesady. Przyzwoity album, ale tylko dwa utwory na nim robią większe wrażenie ("End Of The Beginning", "Zeitgeist"), o reszcie niestety szybko się zapomina. Powinien wygrać album "Elephant" The White Stripes, który rzeczywiście wniósł coś ożywczego do muzyki rockowej XXI wieku. QOTSA są jak dla mnie nie do strawienia, ale to oczywiście moje subiektywne odczucie.
Pokaż odpowiedzi (3)
mikrobas dodano: 02.09.2018, 16:48 #5
Niby pocieszam się,że ranking wygrali Black Sabbath ze swoim ostatnim wydawnictwem,a nie "The Endless River" Pink Floyd,ale i tak czuję,że to nagroda w kontekście "Legenda rocka zechciała nagrać album,więc proszę słuchać na kolanach,bo to musi być doskonałe z zasady".
Jan [81.98.***.***] dodano: 03.09.2018, 07:19 #6
13 brzmi jak odgrzewane kotlety. Wszystko co było już w latach 70 tylko w gorszym wydaniu. Nie mówię, że to najgorsza płyta BS. Niestety jest po prostu nudna. Nieciekawie to świadczy o gustach redaktorów TR, no ale one nigdy nie były zbyt wysublimowane. 10 zespołów na krzyż i styka :D
Poszukiwacz [89.229.***.***] dodano: 03.09.2018, 11:37 #7
Szkoda, że w trójce nie ma Green Day. "American Idiot" to przełomowy album, którym zespół pokazał, że umie wyjść poza granice punk-rocka, stworzyć świetne melodie i oczywiście przyprawić je odpowiednio. "21 Century Breakdown" też dużo gorszy nie był. A tak po zastanowieniu, to widziałbym np. Comę z "Zaprzepaszczonymi siłami..." jednak wyżej od Sabbathów, gdzie może 3 kawałki mi się naprawdę podobały. A QOTSA miał chyba jednak lepszą poprzednią płytę, ta w trójce to jakieś nieporozumienie. A tak w ogóle to dlaczego 15-lecie a nie 18-lecie? Mielibyśmy całe lata 2000. i wtedy "Songs For The Deaf" możnaby śmiało umieścić w czołówce zestawienia.
Ech, Państwo redaktorzy, poszliście po łatwiźnie, jakieś to takie nieprzemyślane... Czyżby chwyt marketingowy?

Pokaż odpowiedzi (1)
Bongiovi [31.0.***.***] dodano: 05.09.2018, 22:07 #9
Dobrze, że na pierwszym nie daliście remastera "Appetite" czy "Master of Puppets" (chociaż ostatnie wypociny Metalliki i tak znalazły się w 15-ce).

Słowo NAJ ma to do siebie, że jest stricte subiektywne, bo jak zmierzyć ilość wody w rzece? Generalnie nudna ta 15-ka opierająca się na utartych schematach...

Szkoda, że Redaktorzy zapomnieli o mocnym powrocie Alice In Chains, genialnym "Fear..." Porcupine Tree i nie umieścili wyżej poprockowego "American Idiot" bo ta płyta nieco jednak odświeżyła formułe.

Ile ludzi tyle opinii. Pozdrawiam
realista [87.205.***.***] dodano: 06.09.2018, 22:46 #10
A gdzie babymetal ? Bez wątpienia jedna z najbardziej wpływowych płyt ostatnich 5 lat. Włączyłem ten utwór BS w artykule i 2 min wytrzymałem niestety, głównie przez wokal ozza To pomyłka że ten człowiek śpiewa. Brak alice in chains w zestawieniu to dla mnie jawna kpina. Chyba pora czytać inne strony o podobnej tematyce.
Vronsky [195.191.***.***] dodano: 07.09.2018, 00:30 #11
Ostatnie lata nie obfitują w płyty wybitne. Ów ranking jest tego faktu doskonałą emanacją. Bo gdyby tak porównać je z poprzednią piętnastką, czyli z latami 1987-2002... O rany, to wystarczy, że wezmę tylko pierwszy rok z tego okresu, zaproponuję takie tytuły jak: "Kiss me, kiss me, kiss me", "Within the realm of a dying sun", "Appetite for destruction", "Floodland" albo "Nothing's Shocking" i każdym z nich mógłbym spokojnie wygrać to ostatnie terazrockowe podsumowanie... Ja osobiście najwyżej cenię i najbardziej zarazem lubię z niego duet płyt SOAD.
Komentarze (11 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Teraz Rock 733V  
6

Czy Piotr Rogucki wcieliłby się w rolę Pana Kleksa? [TYLKO W TERAZ ROCKU]

rf | fot. Ralf Lotys (Sicherlich) | 7 kwietnia 2019
Teraz Rock 8863V  
0

Kortez: Możesz na mój koncert przyjść i sobie popłakać [TYLKO U NAS]

mg | fot. Bartosz Kowal/Jazzboy | 27 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group