terazmuzyka.pl
Na stronie 3539V  
mg | 24 kwietnia 2018
35

TerazMuzyka.pl – startujemy!

Ubiegłotygodniowe doniesienia o planowanych zmianach na stronie właśnie stały się faktem. Prezentujemy Wam serwis TerazMuzyka.pl, który jest dla nas nowym otwarciem i dalszą drogą rozwoju.

Choć w ubiegłym tygodniu na łamach strony nie zostało powiedziane, czym będą owe wielkie zmiany, wielu z Was szybko odgadło, że chodzi nam o spojrzenie na muzykę całościowo. Pomysł na stworzenie portalu ogólnomuzycznego kiełkował w naszych głowach od bardzo dawna, ale nieco obawialiśmy się tego ogromnego przecież kroku. Ostatecznie podjęliśmy decyzję i zaryzykowaliśmy – powoli, acz systematycznie tworzyliśmy portal TerazMuzyka.pl.

Już sam wygląd pokazuje, że jest on naturalnym spadkobiercą serwisu TerazRock.pl, który w swoich początkowych założeniach miał być jedynie internetową wizytówką naszego miesięcznika. Portal jednak szybko rósł w siłę i stał się jednym z czołowych źródeł informacji o muzyce rockowej. Zaczynało się robić ciasno, ponieważ narzucenie ram gatunkowych sprawiało, że nie mogliśmy pisać o wielu ciekawych z naszej perspektywy sprawach. „Co to ma wspólnego z rockiem?” dało się słyszeć przy kolejnych próbach pisania o tematach nieco od naszego ulubionego gatunku oddalonych. Nowa nazwa daje nam większą swobodę.

Nie zapominamy o muzyce rockowej

Podstawą naszej dotychczasowej egzystencji była muzyka rockowa i to dzięki niej jesteśmy w tym miejscu na internetowej mapie. W naszych sercach niezmiennie gra Iron Maiden, Metallica, Black Sabbath czy AC/DC, dlatego naturalnie to właśnie rock będzie gatunkiem, o którym będziemy pisali najwięcej, on będzie podstawą naszego dalszego funkcjonowania w sieci. Chociażby z tego powodu mamy nadzieję, że nasi stali Czytelnicy wciąż będą do nas chętnie zaglądali, ponieważ niezależnie od rozpiętości poruszanych tematów – zawsze znajdą coś ciekawego dla siebie.

Cały muzyczny i filmowy świat

Publikowane materiały, poza wspomnianą już muzyką rockową, poświęcimy również innym gatunkom – z przyjemnością poinformujemy Was o wydarzeniach ze świata muzyki popularnej, zerkniemy w stronę jazzu i bluesa, przybliżymy wieści ze scen R&B czy muzyki elektronicznej. Nie narzucamy więc sobie żadnych sztucznych ograniczeń, ponieważ w obecnych czasach gatunki muzyczne tak się przenikają, że nie miałoby to większego sensu. Wiemy jednocześnie, że wielu z Was otwiera się na nowe gatunki i style – odkrywajmy więc muzyczny świat wspólnie!

Już na TerazRock.pl pisaliśmy o filmach i serialach – na nowej stronie to się nie zmieni, choć oczywiście będzie stanowiło znacznie mniejszy procent, niż materiały związane z muzyką.

Pismo bez zmian!

Wielu z Was zastanawiało się, czy zmiana nazwy na TerazMuzyka.pl będzie oznaczała również rewolucję w naszym miesięczniku. „Teraz Rock” pozostaje „Teraz Rockiem” i nic nie ulega tam zmianie – ani szata graficzna, ani nazwa, ani oczywiście tematyka. Na nowej stronie będziemy  natomiast informowali o kolejnych numerach pisma i zapowiadali co ciekawsze materiały. W serwisie znajdziecie zakładkę poświęconą właśnie magazynowi – zbieramy tam wszystkie newsy z nim związane, odsyłamy do sklepu, dajemy wgląd do encyklopedii rocka. Nic nie zginęło!

W razie pytań i uwag – piszcie na adres redakcja@terazmuzyka.pl. Chętnie posłuchamy Waszych opinii, dlatego zapraszamy również do sekcji komentarzy.

Komentarze (35)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pierwszy [83.15.***.***] dodano: 24.04.2018, 15:45 #1
Powodzenia na nowej drodze życia!
Vlodix [188.146.***.***] dodano: 24.04.2018, 15:48 #2
Waszymi czytelnikami są fani szeroko pojętego rocka,pisanie o gatunkach typu rnb, jazzie???? większości z nas te gatunki absolutnie nie interesują to jakiś absurdalny pomysł
Pokaż odpowiedzi (3)
Cave [91.224.***.***] dodano: 24.04.2018, 15:49 #6
Słabo, było dobrze, kiedyś jeszcze lepiej, a teraz to takie Onet Muzyka...
sygiswult dodano: 24.04.2018, 15:59 #7
dobra, dobra... zmieniacie się w portal TerazMuzyka - ok, niech będzie... tylko po co zapowiadacie, że będziecie również pisać o serialach i filmach? trzeba było od razu przekształcić się w portal ogólno-muzyczno-filmowo-serialowo-popkulturowy...
Pokaż odpowiedzi (1)
dd11 [82.22.***.***] dodano: 24.04.2018, 16:13 #9
Nie ma co sie czarować. Internet rządzi i to już od wielu lat. Zmiejsza sie ilość sprzedanych płyt, DVD, czasopism itp. Dlatego też witryna Teraz Rock przekształca sie w Teraz Muzyka. Wiecej klikających wiecej kasy. Oby to nie było gwoździem do trumny Teraz Rocka w wersji analogowej.
Pokaż odpowiedzi (1)
maidenek [83.15.***.***] dodano: 24.04.2018, 16:14 #11
Tylko proszę bez zenka Martynika i Rodowicz... resztę z buuulem przelknę
Pogzlej [88.199.***.***] dodano: 24.04.2018, 18:27 #12
Wow... tragedia. Od razu daliście news na temat Kanye Westa. Świetny muzyk. Widzę, że schodzi to w diabły na psy.
jabco40 [83.23.***.***] dodano: 24.04.2018, 19:04 #13
Fatalna decyzja !!!!!!!!Parę lat temu Tylko Rock też poszerzył swoje spektrum zainteresowań i wszyscy wiemy jak to się skończyło. O takich asach jak K.West mogę poczytać sobie na Pudelku. Jestem załamany....
Pokaż odpowiedzi (1)
zazel [89.65.***.***] dodano: 24.04.2018, 19:10 #15
Kiedyś "Tylko Rock" też zaczął pisać nie tylko o muzyce rockowej. Był to początek końca. Z tego co Pamiętam nawet Madonna była na okładce. Kupowałem was od pierwszego numeru.... przestałem na jakiś czas. No po prostu tragedia. Wiem, że odpowiadał za to nowy wydawca... trudno co robić.
Teraz jednak wydawca ten sam a błędy popełniacie identyczne.

Zaraz będzie zmiana nazwy czasopisma "Teraz Rock - czasopismo nie tylko o muzyce rockowej".

Sorry nie kupuję tej ściemy.
Kto to jest Kayne West na stronie głównej !!!!! - gość z twarzy podobny do nikogo !!!!

Opublikujcie jeszcze listę przebojów Radia Maryja - też muzyka OKOŁOROCKOWA !!!!

AMEN
Pokaż odpowiedzi (1)
Scheisskopf [89.64.***.***] dodano: 24.04.2018, 20:11 #17
Według mnie odrzucanie stereotypów, otwartość dla nowych idei i szeroko rozumiana tolerancja była od zawsze nieodłącznym elementem rocka i kultury rockowej.

Szkoda, że dziś przedstawicieli tego środowiska cechuje raczej daleko posunięty konserwatyzm i brak akceptacji dla nowych pomysłów, nawet przed ich szerszą prezentacją.

Żeby była jasność: nie interesują mnie wykonawcy typu Kanye West, czy inni z grona hip hopu, rapu, czy popu, których imion czy pseudonimów najczęściej nawet nie znam, ale nie przeszkadza mi ich obecność ns portalu. Po prostu nie muszę o nich czytać, a może też czasami dowiem się czegoś nowego i interesującego.

Pokaż odpowiedzi (3)
WPOZZ [194.29.***.***] dodano: 24.04.2018, 20:26 #21
Nie kupuję tego tłumaczenia, chodzi o pieniądze z reklam a nie o poszerzanie horyzontów. Rock ginie to prawda ale nie przykładajcie do tego ręki, zwłaszcza ci starsi w redakcji
Scheisskopf dodano: 24.04.2018, 20:43 #22
Oczywiście, że chodzi o pieniądze z reklam. Ale zadaj sobie pytanie, po co są te pieniądze z reklam. Może to właśnie dzięki nim pismo "drukowane" będzie mogło dalej działać?
Chyba, że wolisz zasadnicze "ani kroku w tył", żadnych kompromisów, zakończone chwalebnym zejściem pisma.
Ja chciałbym jeszcze trochę TR poczytać. A że już pewnie nigdy nie będzie taki jak w 1991 czy 1992? Nothing lasts forever, jak śpiewał Axl.
Ale fani rocka też się zmienili, o czym napisałem kilka postów wyżej.
Vampirro dodano: 24.04.2018, 21:09 #23
Candlemass wydaje w maju epkę "House of Doom", która jest soundtrackiem z gry online pod tym samym tytułem.
Powerwolf szykuje się do wydania nowego albumu - szczegóły nie są jeszcze znane, choć zespół ujawnił już tytuły dwóch utworów.
Uriah Heep zapowiedziało nowy album na ten rok - "Living the Dream". Premiera planowana na jesień.
25 maja wychodzi nowy album Lordi, singla można już posłuchać.
Nie jestem pewny, czy pisaliście o Dimmu Borgir - premiera nowego albumu już 4 maja.
To takie na szybko informacje ze świata rocka, które mogłyby się tu znaleźć. Mogłyby, gdyby był to portal o muzyce rockowej.
Pokaż odpowiedzi (1)
Andrzej [37.47.***.***] dodano: 24.04.2018, 22:14 #25
Prima Aprilis?
Adam [188.146.***.***] dodano: 24.04.2018, 23:17 #26
Kiedyś eksperyment (Nie) Tylko Rock zakończył się tragiczne. ..
P. [37.131.***.***] dodano: 24.04.2018, 23:47 #27
Rozszerzenie tematyki o inne gatunki byłoby świetnym pomysłem, gdyby faktycznie chodziło w tym o poszerzanie muzycznych horyzontów czytelników. Tu jednak chodzi wyłącznie o próbę pozyskania nowych, poprzez pisanie o jakiś popowych gwiazdkach. W ten sposób tylko utrwalany będzie u słuchaczy rocka stereotyp, że mają do wyboru albo słuchać rocka, albo popularnej tandety, bo nic innego nie istnieje.

I już się boje, jaki jazz tu będzie opisywany. Pewnie jakiś smooth lub inne pseudo-jazzowe pierdoły, które skutecznie zniechęcą do tego gatunku słuchaczy rocka.
zoro44 [31.179.***.***] dodano: 25.04.2018, 00:17 #28
przekształcanie portalu ściśle związanego z jedynym pismem o muzyce rockowej w kraju w portal popkulturowy jakich wiele w internecie świadczy moim zdaniem, albo o słabej "klikalności" na w/w stronę, albo o braku szacunku dla czytelników pisma, jak również internautów szukających informacji o muzyce rockowej, ale już niekoniecznie o innych gatunkach muzycznych, czy tez informacji o filmach, być może również teatrze i innych dziedzinach kultury. Szkoda, że tak się dzieje.
Kokka [178.217.***.***] dodano: 25.04.2018, 07:00 #29
To by było na tyle. Położyliście już bardzo dobre pismo papierowe, a teraz położyliście średni portal muzyczny. Co to za zmiany? Przewijanie w dół i informacje o Kane West? Kiedyś był "Tylko rock i nie tylko", teraz zróbcie "Teraz rock, tylko nie teraz".
sygiswult dodano: 25.04.2018, 09:04 #30
w ogóle o czym tu mówimy? poszerzanie horyzontów? kiedyś rzeczywiście sięgałem po teraz rock, żeby znaleźć coś nowego... w moim przypadku znalazłem Type O Negative, którego akurat nikt ze znajomych nie słuchał - no i super, o to chodziło - pismo poszerzyło mój horyzont.

w ostatnim czasie, na portalu pojawiały się informacje praktycznie tylko o największych gwiazdach, emerytach itp. chcieliście poszerzać horyzonty (swoje i czytelników) to dlaczego nic nie piszecie jakichś ciekawych nowych/mało znanych kapelach? mało newsów w świecie muzyki rockowej/metalowej? wczoraj z głupia frant dowiedziałem się, że do Eluveitie dołączyła dziewczyna z Polski. Ot ciekawy news... ale na Teraz Rock nikt o tym nie wspomniał.
Pokaż odpowiedzi (1)
Czekam na wkładkę o Toto [5.60.***.***] dodano: 25.04.2018, 09:14 #32
Kompletnie bez sensu decyzja. Rzeczą wyróżniającą Teraz Rocka była właśnie wąska nisza, którą była muzyka rockowa. Na tę stronę wchodzili tylko ci którzy byli zainteresowani. Teraz zamiast zyskać nowych czytelników stracicie wszystkich, bo portalów około muzycznych jest od grona. Zamiast marnować czas na pisanie o Oscarach i Kanye Westach zwiększylibyście liczbę artykułów o wykonawcach rockowych mniej znanych, wtedy liczba czytelników by wzrosła. Dziękuję za wszystko, teraz nie mam po co wchodzić na tę stronę. Było miło, cześć!
Lord Bane [85.28.***.***] dodano: 25.04.2018, 11:07 #33
Szkoda, stron ogólnomuzycznych jest pełno, takie o wszystkim i o niczym, zaglądałem tu regularnie dla rocka i metalu, szkoda....
jeremy96 dodano: 25.04.2018, 13:14 #34
No to GOODBYE. Nie tego oczekiwałem po tym portalu.
Pokaż odpowiedzi (1)
Komentarze (35 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Na stronie 737V  
0

Dolina Charlotty: Razem przetrwamy

mg | 28 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group