terazmuzyka.pl
Na stronie 3768V  
mg | 16 listopada 2016
27

TerazRock.pl w nowej odsłonie!

Nowa wersja naszego portalu właśnie się pojawiła i przyniosła wiele interesujących zmian, które sprawią, ze korzystanie z TerazRock.pl będzie jeszcze przyjemniejsze.
Jak już pewnie zauważyliście, nowy TerazRock.pl to odświeżony wygląd. Postawiliśmy na znane nam już rozwiązania, ale zdecydowaliśmy się na lepsze wyróżnienie publikowanych materiałów. Zmieniliśmy również kolorystykę, żeby portal był bardziej przyjazny dla naszych czytelników. Wiele rozwiązań wprowadziliśmy po Waszych sugestiach, dlatego mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas rozwiązania będą Wam odpowiadały.

Wśród nowości na stronie zdecydowanie najciekawiej zapowiada się rockowa encyklopedia. Jest to projekt, który jest na wstępnym etapie budowy, dlatego zawiera w sobie tylko najważniejszych rockowych wykonawców, ale baza danych będzie przez nas codziennie uzupełniana o nowych artystów. Właśnie dlatego liczymy na Wasze sugestie i uwagi dotyczące tego projektu, ponieważ naszym celem jest jego nieustanny rozwój. Jednak już teraz możecie wyszukiwać swoich ulubionych artystów, oceniać płyty i utwory oraz pomagać nam uzupełniać encyklopedię – przesyłając teksty utworów, tłumaczenia, własne recenzje czy teledyski. Stwórzmy razem kompendium wiedzy dotyczące rockowego świata!

Encyklopedia jest jednocześnie dobrą okazją, żeby wokół TerazRock.pl budować oddaną i aktywną społeczność, dlatego w Wasze ręce oddajemy wiele funkcjonalności, które pozwolą Wam na aktywne spędzanie czasu na stronie. Rozbudowane komentarze, unowocześnione profile użytkowników, punktu za aktywność, szeroko rozumiana interakcja – to tylko niektóre nowości, które powinni docenić wszyscy fani rozwiązań społecznościowych.

Co jeszcze? Dużo nowych, drobniejszych rozwiązań, które powinny sprawić, że TerazRock.pl w nowej odsłonie będzie dla Was miejscem atrakcyjnym i takim, do którego chętnie będzie wracali. Nowy portal był przez nas dogłębnie testowany, ale zdajemy sobie sprawę, że mogą pojawić się drobne błędy czy problemy, których nie udało nam się wyłapać – jeśli coś Wam wpadło w oko, piszcie do nas na adres zglos.problem@terazrock.pl. Postaram się jak najszybciej reagować na wszystkie wiadomości.

Co sądzicie o nowej wersji naszego portalu? Zapraszamy do komentarzy!
Komentarze (27)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Johnny Tomala dodano: 16.11.2016, 18:43 #1
Brawo! na pierwszy rzut oka zmiany na duży plus! Encyklopedia i ocenianie płyt - super! na to czekałem!
kada82 dodano: 16.11.2016, 19:18 #2
Oby tak dalej, odświeżona formuła no i encyklopedia zapowiada się świetnie.
Doktorek dodano: 16.11.2016, 21:04 #3
Świetnie, poziom światowy. Gratuluję Seredecznie
EJ0KE7U [80.48.***.***] dodano: 16.11.2016, 22:14 #4
No i można komentować bez logowania.
siddha [89.68.***.***] dodano: 17.11.2016, 00:02 #5
trochę literówek się wkrada, ale i tak będę czytał Mrugnięcie
Robert [37.7.***.***] dodano: 17.11.2016, 00:28 #6
a ploteczki w stylu pomponika i pudelka ograniczycie i zastąpicie treściwymi artykułami? Błagam bo czasem żenada jak czytam artykuły ze znakiem zapytania w stylu ........ "a ty też sądzisz......?" itd......
wujot dodano: 17.11.2016, 12:30 #7
Ruch w bardzo dobrą stronę. Po pobieżnym zapoznaniu się z portalem kilka uwag:
1. Istnieją braki w dyskografiach zespołów np. U2 - Under a Blood Red Sky, Pink Floyd - Relics, Perfect - Muzyka
2. Algorytm wyliczający punktację w rankingu płyt, utworów powinien uwzględniać ilość oceniających dana płytę, a nie być tylko zwykłą średnią arytmetyczną.
3. Nie zauważyłem, aby było możliwe z poziomu zarejestrowanego konta dodawanie np. wykonawcy, płyty. Do rozważenia.
wujot dodano: 17.11.2016, 13:12 #8
Przy ocenach warto by się pokusić o wprowadzenie możliwości krótkiego uzasadnienia dla wstawionej oceny.
AndrewEm [176.109.***.***] dodano: 17.11.2016, 15:26 #9
Dlaczego w Encyklopedii nie ma jednego z najważniejszych zespołów progresywnego rocka? YES
Karol Duda dodano: 17.11.2016, 16:37 #10
Świetna aktualizacja portalu. Myślę, że dzięki temu wartość strony odżyje. Dotychczas korzystałem z niej tylko do czytania newsów.
Lady-In-Black dodano: 17.11.2016, 19:27 #11
Ktoś musi to wreszcie przyznać: nie popisaliście się z nową odsłoną strony. Codziennie czytam (czytałam?) Terazrock'a i byłam ciekawa co przygotowaliście, i kiedy ujrzałam pierwszą stronę to się przeraziłam: teraz to wygląda jak każdy inny chłam z wiadomościami z kraju i ze świata.. A gdzie lista wiadomości? No, tym razem trzeba trochę poklikać, żeby do niej dotrzeć, a klikanie nie jest nadal mocną stroną tego portalu, bo strony długo się wczytują. Często też czytałam wiadomości na telefonie i miałam nadzieję, że w nowej wersji dostosujecie portal do małych ekranów, ale widać nic z tego.. Są pewnie jakieś plusy, ale ja jako codzienny czytelnik, na razie tego nie zauważyłam..
Pokaż odpowiedzi (2)
FanMaiden dodano: 17.11.2016, 20:18 #14
Dużo zmian na plus, szkoda tylko że pokasowano wieeele recenzji. W encyklopedii też brakuje wielu ważnych grup, np. Budgie czy Van Halen.
Pokaż odpowiedzi (2)
Miki [157.25.***.***] dodano: 18.11.2016, 10:46 #17
Kurcze a już myślałem, że podacie ogłoszenie, że Naczelny w końcu przechodzi na emeryturę i TR w końcu znowu będzie ciekawy,tak jak kiedyś. A tu tyyyylkooo nowa strona wwww.
Grafik [5.172.***.***] dodano: 18.11.2016, 14:33 #18
Bardzo słabo.
dragstrip [194.106.***.***] dodano: 18.11.2016, 19:05 #19
Widzę, że poprawiono algorytm rankingu płyt, ale nadal coś jest nie tak.
Jakim sposobem płyta która ma dwie oceny, w tym jedną 10 jest wyżej niż płyta która ma 6 ocen w tym cztery 10 ?
dragstrip [194.106.***.***] dodano: 19.11.2016, 14:15 #20
I znowu.
Płyta która ma jedną ocenę na 10 trafia na pierwsze miejsce w rankingu IIIII?????
BleuMarine [37.47.***.***] dodano: 20.11.2016, 16:56 #21
Uprzejmie proszę o dodanie Sonic Youth!
WPOZZ dodano: 21.11.2016, 11:09 #22
Nareszcie, tamten zamulał komputer. Merytorycznie super jak zwykle, I teraz jest interakcja - polemiki z Wiesławami ha ha już ostrzę nóż tzn język
Galion [83.27.***.***] dodano: 21.11.2016, 20:43 #23
Fajny pomysł z encyklopedią, jestem bardzo za! Serdeczne pozdrowienia.
deFranco dodano: 22.11.2016, 10:52 #24
Rozumiem, że encyklopedia + udział w niej czytelników (oceny itd..), ma być czymś przybliżającym portal, do . . . jakby to powiedzieć muzycznej odmiany Filmweb. Taki "Rockweb". Oczywiście przy zachowaniu swojego charakteru czasopisma TR.
Jeśli tak, to jestem za. Byle nie przeszarżować.
Pytanie co z forum i ogólną komunikacją pomiędzy userami.
Ma to plusy i minusy.
jeremy96 dodano: 22.11.2016, 16:04 #25
Świetna sprawa. Szybciutko uzupełniajcie brakujących wykonawców. Jest dużo do wstawienia.
fifek dodano: 23.11.2016, 14:49 #26
Fajna sprawa, tylko brakuje kilku rzeczy:
- opisów wykonawców, choćby żywcem wyciągniętych z rubryki Kraj Rad
- podglądu punktacji płyt w opcji "Pokaż wszystkie"
- oceniania utworów (choć ich ranking na jakiejś podstawie jest tworzony)

Generalnie brawo!
seba [89.74.***.***] dodano: 19.01.2017, 15:15 #27
Nie można się zalogować bo okienko szukaj zasłania tabelkę logowania!