terazmuzyka.pl
Newsy 197V  
rf | 18 maja 2017
0

Textures ogłosił zakończenie działalności

Holenderski zespół metalowy Textures ogłosił zakończenie działalności. Grupa istniała przez 16 lat.

Zespół Textures powstał w 2001 roku w holenderskim mieście Tilburg. Grupa wydała pięć albumów studyjnych, jednak teraz ogłosiła, że kończy działalność.

Royal Blood udostępnili kolejny utwór z nowej płyty

W specjalnym oświadczeniu przygotowanym przez zespół, możemy przeczytać:

Panie i panowie. Takiej informacji nie przekazuje się łatwo, ale oto ona: Textures kończy działalność.

Do tej decyzji skłoniły nas motywy osobiste i nie podjęliśmy jej pochopnie. Te powody osobiste sprawiały, że zespołowi Textures trudniej było pozostać tak produktywnym, jak kiedyś. Bez tego poświęcenia, Textures byłby zaledwie namiastką tego, czym był wcześniej.

Rozstania nigdy nie są łatwe i zawsze powodują trudności. Z przykrością musimy oznajmić, że nasz oczekiwany, szósty album „Genotype” nie ukaże się, a w związku z czym nie będzie podwójnej płyty. A przynajmniej nie w najbliższych latach.

Rozpad Textures nie oznacza, że źle się dzieje między członkami zespołu. Wciąż utrzymujemy bliskie stosunki z obecnymi i byłymi członkami i decyzja ta nie spowoduje żadnych napięć. Poszczególni członkowie zespołu będą kontynuować działalność muzyczną na własną rękę. Miejcie oczy i uszy otwarte.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, kolegom i innym, których mieliśmy przyjemność spotkać na drodze. I oczywiście specjalne podziękowania dla fanów, którzy wspierali nas przez lata. Wasze oddanie, szacunek i obecność na koncertach na całym świecie sprawiły, że do końca życia będziemy pamiętali tę podróż.

Zanim grupa ostatecznie zakończy działalność, wyruszy w pożegnalną trasę koncertową. Rozpocznie się ona 3 listopada 2017 roku w Holandii pod hasłem „A Farewell to Textures, Last Miles To The Moon” i obejmie takie kraje jak Hiszpania, Francja, Anglia, Niemcy i Czechy. Póki co na trasie zespołu nie znalazła się Polska.

Ostatni koncert Textures ma odbyć się 2 grudnia 2017 roku w Tilburgu.

Ostatnim albumem wydanym przez Textures jest „Phenotype” z lutego 2016 roku. Pochodzi z niego utwór „New Horizons”.

Textures – „New Horizons”

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group