terazmuzyka.pl
Newsy 521V  
mg | 20 marca 2019
0

The Cranberries opublikowali kolejny utwór z udziałem Dolores O’Riordan [AUDIO]

Zapowiedziana w połowie stycznia ostatnia płyta The Cranberries zatytułowana „In The End” doczekała się kolejnej muzycznej zapowiedzi. 

Dolores O’Riordan zmarła 15 stycznia 2018 roku. Rok po jej śmierci członkowie zespołu The Cranberries zapowiedzieli wydanie ostatniej płyty, zarejestrowanej z udziałem wokalistki. Płyta będzie nosiła tytuł „In The End”, a promuje ją utwór „All Over Now”.

Utwór „All Over Now” udostępniony został na platformach streamingowych, później natomiast w serwisie YouTube. Teraz grupa pochwaliła się kolejnym utworem – mowa o „Wake Me When It's Over”:

Prace nad tą płytą ruszyły jeszcze w maju 2017 roku. Grupie udało się przygotować 11 piosenek w wersjach demo zanim pracę przerwała tragiczna śmierć Dolores.

Noel Hogan mówi:

Dolores była bardzo podekscytowana tą płytą i chciała wrócić na trasę, by grać te piosenki. Wiedzieliśmy, że musi to być jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza płyta The Cranberries. Gdy przesłuchaliśmy wersje demo, które zarejestrowaliśmy z Dolores, przekonaliśmy się, że ten album to najlepszy sposób na uhonorowanie Dolores.

Ostatni album studyjny The Cranberries ukazał się w 2012 roku pod tytułem „Roses”. W 2017 roku grupa wydała ponadto płytę „Something Else” z akustycznymi i orkiestrowymi interpretacjami własnych piosenek, a także z trzema premierowymi kompozycjami. Wcześniej Noel Hogan przyznał, że po wydaniu ostatniej płyty nagranej z Dolores grupa zakończy działalność.

Album „In The End” ukaże się 26 kwietnia 2019 roku. Poniżej możecie znaleźć tracklistę płyty.

 1. All Over Now
 2. Lost
 3. Wake Me When It’s Over
 4. A Place I Know
 5. Catch Me If You Can
 6. Got It
 7. Illusion
 8. Crazy Heart
 9. Summer Song
 10. The Pressure
 11. In The End
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 218V  
2

Iggy Pop singlem zapowiedział nowy studyjny album [AUDIO]

mg | fot. Alex Const | 18 lipca 2019
Newsy 109V  
Newsy 939V  
13

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
Newsy 3222V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group