terazmuzyka.pl
Koncerty 1369V  
mg | 4 grudnia 2018
1

The Iron Maidens – żeński cover band Iron Maiden – zagra w Polsce trzy koncerty

Panie ukrywające się pod szyldem The Iron Maidens zasłynęły z brawurowych wykonań największych przebojów zespołu Iron Maiden. W przyszłym roku artystki przyjadą do Polski.

The Iron Maidens to amerykański zespół heavy metalowy wykonujący na żywo covery kultowego Iron Maiden. Skład grupy tworzy sześć kobiet, które przybrały pseudonimy: Nikki McBurrain, Steph Harris, Adriana Smith, Bruce Chickinson oraz Davina Murray. Grupa powszechnie uznawana jest za jeden z najlepszych cover bandów Iron Maiden na całym świecie.

Zespół wystąpi 5 maja w krakowskim klubie Kwadrat, 6 maja w warszawskiej Proximie oraz 7 maja w gdańskim B90.

Nikki McBurrain, Steph Harris, Adriana Smith, Bruce Chickinson, Davina Murray – takie ksywki przybrały panie z powstałego w 2001 roku w Los Angeles zespołu The Iron Maidens. Nie bez powodu określanego jako jeden z najlepszych cover bandów Iron Maiden na świecie.

Pod pseudonimami kryją się dobrze znane w muzycznym biznesie: Linda McDonald (perkusja, wokal), Wanda Ortiz (gitara basowa), Courtney Cox (gitara, wokal), Kirsten Rosenberg (wokal) i Nikki Stringfield (gitara, wokal). Dossier pań zawiera, chociażby takie nazwy jak Phantom Blue, kapitalna załoga o wirtuozerskich umiejętnościach, w której grała przed laty Linda, a także fantastyczna gitarzystka Michelle Meldrum, przedwcześnie zmarła małżonka Johna Noruma z Europe.

Kiedyś w The Iron Maidens grała kapitalna Nita Straus, która wspiera na koncertach samego Alice Coopera. Zespół rewelacyjnie wykonuje klasyki Ironów i zdobył ogromną popularność w Japonii, w której ukazało się kilka jego materiałów, w tym epka i DVD. Na minialbumie „Route 666" gościnnie pojawił się znany z Motörhead gitarzysta Phil Campbell.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 908V  
13

Merry Christless 2018. Szczegółowa rozpiska koncertów

rf | fot. Grzegorz Gołębiowski | 5 grudnia 2018
Koncerty 381V  
2

Jamiroquai przyjedzie do Polski

rf | fot. Raph_PH | 4 grudnia 2018
Koncerty 939V  
0

27. Finał WOŚP pełen gwiazd. Sprawdź rozpiskę koncertu

rf | fot. Karolczaks | 27 listopada 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group