terazmuzyka.pl
Koncerty 1612V  
mg | 4 grudnia 2018
1

The Iron Maidens – żeński cover band Iron Maiden – zagra w Polsce trzy koncerty

Panie ukrywające się pod szyldem The Iron Maidens zasłynęły z brawurowych wykonań największych przebojów zespołu Iron Maiden. W przyszłym roku artystki przyjadą do Polski.

The Iron Maidens to amerykański zespół heavy metalowy wykonujący na żywo covery kultowego Iron Maiden. Skład grupy tworzy sześć kobiet, które przybrały pseudonimy: Nikki McBurrain, Steph Harris, Adriana Smith, Bruce Chickinson oraz Davina Murray. Grupa powszechnie uznawana jest za jeden z najlepszych cover bandów Iron Maiden na całym świecie.

Zespół wystąpi 5 maja w krakowskim klubie Kwadrat, 6 maja w warszawskiej Proximie oraz 7 maja w gdańskim B90.

Nikki McBurrain, Steph Harris, Adriana Smith, Bruce Chickinson, Davina Murray – takie ksywki przybrały panie z powstałego w 2001 roku w Los Angeles zespołu The Iron Maidens. Nie bez powodu określanego jako jeden z najlepszych cover bandów Iron Maiden na świecie.

Pod pseudonimami kryją się dobrze znane w muzycznym biznesie: Linda McDonald (perkusja, wokal), Wanda Ortiz (gitara basowa), Courtney Cox (gitara, wokal), Kirsten Rosenberg (wokal) i Nikki Stringfield (gitara, wokal). Dossier pań zawiera, chociażby takie nazwy jak Phantom Blue, kapitalna załoga o wirtuozerskich umiejętnościach, w której grała przed laty Linda, a także fantastyczna gitarzystka Michelle Meldrum, przedwcześnie zmarła małżonka Johna Noruma z Europe.

Kiedyś w The Iron Maidens grała kapitalna Nita Straus, która wspiera na koncertach samego Alice Coopera. Zespół rewelacyjnie wykonuje klasyki Ironów i zdobył ogromną popularność w Japonii, w której ukazało się kilka jego materiałów, w tym epka i DVD. Na minialbumie „Route 666" gościnnie pojawił się znany z Motörhead gitarzysta Phil Campbell.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Grzegorz [5.173.***.***] dodano: 09.12.2018, 23:00 #1
Super laski, super grają. Żadnej bym nie odmówił. Nic mnie tak nie rajcuje jak lala z gitarą. Czysta extaza!
Zobacz także
Koncerty 184V  
0

Blackbear zagra koncert w Polsce

mg | fot. Sam Dameshek | 23 kwietnia 2019
Koncerty 471V  
0

Mystic Festival. Zobacz mapę terenu

rf | 19 kwietnia 2019
Koncerty 832V  
9

Katarzyna Nosowska zapowiada wyjątkową trasę. Zupełna zmiana formuły?

rf | fot. Marlena Bielińska/Kayax | 18 kwietnia 2019
Koncerty 411V  
2

Kortez podsumował trasę koncertową filmem [WIDEO]

rf | fot. Facebook | 17 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group