terazmuzyka.pl
Newsy 6023V  
mg | 23 maja 2018
8

The Rolling Stones zagrali w Londynie. Fani wściekli!

Wczoraj odbył się londyński koncert The Rolling Stones. Występ okazał się ogromnym muzycznym sukcesem, ale pod stadionem zebrała się całkiem spora grupa rozzłoszczonych fanów. O co poszło?

Kolejne zamachy i wypadki sprawiły, że jakiś czas temu zaostrzono przepisy dotyczące tego, co można, a czego nie można wnosić na imprezę masową. Koncerty na stadionach niosą za sobą z założenia duże ryzyko, dlatego fani muszą być przygotowani na różnego rodzaju obostrzenia. Nie inaczej było w Londynie, gdzie wczoraj wieczorem zagrało The Rolling Stones oraz supportujący ich Liam Gallagher.

Slayer będzie ścigał za koszulki

Koncert, od strony muzycznej, był ogromnym sukcesem, ale w serwisie Twitter rozlała się fala zdenerwowania i krytyki, ponieważ wiele osób nie mogło wnieść na stadion z powodu torebek i plecaków – wynikało to z zaostrzonych przepisów bezpieczeństwa. Wiadomo jednak, że nie mieli oni racji, ponieważ informacja dotycząca tego, co można wnosić na stadion, przekazywana jest od dłuższego czasu. Na Twitterze stadionu w Londynie 21 maja przeczytać można było:

Przypominamy wszystkim fanom odwiedzającym London Stadium w związku z koncertem The Rolling Stones – nie przynoście ze sobą żadnych toreb, chyba że nie jest to absolutnie konieczne.

Wspomnianą koniecznością są względy medyczne – w takim wypadku trzeba jednak udowodnić podczas wchodzenia na stadion, że posiadanie określonych przedmiotów jest niezbędne. Również zespół podczas ogłaszania trasy poinformował, że wnoszenie większych torebek na stadion nie będzie możliwe, jednak te mniejsze są dozwolone – mowa była o formacie A5 (15x21 centymetrów). I posiadacze takich torebek problemów na bramkach nie doświadczyli. 

Jednak te informacje, publikowane w mediach społecznościowych i na stronach internetowych, nie dotarły do wszystkich, a liczba niezadowolonych fanów jest ogromna. Na samym Twitterze można znaleźć dziesiątki wpisów dotyczących „niesprawiedliwego” traktowania przez ochronę londyńskiego obiektu:

Podczas wczorajszego koncertu The Rolling Stones zagrali dziewiętnaście kompozycji i – podobnie jak podczas poprzedniego występu – zaprezentowali przekrojowy set, na którym znalazły się ich największe przeboje.

The Rolling Stones Setlist London Stadium, London, England 2018, No Filter

Przypomnijmy, że zespół zagra w sumie kilkanaście koncertów w Europie:​

 • 25 May, London, Uk, London Stadium
 • 29 May, Southampton, Uk, St. Mary’s Stadium
 • 2 June, Coventry, Uk, Ricoh Arena
 • 5 June, Manchester, Uk, Old Trafford Football Stadium
 • 9 June, Edinburgh, Uk, Bt Murrayfield Stadium
 • 15 June, Cardiff, Uk, Principality Stadium
 • 19 June, London, Uk, Twickenham
 • 22 June, Berlin, De, Olympiastadion
 • 26 June, Marseille, Fr, Orange Vélodrome
 • 30 June, Stuttgart, De, Mercedes-Benz Arena
 • 4 July, Prague, Cz, Letnany Airport
 • 8 July, Warsaw, Pl, Pge Narodowy Stadium

The Rolling Stones od czasu powrotu w 2012 roku z okazji 50-lecia działalności regularnie koncertują na całym świecie. Grupa odbyła już dwie trasy koncertowe po Ameryce Północnej, dwie po Europie, a także odwiedziła Azję, Australię i Amerykę Południową. Jednym z przystanków południowoamerykańskiej trasy był darmowy koncert na Kubie, 25 marca 2016 roku, który obejrzało pół miliona osób. Koncert trafił na DVD zatytułowane „Havana Moon”.

Komentarze (8)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Przemo [37.131.***.***] dodano: 23.05.2018, 16:23 #1
Debile. Wiadomo, że od jakiegoś czasu na wszelkich imprezach masowych występują szczególne środki ostrożności. Można się z tym zgadzać albo nie (sam uważam to za lekką paranoję, przynajmniej w Polsce), ale należy się dostosować i tyle. A już na pewno nie można zarzucać organizatorom, że nie informowali uczestników co do rzeczy, jakich nie mogą wnieść na teren imprezy.

A najlepsze jest to, że rzecz miała miejsce w WB, która jest szczególnie doświadczona zamachami w ostatnich latach i szczególnie narażona na kolejne.
Pokaż odpowiedzi (1)
julifur [188.146.***.***] dodano: 23.05.2018, 20:26 #3
Ci co taki hałas robią to są na pewno po oxfordach i harvardach bo tacy nie umieją czytać - to już się staje regułą. U nas też po wielkich studiach i to samo. Widzi taki że coś napisane ale nie wie co i potem pretensje do garbatego że ma proste dzieci.
Chemik [92.8.***.***] dodano: 23.05.2018, 23:11 #4
Byłem na tym koncercie i nie wiem w czym problem. Tydzień przed koncertem dostałem email ze szczegółami co a czego nie mogę wnosić. Ochrona obiektu i tej imprezy była na wysokim poziomie.
April20 [188.47.***.***] dodano: 24.05.2018, 00:55 #5
Nie mogę si doczekać!!!
Niezapominajek [157.25.***.***] dodano: 24.05.2018, 07:54 #6
Sądząc po tym co dzieje się wnosi na polskie stadiony, to u nas będzie patriotyczne i kolorowo - race, świece dymne itp
Bufet [37.47.***.***] dodano: 24.05.2018, 10:17 #7
W rzeszy jest tak samo, nawet mają przy bramkach ramki o określonych wymiarach i jak torebka czy plecak nie zmieści się w ramce to nie wpuszczą.
Popmaster.pl [185.69.***.***] dodano: 24.05.2018, 10:41 #8
Kazdy na tydzien przed koncertem otrzymal informacje co mozna a co nie mozna wniesc. Torbay o rozmiarach max 12x6 x6 cm. Ale ze anglicy da najmadrzejsi to Sami sobie winni. January tam swoja dosc spora kamere wnioslem.
Komentarze (8 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 286V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group