terazmuzyka.pl
Newsy 2297V  
rf | 7 maja 2018
1

„The Salvation Kingdom”. Zobacz film o Cliffie Burtonie (Metallica) [WIDEO]

Siostra Cliffa Burtona wspomina zmarłego basistę Metalliki w nowym filmie „The Salvation Kingdom”.

Starsza siostra tragicznie zmarłego basisty Metalliki dzieli się wspomnieniami o Cliffie Burtonie w nowym filmie dokumentalnym, „The Salvation Kingdom”.

Guns N' Roses usunęli kontrowersyjny utwór z reedycji debiutu

Film został zrealizowany przez BurStock Productions i poświęcony został postaci Cliffa Burtona. Cliff grał w zespole Trauma, gdy w 1982 roku został poproszony o dołączenie do zespołu Metallica. Zgodził się, pod warunkiem, że Metallica przeniesie się z Los Angeles do San Francisco.

Cliff nagrał z Metallicą trzy albumy: „Kill ‘Em All” (1983), „Ride The Lightning” (1984) i „Master Of Puppets”. Miał wielki wkład w brzmienie zespołu, a także w aranżacje utworów, w czym pomagało mu wykształcenie muzyczne. Jego styl gry wybija się w takich utworach jak „(Anesthesia) Pulling Teeth”, „For Whom The Bell Tolls” i „Orion”.

Cliff Burton zginął w wypadku autokaru, jakiemu uległa Metallica nad ranem 27 września 1986 roku w drodze na koncert w Kopenhadze. Pozostali pasażerowie autokaru wyszli z wypadku bez większych obrażeń.

Connie Burton wspomina dzieciństwo spędzone z Cliffem, jego czas spędzony w Metallice, a także wymienia niektóre inspiracje stojące za jego utworami.

Cały film „The Salvation Kingdom” możecie obejrzeć poniżej.

Cliff Burton przyszedł na świat 10 lutego 1962 roku w Castro Valley w stanie Kalifornia. I właśnie tego dnia będzie obchodzone święto w jego rodzinnym mieście.

Wszystko dzięki specjalnej petycji. Pomysłodawcą całej akcji był Robert Souza, który zwrócił się Miejskiej Rady Doradczej z prośbą o wsparcie swojego projektu. Jak się szybko okazało - bez problemu je otrzymał. Później wystarczyło uzbierać 5 tysięcy podpisów pod wspomnianą petycją w serwisie change.org i poczekać na ostateczną uchwałę.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Metallica opublikowała w związku z tą decyzją specjalny post, w którym muzycy napisali:

Dziękujemy wszystkim fanom, którzy wzięli udział w tej inicjatywie. To wspaniałe, że pamięć o nim jest w taki sposób pielęgnowana.

Pierwsze obchody święta odbyły się w tym roku, czyli w 56. rocznicę urodzin Cliffa Burtona.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Korba [87.206.***.***] dodano: 09.05.2018, 10:55 #1
Wspólczuje serwisowi, który dziennikarzowi z tak niskim dystansem do krytyki daje jednocześnie prawa administratora, żeby usuwał nieprzychylne mu komentarze. Na szczęście jestem uparty Mrugnięcie

Rozumiem, że syn musiał napisać artykuł na zadanie domowe z polskiego ale to nie jest powód, żeby odrazu wrzucać coś takiego do internetu. Składnia rodem z 4 klasy podstawówki, rozstrzał podanych informacji większy niż ze śrutówki oraz krótkie zdania składowe powodują, że patrząc na długość artykułu czytelnik ma wrażenie, że czyta raczej notatke biurową albo trafił na skrót informacji w przerwie na reklamy. Artykuł porusza multum wątków a tak naprawdę żadnego nie zamyka i nie wyczerpuje, na dobrą sprawę wszystkiego o czym w nim czytamy musimy się dowiedzieć "googlując" dalej, to nie jest materiał, to jest zajawka, która została stworzona po to, żeby zachęcić mnie do wejścia na konkurencyjne serwisy w celu przeczytania tam wyczerpującej treści. Autorowi doradzam podszkolenie się w zakresie pisania wyczerpujących karteczek na lodówkę, bo ten wpis nawet na lodówce wyglądałby kiepsko.
Zobacz także
Newsy 151V  
1

Dawid Podsiadło z reedycją i winylową wersją płyty „Małomiasteczkowy”

rf | fot. Jacek Kołodziejski | 19 października 2019
Newsy 927V  
6

Necrobutcher (Mayhem) chciał zabić kolegę z zespołu

rf | fot. Cecil | 18 października 2019
Newsy 788V  
3

Toto zapowiada zakończenie działalności

rf | 17 października 2019
Newsy 833V  
6

Kirk Hammett (Metallica) zagrał z UFO [WIDEO]

rf | fot. Gage Skidmore | 16 października 2019
Newsy 371V  
0

Lars Ulrich (Metallica) dołączył do Mumford & Sons [WIDEO]

rf | fot. creepin Death | 15 października 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group