terazmuzyka.pl
Newsy 899V  
szy | 13 lutego 2018
0

The Smashing Pumpkins odpowiadają na zarzuty basistki

Choć nadal w sieci nie pojawiło się oficjalna informacja dotycząca powrotu grupy The Smashing Pumpkins, to wywołuje ona ogromne poruszenie.

Latem tego roku najprawdopodobniej reaktywuje się Smashing Pumpkins w - prawie - oryginalnym składzie. Wiadomo już, że zabraknie basistki D’arcy Wretzky, która grała w grupie do 1999 roku. 

James Hetfield wystąpi w filmie o seryjnym modercy

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Wretzky zarzuciła liderowi grupy, Billowi Corganowi, manipulację. W wywiadzie opublikowanym na łamach „BlastEcho” zdradziła między innymi, że Corgan przysłał jej kontrakt na udział w reaktywacji Smashing Pumpkins, jednak później poinformował ją, że nie jest to „prawdziwa oferta”. Na odpowiedź grupy nie musieliśmy długo czekać.

W oficjalnym oświadczeniu Smashing Pumpkins możemy przeczytać:

W reaktywowanym Smashing Pumpkins liczy się zaangażowanie zespołu w stosunku do fanów oraz muzyki. James Iha, Jimmy Chamberlin i William Corgan nie grali koncertu z D'arcy Wretzky od ponad 18 lat. Jednak nie z powodu braku starań. Pomimo wielu wypowiedzi, Pani Wretzky była wielokrotnie zapraszana do grania z zespołem, uczestnictwa w sesjach czy przynajmniej spotkania twarzą w twarz, w każdym jednak przypadku, zawsze je odraczała. Życzymy jej wszystkiego najlepszego, my z kolei cieszymy się, że wkrótce znowu będziemy mogli razem zagrać. 

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że zespół zakończył nagrywanie albumu. Billy Corgan pochwalił się na swoim Instagramie zdjęciami ze studia: stołu mikserskiego, demontowania zestawu perkusyjnego. Wokalista opublikował także na Instagramie post, w którym wspomniał, że grupa przebywała w studiu z legendarnym producentem, Rickem Rubinem. Lider Smashing Pumpkins dodał również nie dawno, że ma ponad 26 utworów „w różnych fazach ukończenia, produkcji oraz szaleństwa”. Fani zaczęli spekulować, że być może kolejny krążek grupy będzie - ponownie - dwupłytowy. 

Oficjalny komunikat w sprawie reaktywacji Smashing Pumpkins pojawi się najprawdopodobniej w najbliższy czwartek. Wtedy zapewne poznamy daty trasy koncertowej, skład reaktywowanego zespołu i być może usłyszymy nową kompozycję. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group