terazmuzyka.pl
Newsy 418V  
szy I fot: Olivia Bee | 11 marca 2018
1

The Smashing Pumpkins wydadzą dwie EPki

Lider zespołu, Billy Corgan, na swoim profilu na Instagramie zdradził jak idą pracę nad nowymi - jak się okazało - wydawnictwami z premierowym materiałem. 

Powrót The Smashing Pumpkins w - prawie - oryginalnym składzie to niewątpliwie jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w tym roku. Grupa zapowiedziała już pierwsze koncerty, teraz przyszła kolej na nowe utwory.

Pearl Jam udostępnił nowy utwór

Zespół, w składzie: Billy Corgan (wokal, gitara), James Iha (gitara), Jimmy Chamberlin (perkusja), oraz Jeff Schroeder (gitara), przygotowuje się do nadchodzącej trasy, ale także pracuje w studiu nad nowymi kompozycjami.

Lider grupy zdradził, że w najbliższym czasie na rynku pojawią się dwie EPki, na każdej znajdzie się po cztery utwory. Pierwsza część ma mieć swoją premierę już w maju. Już w połowie lutego Corgan na swoim Instagramie podał tytuły nowych kompozycji The Smashing Pumpkins, które znajdą się na nadchodzących minialbumach, oto one: Alienation”, „Travels”, „Silvery Sometimes (Ghosts)”, „Solara”, „With Sympathy”, „Marchin’ On”, „Knights of Malta”, „Seek and You Shall Destroy”. Wszystko na to wskazuje, że obie EPki wyprodukuje Rick Rubin

W poście, który zamieścił, napisał również:

Muzyczna strona jest gotowa na dwa dni przed końcem, do nagrania pozostało tylko wokalne tło i ostatnie drobiazgi. 

Latem zespół The Smashing Pumpkins wyruszy w trasę koncertową pod szyldem „The Shiny and Oh So Bright” - na razie zostały ogłoszone daty występów wyłącznie w Ameryce Północnej. Całość zbiega się z 30. rocznicą powstania grupy. Muzycy będą wykonywali utwory z pierwszych pięciu studyjnych albumów. Wiadomo, że w szeregach formacji zabraknie basistki D’arcy Wretzky, która grała w The Smashing Pumpkins do 1999 roku. Wciąż nie wiadomo kto ją zastąpi podczas tegorocznych występów. Wretzky w wywiadzie stwierdziła, że do zespołu dołączy Jack Bates, syn Petera Hooka. 

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Kokka [178.217.***.***] dodano: 12.03.2018, 12:41 #1
Mimo całego mojego uwielbienia dla Pumpkins, przewiduję spektakularną klapę. Nie ten czas, już nie ci ludzie, nie ten odbiorca.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group