terazmuzyka.pl
Newsy 953V  
szy I fot: Olivia Bee | 13 lipca 2018
1

The Smashing Pumpkins zagrali na koncercie... utwór Led Zeppelin [WIDEO]

The Smashing Pumpkins w czwartkowy wieczór zagrali pierwszy koncert - z prawdziwego zdarzenia - po reaktywacji, do której doszło w tym roku. W setliście nie zabrakło niespodzianek. 

Wczoraj wystartowała trasa koncertowa - pod szyldem „The Shiny And Oh So Bright” - The Smashing Pumpkins, pierwsza po wielu latach, podczas której zespół gra prawie w oryginalnym składzie. Brakuje w nim tylko basistki D'arcy Wretzky, która odeszła z grupy w 1999 roku.

Billy Corgan ujawnia tytuły nowych utworów Smashing Pumpkins

Tegoroczna trasa zbiega się z 30. rocznicą powstania formacji. Muzycy (obecny skład prezentuje się następująco: Billy Corgan, James Iha, Jimmy Chamberlin, Jeff Schroeder i koncertowy basista Jack Bates) podczas niej wykonują tylko utwory, które powstały w okresie 1991-2000, a także premierową kompozycję „Solara”, która została oficjalnie opublikowana na początku czerwca.

Ponadto zespół zaprezentował także kilka kowerów - w setliście pojawiła się m.in. „Space Oddity” z repertuaru Davida Bowiego czy „Landslide” formacji Fleetwood Mac. Jednak największym zaskoczeniem było zagranie - po raz pierwszy - jednego z najważniejszych utworów w historii, nie tylko Led Zeppelin, ale w ogóle muzyki rockowej, a mianowicie „Stairway to Heaven”. Ciekawe też, że podczas jego wykonywania publiczność była świadkiem... procesji z figurką Billy'ego Corgana w roli głównej (od 4:50):

Ogólnie zespół The Smashing Punpkins zagrał 31 kompozycji.

The Smashing Pumpkins Setlist Gila River Arena, Glendale, AZ, USA 2018, Shiny And Oh So Bright
 
Poniżej możecie zapoznać się z jeszcze z innymi fragmentami wczorajszego koncertu:

Lider grupy - nie tak dawno - zdradził, że w najbliższym czasie na rynku pojawią się dwie EPki, na każdej znajdzie się po cztery utwory i podał ich tytuły. Wszystko na to wskazuje, że wyprodukuje je Rick Rubin.

Jesienią formacja The Smashing Pumpkins odwiedzi Stary Kontynent. Do tej pory zostały ogłoszone jednak tylko dwa koncerty – w Londynie i Bolonii (16 i 18 październik). 

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zibi [94.254.***.***] dodano: 14.07.2018, 22:10 #1
Straszny kicz
Zobacz także
Newsy 541V  
0

Nocny Kochanek uczci Record Store Day

rf | fot. Wacław Szacyło | 19 marca 2019
Newsy 1394V  
1

Najlepiej sprzedające się albumy 2018 [LISTA]

rf | fot. Marco Verch | 18 marca 2019
Newsy 406V  
1

Beastie Boys powrócą na scenę

rf | 18 marca 2019
Newsy 1469V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group