terazmuzyka.pl
Newsy 2136V  
rf | 15 lipca 2017
0

The White Stripes udostępnili swój pierwszy koncert

Zespół The White Stripes udostępnił do odsłuchu swój pierwszy w historii koncert, który odbył się w 1997 roku.

14 lipca minęła dwudziesta rocznica debiutu scenicznego The White Stripes. Z tej okazji grupa udostępniła do odsłuchu zapis tego występu.

Przeczytaj fragment biografii Jacka White’a

Do odsłuchu trafiły trzy utwory: przeróbka tradycyjnej pieśni „St. James Infirmary Blues” i autorski numer „Jimmy the Exploder” (oba dwa lata później trafiły na debiutancki album The White Stripes) oraz słynny przebój The Clovers, „Love Potion No. 9”. Koncert odbył się w ramach tak zwanego „open mic”, podczas którego debiutujące zespoły mogą zaprezentować swoją twórczość. Utworów można wysłuchać na platformach streamingowych, udając się pod ten adres.

The White Stripes został założony przez Jacka White’a i jego ówczesną żonę Meg White. Grupa zdobyła sławę w 2003 roku, kiedy wydała album „Elephant”, uznawany za jedną z najważniejszych płyt rocka XXI wieku. W 2007 roku ukazał się ostatni studyjny album The White Stripes, „Icky Thump”. W dziesiątą rocznicę wydania płyty, wytwórnia Third Man Records zamierza wydać specjalną edycję „Icky Thump”. Składać się będzie na nią oryginalny album, wytłoczony na dwóch, kolorowych płytach, dwie płyty ze wszystkimi utworami stron B oraz niepublikowanymi wcześniej wersjami demo, a także liczne gadżety w tym zdjęcia i repliki zapisków ze studia.

Po rozpadzie The White Stripes, Jack White rozpoczął udaną karierę solową, po drodze także występując w zespołach The Raconteurs i The Dead Weather.

24 lipca 2017 roku na polskim rynku nakładem In Rock ukaże się biografia Jacka White’a, zatytułowana „Obywatel Jack”.

Książka opowiada o jego muzycznych fascynacjach, związku z Meg White (której nazwisko przyjął w dniu ślubu), przytacza wywiady z muzykami, z którymi pracował, m.in. Neilem Youngiem, Seasick Steve’em i Brendanem Bensonem oraz przedstawia szczegółowy opis wszystkich albumów The White Stripes, The Raconteurs, The Dead Weather i solowych nagrań Jacka White’a.

Z fragmentem książki można zapoznać się, klikając w link na górze artykułu.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group