terazmuzyka.pl
Newsy 998V  
szy I fot: materiały prasowe | 13 marca 2018
1

The White Stripes się reaktywują? Jack White odpowiada

Czy formacja The White Stripes wróci kiedykolwiek na scenę? Jack White w jednym z najnowszych wywiadów odpowiedział na to, nurtujące wielu fanów, pytanie. 

Formacja The White Stripes została założona przez Jacka White’a i jego ówczesną żonę Meg White. Grupa zdobyła sławę w 2003 roku, kiedy wydała „Elephant”, uznawany za jedną z najważniejszych płyt rocka XXI wieku. W 2007 ukazał się ich ostatni studyjny album, a cztery lata później - duet oficjalnie zawiesił działalność. Czy jest szansa, że kiedykolwiek powrócą?

King Crimson - szczegóły nowego wydawnictwa

Jack White w wywiadzie „Rolling Stone” stwierdził, że fani nie powinni się przejmować, że The White Stripes nie kontynuuje działalności, ponieważ - jak sam uważa - „na wiele sposobów White Stripes i Jack White to to samo”. Muzyk tak to argumentował:

Ten zespół składał się tylko z dwóch osób. To ja pisałem, produkowałem i wszystkim kierowałem. Melodie pochodziły od jednej osoby, Megan była odpowiedzialna tylko za rytm. Ludzie definiują rzeczy za pomocą etykiet, które im podasz. Jestem pewny, że gdyby Billy Corgan wydał swój solowy album jako The Smashing Pumpkins, sprzedałby tego dwa razy więcej. 

Tak więc reaktywacja tej grupy jest bardzo mało prawdopodobna. 

Jack White powraca solo!

Nowy album byłego lidera The White Stripes ukaże się 23 marca (nakładem Third Man Records/XL Recordings) i będzie zatytułowany „Boarding House Reach”. Na płycie znajdzie się 13 premierowych utworów - do tej pory muzyk udostępnił przedpremierowo cztery z nich:„Connected By Love”, „Respect Commander”, „Corporation”.oraz „Over and Over and Over” (możecie się z nim zapoznać na samym dole newsa).

W marcowym „Teraz Rocku”, który dostępny jest już w kioskach, możecie przeczytać recenzję najnowszej płyty Jacka White’a. Znajdziecie ją również na naszej stronie, w tym miejscu.

Trasa koncertowa, podczas której będzie promował swój najnowszy solowy album, wystartuje 19 kwietnia w jego rodzinnym Detroit. Między 26 czerwca, a 15 lipca artysta będzie koncertował w Europie, lecz na razie w jego grafiku nie znalazła się Polska. White ma póki co zaplanowane koncerty do 23 sierpnia.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Riff Raff dodano: 13.03.2018, 22:02 #1
Oj, słychać różnicę pomiędzy The White Stripes a solowym Jackiem Whitem i to zdecydowanie na korzyść tej pierwszej formacji. Muzyka The White Stripes miała to coś, ten pierwiastek odróżniający twórczość wybitną od tylko poprawnej. Późniejsze projekty White'a już nie zachwycają, brakuje im tej magii...
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group