terazmuzyka.pl
Newsy 784V  
mg | 21 sierpnia 2019
2

Thom Yorke i Flea w utworze do filmu Edwarda Nortona „Osierocony Brooklyn” [AUDIO]

Muzykę do filmu „Osierocony Brooklyn”, którego polską premierę przewidziano na początek 2020 roku, współtworzył Thom Yorke. W sieci pojawił się utwór ze ścieżki dźwiękowej filmu.

„Osierocony Brooklyn” to najnowszy film Edwarda Nortona – zajął się on zarówno scenariuszem i reżyserią, jak i obsadził główną rolę. Produkcja będzie miała swoją polską premierę 3 stycznia 2020 roku i będzie opowiadała historię cierpiącego na zespół Tourette'a detektywa Lionela Essroga. Film jest adaptacją książki o tym samym tytule, którą napisał Jonathan Lethem.

Za muzykę do filmu „Osierocony Brooklyn” odpowiedzialny jest między innymi sam Thom Yorke, lider zespołu Radiohead, który od pewnego czasu skupia się na solowych projektach. Opublikował właśnie pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu utwór „Daily Battles”, przy którego nagraniu pracował również Flea, basista Red Hot Chili Peppers:

Niedawno opublikowany został solowy album Yorke’a zatytułowany „Anima”, wcześniej natomiast artysta pracował nad muzyką do filmu „Suspiria”. Ostatnie miesiące muzyk Radiohead poświęcił na pracę nad pobocznymi projektami, która – jak sam przyznał – przyniosła mu wiele satysfakcji.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
In Rainbows na trawie [5.173.***.***] dodano: 22.08.2019, 10:02 #1
Thom Yorke to istota nadprzyrodzona. Ludzkość nie zrobiła niczego, by zasłużyć na łaskę możliwości słuchania jego twórczości z zespołem Radiohead. Jest więc to niezwykle, że spotkało nas aż takie szczęście
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 771V  
13

Guns N' Roses wydadzą składankę na winylu

rf | fot. Raph_PH | 1 sierpnia 2020
Newsy 824V  
1

Robert Plant udostępnił utwór z nowej płyty [AUDIO]

rf | fot. Egghead06 | 31 lipca 2020
Newsy 2516V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group