terazmuzyka.pl
Newsy 924V  
rf | 7 stycznia 2018
2

Ticketpro został przejęty przez Ticketmaster

System sprzedaży biletów Ticketpro został zamknięty. Teraz bilety na koncerty w Polsce można kupić przez Ticketmaster.

Jeden z największych dystrybutorów biletów na imprezy kulturalne i sportowe, firma Ticketpro, poinformowała o wyłączeniu sprzedaży biletów. Jest to spowodowane przejęciem firmy przez światowego giganta dystrybucji biletów, firmę Ticketmaster.

Joe Satriani porównuje nauczanie Steve'a Vaia i Kirka Hammetta

Ticketmaster, firma wchodząca w skład Live Nation Entertainment Inc. (NYSE: LYV), ogłosiła przejęcie agencji sprzedaży biletów Ticketpro już w lutym 2017, a proces dobiegł końca w styczniu 2018. Ticketmaster to światowy lider w sprzedaży biletów mający na koncie ponad 530 milionów biletów sprzedawanych rocznie. Dzięki nowemu zakupowi zasięg działalności firmy zwiększy się do 30 krajów, obejmując dodatkowo Czechy.

Mark Yovich, prezes firmy Ticketmaster International, mówi:

Przemysł rozrywkowy nieustannie się rozwija. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony fanów na całym świecie organizuje się coraz więcej wydarzeń rozrywkowych oraz tras koncertowych. Nabycie Ticketpro pozwala zapewnić lepszą obsługę naszym klientom w Europie Środkowej, oferując światowej klasy usługi wielu fanom mieszkającym w tych krajach.

Firma Ticketpro powstała w 1992 roku w Czechach. Rozwinęła ona działalność w Europie Środkowej, oferując licencje na swoje oprogramowanie TicketSoft na innych rynkach międzynarodowych, w tym na Węgrzech, Białorusi i w Chile.

Serge Grimaux, prezes Ticketpro, mówi:

Zaczynając swoją działalność w Czechach, firma Ticketpro wzbudziła zaufanie w Środkowej Europie i na rynkach wschodzących na całym świecie. Połączenie tego z globalną skalą działania oraz zasięgiem firmy Ticketmaster sprawia, że Ticketpro ma możliwość zaoferowania jeszcze wyższej jakości usług swoim obecnym klientom oraz pozyskania nowych. To ekscytujący czas dla firmy oraz przemysłu rozrywkowego w tej części świata. Dla mnie z kolei, to zwieńczenie podróży związanej ze sprzedażą biletów, która trwała przez ponad 25 lat.

Bilety zakupione przez system Ticketpro zachowują ważność. Domena Ticketpro.pl jest nadal dostępna, lecz przekierowuje do www.ticketmaster.pl.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Faust dodano: 07.01.2018, 11:03 #1
Monopolizacji ciąg dalszy, teraz LN przejmie mniejsze firmy i pozamiatane, z cenami wejściówek, również...
dd11 [82.22.***.***] dodano: 09.01.2018, 15:54 #2
Niewazne gdzie mozna kupic bilet, wazne za ile. A ceny są niestety oderwane od realiów.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group