terazmuzyka.pl
Newsy 705V  
rf | 9 sierpnia 2019
6

Tobias Forge (Ghost): Popkulturowy Szatan jest dla mnie niezwykle ważny

Lider zespołu Ghost wyjaśnił, jaki wpływ na niego ma Szatan i Satanizm.

Tobias Forge opowiedział o swoich inspiracjach, a także o rozumieniu Satanizmu. Lider Ghost dość szczegółowo przeanalizował tę kwestię.

Ghost chce nagrać rock operę

W wywiadzie dla „Billboard” Tobias Forge, zapytany jak ważny jest dla niego Szatan, powiedział:

Dla mnie to sprawa bardzo osobista i ważna, ale trzeba rozróżnić Szatana popkulturowego od prawdziwego. Od lat 60. XX wieku Satanizm stał się fajną zajawką dla 20-latków. Jest symbolem wyzwolenia, a nie symbolem tyranii i zła.

Popkulturowy Szatan jest dla mnie niezwykle ważny, bo z natury jestem buntownikiem.

Myślę, że w kulturze rockandrollowej Szatan symbolizuje wyzwolenie, wolność myśli i zabawę. Intelektualizm w przeciwieństwie do regresji i głupoty.

Jeśli jednak mówimy o Szatanie, jako głównym napędzie zła, jeśli rozejrzę się po świecie to czyste zło widzę w ISIS i nie ma ono nic wspólnego z popkulturowym rogatym kolesiem zwanym Szatanem.

Trzeba zrozumieć, że Szatan, do którego odwołują się twórcy filmów, poezji i muzyki, został stworzony dawno temu, żeby straszyć ludzi.

Ghost w najbliższym czasie wystąpi w Polsce dwukrotnie. Najpierw, 21 sierpnia, zagra przed Metallicą na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, a 30 listopada zagra własny koncert w katowickim Spodku.

Komentarze (6)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
nieprawda [83.26.***.***] dodano: 09.08.2019, 10:45 #1
ale bełkot, ten gość w ogóle nie wie o czym mówi, nie ma czegoś takiego jak popkulturowy szatan, albo po prostu się oddaje cześć szatanowi albo się go wyrzeka, szatan to nie jest myszka miki, więc jeżeli jest dla ciebie ważny to już ma cię w swoich sidłach, a prawda jest taka że szatan i tak ma gdzieś tych co go lubią, jak wszystkich ludzi z resztą.
Pokaż odpowiedzi (2)
Diz [89.71.***.***] dodano: 09.08.2019, 13:12 #4
Stare zgrane bzdury na temat wolności w satanizmie, polegającej na tym, że się imprezuje "rock and rollowo" i nazywa to buntem. Przeciw czemu się ten infantylny kabotyn buntuje? A jak się ktoś uzależni od dragów, bo to jest przecież "rock and rollowe", to będzie wolny, czy raczej zniewolony? Ideologia zwana do what thou wilt czy jak to tam szło w satanizmie to nie jest żadna wielka filozofia. Alistair Crowley był bardzo zniewolonym człowiekiem.
Pokaż odpowiedzi (1)
Marcin [83.23.***.***] dodano: 11.08.2019, 07:37 #6
Po pierwsze,.Jan bies, nie jest ładnie kpić z religii. Z jakiej kolwiek. Kwestia zwykłej przyzwoitości. To świadczy nie o światłości, a o zwykłym braku poziomu.
A Szatan taki czy sraki... W języku zachodu i bliskiego wschodu to Idea zła. W tym pojęciu zamyka się przemoc, kłamstwo, pedofilia, ból, etc. Próba wybielania go to albo objaw totalnego debilizmu tego Szweda, albo on sam musi być do szpiku zepsuty. Obstawiam, że jest zwykłym debilem. Debilizm jest, jak uczy historia, jest powszechny w kulturach wysoko rozwiniętych i o dużym stopniu zamożności.
Zobacz także
Newsy 1019V  
13

Czesław Niemen zmarł 16 lat temu. Przypominamy jego przebój w wersji Metalliki [WIDEO]

rf | fot. Гражина Рутовска | 17 stycznia 2020
Newsy 289V  
0

Moby zapowiada nową płytę [WIDEO]

rf | fot. Flickr | 15 stycznia 2020
Newsy 324V  
0

Aerosmith wystąpi z Run-D.M.C.?

mg | 15 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group