terazmuzyka.pl
Pitbulek 1291V  
rf | 9 sierpnia 2018
0

Tobias Forge (Ghost) wyjawia, kto był jego pierwszym idolem

Kto mógł być pierwszym idolem dla dzisiejszego lidera zespołu Ghost? To chyba nie będzie trudna zagadka. Sprawdźcie, czy dobrze myśleliście.

Tobias Forge, lider i wokalista szwedzkiego zespołu Ghost, zdradził jakiego zespołu był fanem w dzieciństwie. W wywiadzie dla „iHeartRadio” Tobias wspominał swoje młodzieńcze lata, gdy zaczął interesować się rockową muzyką.

Tobias Forge: Muzyka rockowa musi zrobić krok naprzód

Ghost przywiązuje dużą wagę do teatralnego aspektu występów, Tobias stosuje makijaż i przebiera się w różne stroje, pozostali członkowie pozostają anonimowi. Nie powinna więc dziwić jego wypowiedź, w której mówi:

Moimi pierwszymi idolami byli Kiss. Od kiedy byłem mały, chciałem zabawiać ludzi przy pomocy muzyki.

Jednak nie tylko Kiss wpłynęli na późniejszego lidera Ghost:

Oglądałem dużo kaset wideo, a moim ulubionym filmem był „The Great Rock 'N' Roll Swindle”, który przedstawił wyrazistą i barwną wizję życia w rockowym zespole. Całkowicie mnie wciągnął.

Wtedy oczywiście nie wiedziałem, jak chaotyczną i pokręconą karierę mieli Sex Pistols. Ale wpłynęło to na mój sposób myślenia.

Chciałem mieć zespół, który będzie czymś pomiędzy Kiss, The Rolling Stones i Sex Pistols – szalony, karykaturalny, z fikcyjnymi postaciami.

1 czerwca nakładem Loma Vista Recordings na rynku ukazał się czwarty studyjny krążek Ghost, zatytułowany "Prequelle”, na którym znalazło się 10 premierowych kompozycji, w tym udostępnione, przez zespół, w sieci single - „Rats” oraz „Dance Macabre”. Do drugiego z wymienionych zrealizowano interesujący, instagramowy teledysk, w którym widzimy plejadę znanych muzyków (m.in. Kirk Hammett, Chino Moreno czy M. Shadows) i ich reakcję na kompozycję grupy.

Album zadebiutował na trzecim miejscu, na liście Billboardu, z wynikiem 66 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 5681V  
7

Ogłoszono pierwsze na świecie heavymetalowe miasto

rf | fot, RWhite | 16 kwietnia 2019
Pitbulek 2194V  
1

Corey Taylor (Slipknot) się zaręczył [FOTO]

rf | fot. Rebecca Davis | 8 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group