terazmuzyka.pl
Newsy 1145V  
rf | 15 listopada 2018
0

Tobias Forge tłumaczy popularność Ghost

Lider Ghost ma własny przepis na budowanie zainteresowania zespołem. Czy sprawdza się on w dzisiejszych czasach?

Ghost należy do najpopularniejszych zespołów rockowych ostatnich lat. Szwedzka formacja, na czele której stoi Tobias Forge, spotyka się z zainteresowaniem fanów metalu jak i bardziej mainstreamowej publiczności. Jej charakterystycznym elementem jest specyficzny wizerunek (przez dłuższy czas nie wiadomo było, kim są członkowie zespołu), ale Tobias Forge twierdzi, że to nie wszystko.

Ghost powróci z nowym albumem w 2019 roku?

W wywiadzie dla „Download Australia” Tobias Forge tłumaczy, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie korzystanie z mediów społecznościowych. A konkretnie mówiąc, nie nadużywanie ich:

Gdy byłem dzieciakiem słuchałem death i black metalu, jeszcze zanim zaistniał internet. W tamtych czasach niewiele można było dowiedzieć się o mroczniejszych zespołach. Można było znaleźć jedno albo dwa zdjęcia takich zespołów jak Venom, Mayhem czy Blasphemy, może jakiś teledysk, a reszty trzeba było się domyślić. Wiedzę czerpało się z wycinków gazet i z plotek.

Wszystko to zmienił internet. Teraz wystarczy kliknąć, bo dowiedzieć się wszystkiego.

Chciałem, żeby z Ghost było inaczej – jak za czasów zanim zaistniał internet, kiedy trzeba było wysilić wyobraźnię. Część naszego sukcesu przypisuję faktowi, że dajemy ludziom mniej!

Oczywiście, mamy konto na Instagramie, ale nie wrzucamy tam nic osobistego. Nie dowiecie się z niego, gdzie dziś jem kolację.

Grupa Ghost aktualnie promuje wydany w tym roku album „Prequelle”. Do Polski zespół dotrze 21 sierpnia 2019 roku. Jako support Metalliki wystąpi na warszawskim stadionie PGE Narodowy. Wcześniej zespół odwiedzi Europę w ramach własnej trasy „A Pale Tour Named Death 2019”. Będzie to pierwsza tak duża headlinerska trasa zespołu. Niestety, nie obejmie ona Polski.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1086V  
6

Paul Di'Anno (eks Iron Maiden) czeka na operację: Przechodzę przez piekło

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultural | 20 maja 2019
Newsy 4004V  
18

Krzysztof Cugowski o powrocie Budki Suflera: Tak nie może być

rf | fot. Piotr Bieniecki/fototeo.pl, CC BY-SA 3.0 | 18 maja 2019
Newsy 4657V  
26

Budka Suflera zapowiedziała powrót na scenę w zmienionym składzie

mg | fot. Piotr Bieniecki/fototeo.pl, CC BY-SA 3.0 | 17 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group