terazmuzyka.pl
Film / serial 395V  
rf | fot. Mati0611987 | 26 czerwca 2019
0

Tomasz Kot jako Nikola Tesla w filmowej biografii słynnego naukowca

Tomasz Kot wcieli się w słynnego naukowca, Nikolę Teslę w jego nowej biografii filmowej.

Tomasz Kot poinformował, że zagra główną rolę w biografii Nikoli Tesli. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Anand Tucker.

Polski aktor poinformował o tym na swoim profilu Instagram:

Szanowni! Szczęśliwy jestem baaardzo szczęśliwy a serce mi bije tak samo jak przed „Skazanym na bluesa” i „Bogami”! Jest moc!

Aktor podzielił się też zdjęciem porównawczym.

Film ma nosić tytuł po prostu „Nikola”, a jego reżyser przyznał, że zapragnął zatrudnić polskiego aktora po obejrzeniu „Zimnej wojny”.

Tomasz Kot to polski aktor teatralny i filmowy. Znany jest między innymi z roli Ryszarda Riedla w filmie „Skazany na bluesa”, a także Zbigniewa Religi w filmie „Bogowie” i roli Wiktora w filmie „Zimna wojna”. Był też brany pod uwagę jako odtwórca roli głównego czarnego charakteru w nowym filmie Jamesa Bonda, nad którym aktualnie trwają prace, jednak ostatecznie nie dostał tej roli.

Nikola Tesla to urodzony w 1856 roku amerykański inżynier serbskiego pochodzenia, elektrotechnik, wynalazca. Tesla był konstruktorem wielu urządzeń do wytwarzania i wykorzystania prądu przemiennego. Do jego najsłynniejszych patentów należą silnik elektryczny i prądnica prądu przemiennego, autotransformator, dynamo rowerowe, radio, elektrownia wodna (na wodospadzie Niagara), bateria słoneczna, turbina talerzowa i transformator Tesli.

Tesla słynął też z ekscentrycznego charakteru.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group