terazmuzyka.pl
Newsy 3935V  
rf | fot. Adam Bielawski | 27 lutego 2020
31

Tony Iommi opowiada, jaki kawał Black Sabbath zrobił Kiss

W 1975 roku zdobywający popularność Kiss grał trasę z będącym u szczytu sławy Black Sabbath. Zespoły nie od początku się polubiły.

W 1975 roku Black Sabbath promował album „Sabotage”, ruszając w trasę z młodą, ale obiecującą grupą Kiss. Amerykańscy muzycy nie od początku przypadli do gustu Brytyjczykom, którzy postanowili sobie z nich zażartować.

Kiss chce zaprosić dawnych członków na trasę

W wywiadzie dla Gibsona gitarzysta Tony Iommi wspomina:

Nie wiem, co się stało, ale nie polubiliśmy się z nimi. Pamiętam, że przed klubem zobaczyliśmy afisz „Black Sabbath i Kiss”. Były to litery przyczepiane do tablicy. Znaleźliśmy P i zdjęliśmy K i w ten sposób zamiast Kiss był Piss.

Widywaliśmy ich na lotniskach, ale nigdy nie wiedzieliśmy, kto jest kim przez ten makijaż. Nie potrafiliśmy odróżnić zespołu od technicznych. Wpatrywaliśmy się w nich, pytając: „Czy to są członkowie zespołu?”.

W ramach pożegnalnej trasy Kiss ponownie wystąpi w Polsce. Grupa zagra 15 lipca 2020 w Arenie Gliwice.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

KUP TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

Black Sabbath + Ozzy Osbourne – Wydanie Specjalne” jest już do kupienia w Empikach i salonikach prasowych w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym za 19,99 zł.

Komentarze (31)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Goog [89.64.***.***] dodano: 27.02.2020, 13:25 #1
No cóż, Iommi dużo się nie pomylił. Mogli zdjąć KISS i podkleić CIRCUS.
Pokaż odpowiedzi (1)
Wielki fan Purpli [5.184.***.***] dodano: 27.02.2020, 16:24 #3
Kiss to jedna z najgorszych "kapel" jakie odniosły sukces komercyjny. Zgadza się, to bardziej cyrk niż muzyka. Mam chyba dwie, czy trzy płyty, za cholerę nie wiem jakie, bo żadnej nie da się słuchać. Trafiły gdzieś na dno szafy.. nie kojarzę żadnego utworu z lat 70, wszystko jest miałkie i nijakie. Ucieka po 1 przesłuchaniu. Nie mieli nic do zaoferowania muzycznie, to pomalowali sobie gęby.. pamiętam z dzieciństwa tylko jeden utwór (lata 90) God gave rock and roll to you. Ale to przecież pop waniliowy...
Pokaż odpowiedzi (3)
zyga 955 [213.141.***.***] dodano: 27.02.2020, 18:34 #7
Pamiętam chyba w roku 77 ktoś dostał na kasecie magnetofonowej koncert Kiss ,było to amatorskie nagranie,nic nie było słyszeć oprócz wrzasku małolatów ,tragedia .Naprawdę nie da ich się słuchać ,choć show nawet im wyszedł

Pokaż odpowiedzi (3)
Mechanix [217.96.***.***] dodano: 27.02.2020, 18:52 #11
wow, odezwali się przeciwnicy glamu i malowania, którzy za chwilę będą stawać w obronie mansona, t-rex i motley crue, albo pisać komentarze że grunge był zły i lepsze były zespoły w stylu def leppard, queen i cinderella, i jakby to chcieli pójść na koncert zespołu poison bo ten zespół nie był depresyjny, i wokalista nie popełnił samobójstwa,nie ma co, hipokryzja w akcji, polecam posłuchać ukochanego queen na uspokojenie, tam przecież nikt nie biegał w kiczowatych ciuchach,albo davida bowie bo tam cyrku nie było. przypomina to walkę z rapem, hip hopem, ale RATM nikomu nie przeszkadza, to jest najlepsze tutaj.
Pokaż odpowiedzi (1)
het [37.248.***.***] dodano: 27.02.2020, 19:39 #13
Jednozdaniowe relacje sensacje...... Kto na to pozwala? Jaja sobie z ludzi robicie??? Za każdym razem jak widzę jakiś link TM to łudzę się, że tym razem będzie inaczej. ... Cóż, przyznaję udało się Wam zrobić mnie w wała za dużo razy. Poziom newsów równy inteligencji kota Kaczyńskiego
Pokaż odpowiedzi (1)
Doommetal [185.135.***.***] dodano: 27.02.2020, 20:57 #15
"Black Diamond" czy też "God Thunder" nie da się nie lubić ale jednak myślę że Kiss są przereklamowany
Pokaż odpowiedzi (1)
Tomasz Machowski dodano: 28.02.2020, 00:21 #17
A jak wyglądał Black Sabbath? Zobaczcie Califomia Jam albo okładkę Sabotage! Facet w rajtuzach w gaciach w kratę, zaklinacz węży, tłusty chłopak z downem który ciągle robi pajacyki. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 28.02.2020, 00:25
Pokaż odpowiedzi (2)
Dorota Praśniewska dodano: 28.02.2020, 05:16 #20
Ja wole czasem odpoczac od typowego napi......rdalania i posluchać Kiss AcDc
Gienek Szymoniak [195.20.***.***] dodano: 28.02.2020, 06:55 #21
KISS jest fantastyczny! W Polsce mieli prze.jebane, bo w czasach, gdy był największy boom na muzykę rockową w naszym kraju, nikt ich nie grał. W regularnie ukazujących się czasopismach muzycznych (Non-Stop, Magazyn Muzyczny) nigdy nie zrecenzowano ich płyty. Pomalowane ryje skutecznie odpychały rodzimych "fachowców" od posłuchania muzyki KISS. Słucham kapeli od 1980 roku i pamiętam doskonale, jak ogromna większość przeciwników tej kapeli opierała swoją wiedzę na ich muzyce na jednym kawałku - znakomitym i ultrakomercyjnym "I Was Made...". Nie mieli bladego pojęcia o choćby jednym utworze z okresu największej świetności KISS, czyli lat '70. Bardzo pozytywne jest natomiast to, że większość moich kumpli, która wówczas podchodziła do muzyki KISS z rezerwą czy nawet niechęcią, po latach przekonała się do nich. Nie to, że bezgranicznie pokochali kapelę, ale jej POSŁUCHALI i znaleźli rzeczy, które okazały się dla nich niezłe, dobre, a nawet świetne. Dodam, że faworytami moich kolegów są m.in. BLACK SABBATH, DEEP PURPLE, AC/DC, IRON MAIDEN, KING CRIMSON, GENESIS, RUSH i setki innych. W miarę otwartym fanom rock zdecydowanie polecam. Słynnych kapel, które nagrały utwory KISS, by podziękować im za inspirację i złożyć hołd swoim Mistrzom jest mnóstwo. No, i oczywiście najlepsze show w historii rocka. Bezapelacyjnie!
PIK [156.17.***.***] dodano: 28.02.2020, 08:40 #22
Ok, ale kilka niezłych przebojów chwytliwych mieli i mają do dzisiaj. Przynajmniej robią sobie jaja z tego a nie tylko na poważnie; bo zresztą co w tym wszystkim poważnego?! Pie... satanizm?!
Abandon [37.7.***.***] dodano: 28.02.2020, 20:45 #23
Muzycy Sabbath wywodzili się z robotniczego miasta i jak wiadomo teksty traktowały o beznadziejności, walce człowieka ze złymi mocami, narkotykach, natomiast muzyka KISS to rockowe imprezki, więc mogę sobie wyobrazić, że początkowo mieli do siebie dystans, może nawet myśleli, że występując w makijażach nie można nagrywać dobrych płyt. A te według mnie były bardzo dobre, pierwsze 3 były wręcz surowe. Bardzo lubię obie grupy i zebrałem ich dyskografie, szkoda, że nie zachowało się jakieś zdjęcie tego PISS. Swoją drogą oba zespoły po latach występowały w 1994 roku w edycji Monsers of rock w Ameryce Południowej i ciekawe czy relacje były wówczas lepsze. Choć to czasy, kiedy obie kapele występowały w zmienionych składach.
Gienek Szymoniak [195.20.***.***] dodano: 29.02.2020, 18:41 #24
Najsłabsze i najbardziej wkurw.iające jest to, że jako pierwsi pod tym tekstem podpisali się jeb.ani hejterzy.
A swoją drogą IOMMI też trochę pier.doli. "Nie polubiliśmy się", czyli wygląda na to, że niechęć była obustronna, ale "nie potrafiliśmy odróżnić zespołu od technicznych", czyli nie lubię kogoś, kogo zupełnie nie znam?! Ta wypowiedź kompletnie się nie klei.
Pokaż odpowiedzi (3)
Wielki fan Purpli [5.173.***.***] dodano: 29.02.2020, 19:44 #28
Określenie "Pissu" jako nędzy artystycznej to jeno faktu stwierdzenie, a nie tam żadne hejterstwo. Oczywista oczywistość... nic osobistego
Pokaż odpowiedzi (1)
down666 [185.56.***.***] dodano: 01.03.2020, 13:32 #30
pis 500+ haaaaaaaaaaaaa
Diz [89.71.***.***] dodano: 01.03.2020, 14:46 #31
Black Sabbath to ogólnie straszne głupki były. Ale grali fajną muzę.