terazmuzyka.pl
Newsy 1408V  
mg | 11 września 2017
2

Tony Iommi zdradza plany na życie po Black Sabbath

Tony Iommi, podobnie jak Ozzy Osbourne, nie planuje muzycznej emerytury. Przyznał w jednym z wywiadów, że ma wiele ciekawych ofert dotyczących współpracy z innymi muzykami.

Black Sabbath zakończył muzyczną karierę, ale członkowie legendarnej formacji wcale nie planują odchodzić na emeryturę. Kilka dni temu Ozzy Osbourne przyznał, że powrót do solowego grania niezwykle go raduje i na pewno przyniesie fanom kolejne koncerty i wydawnictwa.

Amy Lee (Evanescence) nie ma sił walczyć z seksizmem

Również Tony Iommi, lider Black Sabbath, wcale nie zamierza kończyć z muzyką. Choć żałuje, że przygoda zespołu dobiegła już końca, zapewnia, że coś jeszcze przygotuje:

Zbliża się wiele ciekawych rzeczy. To tylko kwestia zdecydowania, co chcę robić. W tym momencie trudno powiedzieć, co to będzie, ponieważ wciąż jestem zaangażowany w kilka spraw związanych z Sabbatami i będę miał więcej czasu, gdy wszystko się zakończy. Dostaję wiele propozycji, żeby robić coś razem, często od innych muzyków słyszę: „Chcesz coś zrobić? Wspaniale, propozycja jest cały czas aktualna”.

Obecnie planowane jest jednak wydawnictwo Black Sabbath zatytułowane „The Ten Year War”, które będzie kolekcjonerskim boxem – to właśnie nad tym pracuje obecnie Tony Iommi. Niewykluczone jednak, że po zakończeniu prac, gitarzysta faktycznie weźmie się za przygotowanie premierowego materiału z kilkoma muzykami. Współpraca z nim byłaby zaszczytem dla większości wykonawców. 

Film Black Sabbath niedługo w kinach

Black Sabbath w lutym tego roku dwoma koncertami w rodzinnym Birmingham zakończył swoją pożegnalną trasę koncertową. Występy były rejestrowane z myślą o filmie i płycie koncertowej. W materiałach prasowych możemy przeczytać:

Film pokazuje fanom z bliska historię ostatniego, emocjonalnego koncertu, na którym zespół wykonał przeboje „Iron Man”, „Paranoid” i „War Pigs”. Dołącz do Sabbathów w studiu, gdzie wykonali wyjątkowe wersje niektórych swoich ulubionych piosenek, nie granych na koncertach i doświadcz zespołowego świata z bliska.

Zespół Black Sabbath skomentował koncerty następująco:

Powrót w rodzinne strony po tylu latach był wyjątkowy. Trudno było się pożegnać z fanami, którzy przez te lata byli nam niesamowicie wierni. Na początku kariery nigdy nie podejrzewaliśmy, że po 49 latach wrócimy tu, żeby zagrać nasz ostatni koncert.

Film „Black Sabbath: The End of the End” trafi do kin 11 października 2017 roku tylko na jeden wieczór.

Oto jego zwiastun:

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lemmysomemoney dodano: 12.09.2017, 08:37 #1
Cieszy mnie każda inicjatywa Iommiego i wszystko, co firmuje.
cato [77.79.***.***] dodano: 12.09.2017, 12:35 #2
Ojciec Metalu na emeryturze... Jakoś dziwnie mi to brzmi.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group