terazmuzyka.pl
Newsy 2426V  
mg | 8 maja 2019
9

Tool podał datę premiery nowego albumu!

Wczoraj w Birmingham w Alabamie odbył się kolejny tegoroczny koncert zespołu Tool. Muzycy przy okazji występu przekazali fanom ważną wiadomość – datę premiery nowego wydawnictwa.

Niektórzy jeszcze w to nie wierzą, ale wszystko wskazuje na to, że niedługo światło dzienne ujrzy nowy album grupy Tool. Choć muzycy nie mówią na ten temat zbyt wiele i, jak to mają w zwyczaju, wodzą fanów za nos, w końcu mamy jakiś konkret – datę premiery nowej płyty.

Steven Wilson obawia się, że Tool nie zaskoczy nową płytą

Podczas wczorajszego koncertu w Birmingham w Alabamie Tool zaprezentował na telebimie tak ważną dla wszystkich miłośników ich twórczości datę. Nowy album amerykańskiej formacji pojawi się 30 sierpnia tego roku!

Maynard James Keenan ze sceny zachęcał zgromadzonych, żeby dzielili się informacją o dacie premiery płyty poprzez media społecznościowe:

 

Podczas pierwszego tegorocznego koncertu Tool zaprezentował dwie nowe kompozycje: „Descending” oraz „Invincible”. Obie zabrzmiały również podczas koncertu w Birmingham. Poniżej nagrania pochodzące z pierwszego występu:

Przypomnijmy, że 11 czerwca 2019 roku Tool wystąpi jako gwiazda tegorocznego Impact Festival w krakowskiej Tauron Arenie. Ponadto wystąpią z nim także zespoły Alice In Chains i Black Rebel Motorcycle Club.

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
SULA [31.182.***.***] dodano: 08.05.2019, 12:09 #1
Jaka by nie była. Wtórna. Odkrywcza. Super. Słaba. Najważniejsze że jest !!!!
Slay [88.96.***.***] dodano: 08.05.2019, 12:59 #2
nie wierzę łgarzom
Niwwierny Tomasz [31.0.***.***] dodano: 08.05.2019, 15:12 #3
Jak dotkne to uwierze.
crim [85.222.***.***] dodano: 08.05.2019, 16:19 #4
Kurde liczyłem na czerwiec:/Nic to, wcześniej pewnie będzie jakiś singiel i teledyskUśmiech
Cruel45i [89.64.***.***] dodano: 08.05.2019, 18:38 #5
Jak wiemy Maynard nie przepada za social mediami. Potępia je w utworach z A Perfect Circle a teraz tak nagle by zachęcał do promowania takich informacji? Coś mi to podejrzane się wydaje. Nie kupuje tego info.
R44 [217.11.***.***] dodano: 08.05.2019, 19:29 #6
Miałem nadzieję, że na Impact płyta już będzie. Jeśli sierpień będzie prawdziwy, niech będzie i sierpień. Invincible taki poniżej średniej, Descending ... jeśli ten poziom utrzymają, płyta będzie średnia, ale w klimacie.
Cruel45i [37.30.***.***] dodano: 09.05.2019, 07:54 #7
Najlepsze jest to, że na koncercie nie padło info o roku. Napisali tylko że będzie to 30.08, ale którego roku? Poszperałem w necie, Maynard jest wkurzony, że nagrania nowych utworów tak szybko trafiły na YT. Na Polskim koncercie Perfectów było info o zakazie nagrywania...wygląda na wredny odwet. I żeby nie było, że trolluje, uwielbiam Tool’a.
tegoroczny [194.93.***.***] dodano: 09.05.2019, 12:19 #8
Wczoraj odbył się tegoroczny koncert Tool. Jak to brzmi? Czy mógłby się odbyć wczoraj zeszłoroczny koncert Tool`a Uśmiech Ten kto potwierdzi, że da się ma NoblaUśmiech
Obserwator [46.170.***.***] dodano: 10.05.2019, 13:27 #9
Dwa nowe utwory w wersji live dostępne są w bardzo dobrej jakości.Można usłyszeć na nich więcej.Nie są złe,ale nie tego oczekiwałem po 13 latach.Mam wrażenie,że od 1996 roku, od nagrania fantastycznej Aenimy,słyszę to samo.Niestety nowe utwory nie napawają optymizmem.To nic innego jak zjadanie własnego ogona.Porozciągane,udziwnione kawałki bez pomysłu, bez jakiejkolwiek próby wejścia na nowe muzyczne terytoria.Obym się mylił,ale nie sądzę,żeby reszta utworów różniła się od siebie.Mogliby chociaż spróbować pokombinować,zaskoczyć jakąś mieszanką,miksturą stylistyk,a ja znowu słyszę mix Aenimy i Lateralusa.Czy panowie z Toola nie mają muzycznie nic do powiedzenia i totalnie się wypalili,czy brak im odwagi,żeby eksplorować nowe muzyczne terytoria i wolą nie narażać się starym fanom tego nie wiem.Płytę przesłucham,ale nie spodziewam się nic odkrywczego.