terazmuzyka.pl
Newsy 2511V  
rf | 30 sierpnia 2019
41

Tool udostępnił „Fear Inoculum” w sieci. Warto było czekać? [AUDIO]

Po 13 latach oczekiwań wreszcie do sprzedaży trafił nowy album Toola. Płyta jest do odsłuchania w całości w sieci.

Fear Inoculum” doczekał się premiery 30 sierpnia 2019 roku. Na nowy album zespołu Tool fani musieli czekać ponad 13 lat. Czy było warto? Możecie się przekonać o tym osobiście, gdyż zespół umieścił nowy album w całości w internecie.

Przeczytaj naszą recenzję „Fear Inoculum”

Jeszcze niedawno posłuchanie legalnie nowej płyty Toola w sieci było niemożliwe, gdyż zespół unikał platform streamingowych. Jednak kilka tygodni temu grupa umieściła cały swój dorobek w takich serwisach jak Spotify i Tidal, a dziś dołączył do nich album „Fear Inoculum”. Co więcej, wersja cyfrowa nowej płyty jest dłuższa niż wersja CD – zawiera kilka dodatkowych utworów, które nie zmieściły się w wersji fizycznej.

Poniżej możecie wysłuchać nowego albumu Tool w całości.

Jak oceniacie nowy album Tool? Podzielcie się swoimi opiniami w ankiecie i w komentarzach poniżej.

Tool jak zwykle zadbał o oryginalne opakowanie fizycznej wersji płyty: nowa płyta Toola zawiera rozkładaną „wideoborszurę” z 4-calowym ekranem HD, na którym można obejrzeć niedostępny nigdzie indziej film. Poza tym do płyty dołączony został kabel zasilający USB, 2-watowy głośnik, 36-stronicowa książeczka i karta do pobrania mp3.

Więcej o zespole Tool i jego nowej płycie przeczytacie we wrześniowym numerze "Teraz Rocka", który dostępny jest już w sprzedaży.

Sonda - wypowiedz się!

Jak oceniasz album „Fear Inoculum” Toola?

5 (najlepiej)
52% (226 głosów)
4
27% (119 głosów)
3
12% (53 głosy)
2
4% (19 głosów)
1 (najgorzej)
3% (13 głosów)
Komentarze (41)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Joshua [31.0.***.***] dodano: 30.08.2019, 11:49 #1
Album przyzwoity, ale nie zaskakujący. Na pewno lepszy od poprzednika.
Pokaż odpowiedzi (1)
vitzeq [37.47.***.***] dodano: 30.08.2019, 11:53 #3
Najlepszy album dekady! To jest coś z czym nie ma jakiegokolwiek porównania. Miazga. Ten album żyje, oddycha każdym nagranym dźwiękiem który pełni istotną i nieprzypadkową rolę w całości.
vitzeq [37.47.***.***] dodano: 30.08.2019, 11:54 #4
Najlepszy album dekady! To jest coś z czym nie ma jakiegokolwiek porównania. Miazga. Ten album żyje, oddycha każdym nagranym dźwiękiem który pełni istotną i nieprzypadkową rolę w całości.
Pokaż odpowiedzi (2)
Tomz [188.146.***.***] dodano: 30.08.2019, 12:52 #7
Ta płyta to absolutne mistrzostwo świata. Żadnego zbędnego dźwięku. Czysta perfekcja. Najbardziej dopracowany album w historii Tool. Niczego lepszego nie słyszałem od wielu lat.
Devo13 [188.47.***.***] dodano: 30.08.2019, 13:28 #8
Płyta na pewno nie jest łatwa w odbiorze ale to nasz kochany Tool, powrócili. Nowy, świeży, pokręcony..... ale słychać że Tool, brawo
Pokaż odpowiedzi (1)
Larson [188.146.***.***] dodano: 30.08.2019, 14:45 #10
Najlepsza płyta Toola od czasu Aenimy!
Pokaż odpowiedzi (2)
Yaro [79.185.***.***] dodano: 30.08.2019, 15:29 #13
Bardzo dopracowany, taki aż za czysty trochę.
Pokaż odpowiedzi (1)
Tomas [37.248.***.***] dodano: 30.08.2019, 16:44 #15
Nie znam się, ale się wypowiem. Nowa płyta to typowy Tool, mimo tyłu lat przerwy, słuchasz z taką samą przyjemnością jak wszystkich ich dotychczasowych płyt! Wydaje mi się że wiele zespołów wracających po latach ma ten problem, że stara się coś udowodnić, że po tylu latach ma nowe pomysły, czy nadążają za rzeczywistością. Tool niczego nie udowadnia, nie próbuje wciskać kitu, że przeszli ewolucję, że album jest "najbardziej dojrzały w całym dorobku", to jest po prostu kolejna płyta starego dobrego toola, i właśnie na taką płytę czekałem!
R44 [31.182.***.***] dodano: 30.08.2019, 16:55 #16
Muzyka na b. przyzwoitym poziomie, dla mnie - w istocie mantryczne z monumentalnymi frazami brzmienie jest ok. Inna niż 10000, bardziej pod Aenima podchodząca. Jednak warto było czekać. Tytułowe Fear ... przykatowałem już kilkakrotnie i powala. Reszta po jednikrotnym odsłuchaniu. W poniedziałek odbieram CD.
Miłek [31.0.***.***] dodano: 30.08.2019, 17:15 #17
Nie warto. Nuda, nic się nie dzieje, kompozycje rozwleczone do granic możliwości, a poza tym to wszystko już było.
Pokaż odpowiedzi (1)
g4sior [83.31.***.***] dodano: 30.08.2019, 17:15 #19
Lateralusa to ona kompozycyjnie wg mnie nie bije. W kawałkach przewijają się lekko zmodyfikowane już gdzieś słyszane gitarowe motywy (nawet perka w Fear... z Reflection), ale są zdecydowanie bardziej oszczędne i to jak dla mnie jest plusem - panowie mają swoje lata i nie muszą nic udowadniać. Maynard wokalnie mistrz, ale duży wpływ APC jest, zwłaszcza w Culling Voices. Koniec końców napisać coś sensownie o płycie w kilku zdaniach w pierwszy dzień słuchania? Pewnie po 20 razie wyjdą rzeczy, których teraz jeszcze nie łączę i to jest w Toolu siła!
Serullo [84.10.***.***] dodano: 30.08.2019, 17:33 #20
Tool to Tool... Mają swój niepowtarzalny styl i właśnie w takim, mocnym Toolowym stylu została stworzona ta płyta.
Myślę, że dużo osób spodziewało się czegoś więcej, pokroju muzycznego katharsis, które odmieniłoby świat i zawróciło Wisłę.
To Tool, i Toola po tej płycie się spodziewałem. Dostałem więcej niż myślałem. Zdecydowanie 10/10!!!
fan [188.146.***.***] dodano: 30.08.2019, 19:17 #21
Dobra płyta.Na to czekałem.Pneuma miażdży.jest git
MImperator [89.64.***.***] dodano: 30.08.2019, 19:35 #22
Pneuma i Descending świetne, jest w nich coś co sprawia, że chce się ciągle do nich wracać.
Niestety, w całym materiale jest dużo dłużyzn, które były już męczące na poprzednim albumie. Tutaj odrobine mniej, ale też są zauważalne.
Ogólnie całości wyszłoby na dobre skrócenie o 1/3.
Po ostatnim utworze spodziewałem się killera, a wyszła mielonka. Początek fajny, ale pózniej sprawia wrażenie jakby chłopaki nie mogli się zdecydować w którą stronę chcą go poprowadzić. Solo brzmi jak z jakiejś luźnej jam session, dla mnie bez wyrazu.

Nowy album na pewno lepszy od 10k days. Ale spośród całej dyskografii Lateralus pozostał dla mnie na pierwszym miejscu.
Pokaż odpowiedzi (2)
GPS67 dodano: 30.08.2019, 20:36 #25
Mam od kilku godzin. Nie potrafię (nie chcę) na razie ocenić całości... ale wchodzi... I ta „Pneuma”... moim zdaniem killer na miarę Schism.
GPS67 dodano: 30.08.2019, 20:36 #26
W ostatnim numerze jest coś... czuję, źe jest tam moc... ale wymaga czasu. Edytowano 2 razy. Ostatnio: 30.08.2019, 20:37
stoskartek [77.243.***.***] dodano: 30.08.2019, 22:07 #27
Ja mam troche inaczej:


https://stos-(...)zja.html
Bandżo [194.63.***.***] dodano: 30.08.2019, 22:23 #28
Jest zaawansowany dla zaawansowanych (już ktoś to kiedyś pisał) - jak dla mnie lux :D
Greg [46.151.***.***] dodano: 30.08.2019, 22:23 #29
Płyta zaskakująco dobra. Spodziewałem się dużego zawodu, a zamiast tego jest totalne pozytywne zaskoczenie. Dwa kawałki Pneuma i 7empest zasługują na miejsce w top10 ever zespołu. Polecam posłuchać całej płyty, bo jest naprawdę świetnie. Wiadomo, że to nie jest muzyka dla każdego, ale jeśli ktoś lubi poprzednie produkcje zespołu, ten będzie bardzo zadowolony z najnowszego materiału. Gwarantuję. Miłego słuchania!
Wickerman [31.6.***.***] dodano: 31.08.2019, 15:29 #30
Dawno się tak nie wynudziłem..
Bromista [178.235.***.***] dodano: 31.08.2019, 16:57 #31
W recenzjach jest dużo krytyki. Że nic nowego, że motywy się powtarzają, że nic świeżego nie wnieśli, że Matnard śpiewa jak w APC...
To wszystko prawda.
Ale przecież to Tool. Dokładnie tego oczekiwaliśmy. Płyta nie jest przełomowa, epokowa itp. Ale jest świetna. Pneuma mnie położyła. Reszta pewnie jeszcze mnie zakoczy jeśli dłużej posłucham.
Jako stary fan Toola jestem mega szczęśliwy od wczoraj.
Polecam wszystkim niezadowolonym trochę cierpliwości. To na prawdę brzmi jak Tool
Pokaż odpowiedzi (1)
34-latek [83.26.***.***] dodano: 31.08.2019, 17:26 #33
13 lat czekania na nowy album Toola to nic, w porównaniu z innymi wydawnictwami na które czekamy jeszcze większą ilość czasu. Dłużej czekamy na nowy album Lecha Janerki (14 lat), duetu Madvillain (15 lat), Grupy Pod Budą (18 lat), Rage Against the Machine (19 lat), Lauryn Hill (21 lat), Pauli Abdul (24 lata), The Sisters of Mercy (29 lat). A taką rekordzistką czasu absencji jest wokalistka P.P. Arnold, która wydała poprzednią płytę w 1968 roku (51 lat temu!!!).
34-latek [83.26.***.***] dodano: 31.08.2019, 17:30 #34
Ja zacząłem interesować się muzyką w 1996 roku i wtedy w ogóle nie odnotowałem w swojej świadomości albumu Aenima. Powiedzcie mi w jaki sposób w latach 90-tych dowiedzieliście się o zespole Tool. Pierwszy blog w Internecie powstał dopiero 23 sierpnia 1999 roku, a globalna sieć stała się powszechnie dostępna w okolicach naszego wstąpienia do Unii.
Pokaż odpowiedzi (5)
Dd11 [103.54.***.***] dodano: 01.09.2019, 20:03 #40
Jestem wlasnie pierwszym odsluchu. Hmm. Panowie laskawie nagrali nowa plyte po dlugich latach i... nic sie nie zmienilo. Nagrali swietna plyte. Czy najlepsza w swojej historii? O tym bedzie mozna podyskutowac pozniej. Bedzie czego sluchac przez nastepne lata
Krist [93.174.***.***] dodano: 03.09.2019, 22:05 #41
Mnie ta płyta... nudzi. Co mnie bardzo smuci. Recycling pomysłów, brak ikry w śpiewie Maynarda (gdzie ten wrzask się podział:( Płyta za długa, przegadana. I brakuje jej jakiegoś haczyka, który by sprawiał, że się do niej chce wracać.