terazmuzyka.pl
Newsy 2205V  
rf | 7 sierpnia 2019
45

Tool udostępnił singel zapowiadający nową płytę [AUDIO]

Poznaliśmy pierwszy singel zapowiadający album „Fear Inoculum”. To 10-minutowy utwór tytułowy.

Zespół Tool wreszcie odsłonił pierwsze karty. Grupa umieściła w sieci utwór „Fear Inoculum” zapowiadający tak samo zatytułowany album, który ukaże się 30 sierpnia.

Tool umieścił swoje płyty w sieci

Utworu można posłuchać na portalach streamingowych oraz na YouTube.

Adam Jones w rozmowie z „Guitar World” wyjawił parę interesujących szczegółów na temat nowej płyty zespołu Tool, która ukaże się 30 sierpnia pod tytułem „Fear Inoculum”. Płyta ma zawierać siedem utworów i trwać prawie 80 minut, ponadto jeden z utworów zawierać będzie czterominutową solówkę.

Gitarzysta ponadto zdradził pewną ciekawostkę:

Wiele riffów, które stworzyliśmy z Justinem było w metrum na siedem. Nie myślisz sobie „teraz napiszę riff na siedem”. Tworzyliśmy riff, a potem liczyliśmy i wychodziło nam, że jest na siedem. To bardzo dziwne!

Kiedy skończyliśmy nagrania zaproponowałem, żebyśmy nazwali płytę „Volume 7”, bo na płycie jest siedem utworów i większość jest na siedem.

Wtedy Maynard zdradził mi, że cały koncept, jaki przygotował, obraca się wokół cyfry siedem. Uznaliśmy, że to bardzo dziwny zbieg okoliczności. A potem Alex Grey powiedział prawie to samo odnośnie teledysku.

Mamy więc wiele rytmów i polirytmów na 7/4 lub 7/3 [sic!], a także riff na 21 czyli trzy razy siedem. Napisałem czterominutową solówkę w rytmie na 21. Szaleństwo.

 

Komentarze (45)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pawel K. [86.185.***.***] dodano: 07.08.2019, 14:50 #1
Widzę, że największą inspiracją dla nowej muzyki TOOLa jest stara muzyka TOOLa. Nie zaskakują. Ale... Może to i dobrze.
Pokaż odpowiedzi (1)
Wielebny Roman Niewiara [93.179.***.***] dodano: 07.08.2019, 14:55 #3
10/10 Panie Jones i spółko. Absolutnie warto było czekać 13 lat Uśmiech
wiolancia [176.116.***.***] dodano: 07.08.2019, 15:16 #4
Nowy kawałek bardzo w klimacie Tool. Mnie się podoba
SULA [31.182.***.***] dodano: 07.08.2019, 15:26 #5
Jest git !!!
Dd11 [217.163.***.***] dodano: 07.08.2019, 15:58 #6
100% zawartosci Toola w Toolu
GPS67 dodano: 07.08.2019, 16:13 #7
Ten singiel to z pewnością nie killer na miarę Schismu czy Vicariousa, ale jego brzmienie wgniata w fotel. Niesamowita ta gitara w zakończeniu, brzmi inaczej niż na poprzednich płytach... Czeka nas świetny album.
Pokaż odpowiedzi (3)
Manerg dodano: 07.08.2019, 20:17 #11
Jest ok. Po 3 przesłuchaniach naprawdę dobrze. Szkoda, że niczym nie zaskakują. Od lateralusa grają to samo. 7/10
Pokaż odpowiedzi (4)
Latetal [83.15.***.***] dodano: 07.08.2019, 20:44 #16
Kontynuacja the patient, trochę dojrzalsza.
Kumaty [199.247.***.***] dodano: 08.08.2019, 08:32 #17
Nic nowego, ale czego spodziewac sie po zespole skladajacym sie z czterech muzykow, ktory nigdy nie szarzowal popisami (pomijajac zabawy z metrum)? Swietny numer. Btw. cieszmy sie, ze na serwisach streamingowych mozna wreszcie posluchac Toola, ktory, CALE SZCZESCIE, nie zremasterowal zadnej ze swoich plyt. Cudowna dynamika dzwieku, chwilo trwaj!
Pokaż odpowiedzi (4)
Nickk [89.64.***.***] dodano: 08.08.2019, 08:45 #22
Doprawdy trudno zrozumieć niektóre opinie w internecie zwłaszcza amerykańskich stronach, że to nic nowego czy odkrywczego.
Jak dla mnie to właśnie to jest atutem.
Tool rocks! Tyle w temacie. Świetny numer.
Pokaż odpowiedzi (1)
FOK [5.173.***.***] dodano: 08.08.2019, 09:54 #24
I to im tyle czasu zajęło? Przecież utwór o takim charakterze mogli nagrać dzień po wydaniu 10 000 Days. Mam spore obawy co do całej płyty.
Pokaż odpowiedzi (2)
Obserwator [83.6.***.***] dodano: 08.08.2019, 12:32 #27
Masz bardzo słuszne obawy.Po usłyszeniu nowego singla ma się wrażenie,że to już było. Jak to ma być atut,że grają to samo i że to dobrze, to ja dziękuję.Kawałek ciekawy, melodyjny,ale tak jak wspomniał przedmówca mogli to nagrac zaraz po 10 000 Days.Niestety spodziewałem się tego, a pozostałe kawałki, które grali na koncertach także nie napawają optymizmem. Fajnie nowa płyta Tool'a,ale jednak oczekiwałem czegoś więcej.Niestety panowie z Tool'a nie mają nic innego do powiedzenia.
Pokaż odpowiedzi (3)
Obserwator [83.6.***.***] dodano: 08.08.2019, 19:03 #31
Widzę,że chciałeś zabłysnąć,ale ci nie wyszło.To ty chyba nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi.Nie przeszkadza mi to,że tool gra jak tool, tylko to,że nie słyszę ewolucji,progresu i złośliwie twierdzę,że taki kawałek mogli nagrać zaraz po 10 000 a nie po 13 latach.A jeśli dla ciebie ewolucja to tylko, jak to z ironią stwierdziłeś, współpraca z Biberem, to już twój problem.Jest cała masa możliwości,a tymczasem nowy kawałek to chwytliwa piosenka,ale tak naprawdę odgrzewany kotlet,a nie rozwój.
Pokaż odpowiedzi (3)
Nemo [83.26.***.***] dodano: 08.08.2019, 21:33 #35
Po pierwszym przesłuchaniu singla od razu skojarzył mi się z rozwinięciem albo kontynuacją Disposition/Reflection z "Lateralusa". Tool na 100% Nareszcie!
Wójt [78.8.***.***] dodano: 08.08.2019, 22:26 #36
To będzie dobry album!
Mis [89.64.***.***] dodano: 08.08.2019, 22:59 #37
Poczekajmy aż usłyszymy całość, dajmy chlopaką szansę.
student [212.160.***.***] dodano: 09.08.2019, 09:30 #38
2 akordy przez 10 minut, zapowiada się płyta dekady
Pokaż odpowiedzi (4)
MarianKoniuszko [37.47.***.***] dodano: 10.08.2019, 12:38 #43
Do takiego Opetha to to się nie umywa. Nie wiem na co było czekać te 13 lat .
Pokaż odpowiedzi (1)
Baca [95.40.***.***] dodano: 13.08.2019, 21:40 #45
Uwielbiam te dźwięki