terazmuzyka.pl
Newsy 1104V  
szy | 6 marca 2018
0

Tool w studiu nagraniowym

Wydaje się, że telenowela z nowym albumem zespołu Tool dobiega powoli końca. Wszystko na to wskazuje, że długo oczekiwany krążek w końcu zaczyna nabierać odpowiednich kształtów. 

W połowie lutego gitarzysta grupy, Adam Jones, opublikował na swoim koncie na Instagramie zdjęcie, do którego dołączył informację, że Tool wejdzie do studia w marcu. I tak się właśnie stało!

Muniek o zawieszeniu działalności T.Love

Nowy post Jonesa jest dość enigmatyczny (jedynie podpis: „dzień pierwszy”), ale zdjęcie zrobione w studiu nagraniowym, rozwiewa wątpliwości. Muzycy rozpoczęli intensywną pracę nad następcą albumu „10,000 Days”, od którego premiery w tym roku minie już 12 lat!

W ubiegłym miesiącu również wokalista Maynard James Keenan, na swoim Twitterze, potwierdził, że wszystko idzie w dobrym kierunku:

Kilka miesięcy temu, po 11 latach błagań, zacząłem dostawać od chłopaków pliki muzyczne z dopiskiem FINALNY. W teorii oznacza to, że forma utworów nie zmieni się już, kiedy będę pisał teksty i melodie. W teorii. Wciąż czekam na dopisek FINALNY przy jednym [utworze]. Teksty i melodie są gotowe w 100% wszystkich utworów z wyjątkiem jednego. Pewnego dnia je nagramy. Wciąż daleko do mety, ale przynajmniej jesteśmy coraz bliżej. 

Nową muzykę Toola miało okazję usłyszeć już kilku innych artystów, w tym Tom Morello, Adam Nergal Darski czy Sebastian Bach, który napisał:

To nie jest zwykła i prosta rock'n'rollowa muzyka. To progresywny metal, bardzo klimatyczny, który powoduje, że wpadasz w grooviasty trans, a ciężkie riffy atakują twoją głowę - czujesz, że to po prostu Tool. Niektóre melodie „okładały pięściami” - wydawało mi się, że moje najgłębsze tkanki otrzymały masaż. [...] Żaden utwór nie był krótszy niż 7 minut, niektóre z nich trwały nawet 20! 

Jeszcze nie wiadomo, kiedy ukaże się nowy album Tool. Wiadomo natomiast, że 20 kwietnia do sklepów trafi nowa płyta A Perfect Circle, zespołu w którym występuje Keenan. Krążek zatytułowany „Eat the Elephant” na rynku ukaże się nakładem BMG. Nie tak dawno, wokalista opublikował zdjęcie, z którego wynika, że pracuje również nad nowym albumem swojego zespołu Puscifer. 

Czyżby w 2018 roku ukazały się płyty wszystkich trzech zespołów w jakie zaangażowany jest Maynard James Keenan? Przekonamy się niebawem!

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 175V  
2

Sean Reinert (Death, Cynic) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 26 stycznia 2020
Newsy 120V  
0

Trupa Trupa zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Michał Szlaga | 25 stycznia 2020
Newsy 374V  
Newsy 694V  
0

Joe Payne (eks Nile, Divine Heresy) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 25 stycznia 2020
Newsy 253V  
3

HammerFall zaprasza na koncerty w Polsce [WIDEO]

mg | fot. Robert Tüchi | 23 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group