terazmuzyka.pl
Newsy 1891V  
mg | 5 lutego 2019
9

Tool wyda płytę w kwietniu? Maynard James Keenan zabrał głos

Danny Carey przyznał podczas spotkania z fanami, że nowy album Tool – przynajmniej w teorii – powinien pojawić się w połowie kwietnia. Czy Maynard James Keenan jest podobnego zdania?

Ostatnio przyjęło się, że członkowie Tool nie mówią jednym głosem, a ich kolejne wypowiedzi wzajemnie się wykluczają. To bez wątpienia irytuje fanów zespołu, którzy od lat czekają na nową płytę.

Impact Festival 2019: Kto, gdzie i kiedy?

Wydaje się, że tak jest bliżej publikacji niż kiedykolwiek wcześniej, a potwierdzeniem tego miała być niedawna wypowiedź Danny'ego Careya, który na pytania fana o przybliżoną datę publikacji odpowiedział:

Powinna wyjść jakoś w połowie kwietnia. Taki przynajmniej jest plan.

Jeśli zastanawiacie się, czy to oficjalne stanowisko zespołu ws. nowej płyty, to odpowiadamy – nic z tych rzeczy. Jeden z fanów zapytał na Twitterze Maynarda Jamesa Keenana, czy połowa kwietnia to faktycznie planowy termin publikacji wyczekiwanego krążka. Wokalista odpowiedział krótko: „Nie”.

Może jednak?

Poza wypowiedzią Careya, ostatnio pojawiło się kilka przesłanek sugerujących, że płyta jest w drodze. Mogliśmy nawet zapoznać się z krótką jej recenzją, która pochodzi od Gabriela Shaffera, artysty, przyjaciela i współpracownika zespołu Tool. Przyznał on, że wysłuchał nowej płyty od początku do końca. W (usuniętym już) poście na Instagramie napisał krótką, ale treściwą recenzję:

Wciąż dochodzę do siebie po wczorajszym wieczorze w Hollywood. Mogę tylko powiedzieć, że wysłuchałem od początku do końca czegoś, na co wielu z nas czeka od kilkunastu lat. Potwierdzam, że materiał ten jest wart każdej sekundy czekania. Podstawowe pytanie brzmi: czy my jesteśmy jego warci?

Kolejną oznaką zbliżającej się płyty Toola są nowe wizualizacje, które trafiły na oficjalną stronę zespołu.

Przypomnijmy, że 11 czerwca 2019 roku Tool wystąpi jako gwiazda tegorocznego Impact Festival w krakowskiej Tauron Arenie. Ponadto wystąpią z nim także zespoły Alice In Chains i Black Rebel Motorcycle Club.

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Dr.Omnibus [83.22.***.***] dodano: 05.02.2019, 18:45 #1
cieniasy !!!!
Nie [83.68.***.***] dodano: 06.02.2019, 02:12 #2
Nie.
Marcin [95.171.***.***] dodano: 06.02.2019, 10:04 #3
Mam tylko nadzieję, że nie powtórzy się historia z chinese democracy... Tool jest zaliczany do tych zespołów, które, jak do tej pory, nie wydały słabego albumu. Oczekiwania są ogromne. Ciekawe czy zostaną spełnione?
Jogurt [94.254.***.***] dodano: 06.02.2019, 10:04 #4
Czy jesteśmy warci?
Dd11 [217.163.***.***] dodano: 06.02.2019, 13:55 #5
Czy oni aby na pewno nagrali nowa plyte? Robia z ludzi glupkow. Zaczyna mi sie to srednio podobac. Raz czy dwa mozna sie powyglupiac ale ilez mozna. Plyte i tak kupie ale cala ta "akcja promocyjna " slaba jakas.
Toolfan [85.222.***.***] dodano: 06.02.2019, 15:48 #6
ja czekam, zawsze czekałem. Nie jestem zaskoczony tego typu akcją promocyjna. Zawsze przed wydaniem każdego albumu, były przeróżne spekulacje, napędzane przez sam zespół. Jeśli się to nasilało to zawsze album wychodził, więc na pewno jest coś na rzeczy. Przekornie wydaje mi się, że może wyjść wcześniej niż w kwietniu, bo panowie lubią zaskakiwaćUśmiech Po cichu liczę na album podwójny i aby nie był słabszy niż 10000 days.
Loot [83.20.***.***] dodano: 06.02.2019, 17:35 #7
Pewnie płyta jest słaba i nikt jej nie chce wydać. Na samej nazwie długo się nie ujedzie.
minus5 [188.165.***.***] dodano: 07.02.2019, 07:37 #8
Ja już nie czekam, co będzie to będzie. Prawdę mówiąc Lateralus już mnie aż tak nie porwał, 10000 Days w ogóle nie kupiłem... mam tylko nadzieję, że nie podzielą losu Metalliki, RHCP czy U2.
GPS67 dodano: 07.02.2019, 12:12 #9
Kolejna odsłona trwającego od kilkunastu lat serialu, w którym Maynard gra rolę czarnego charakteru.