terazmuzyka.pl
Newsy 1532V  
rf | 6 maja 2019
18

Tool wykonał na żywo dwa nowe utwory [WIDEO]

Tool dał pierwszy w tym roku koncert. W setliście znalazło się miejsce dla dwóch nowych utworów.

Grupa Tool wystąpiła na Florydzie, 5 maja 2019 roku, jako gwiazda festiwalu Welcome To Rockvlille. W setliście zespołu znalazło się miejsce dla dwóch nowych utworów.

Tool zagrał utwór „Descending” (który już wykonywał wcześniej ale w wersji roboczej i bez tekstu) oraz „Invincible”. Oba utwory prawdopodobnie znajdą się na nadchodzącym albumie grupy, którego premiera, według słów Maynarda Jamesa Keenana, spodziewana jest „między połową maja a połową lipca” 2019 roku.

Poniżej możecie obejrzeć wykonanie obu nowych utworów.

Descending

Invincible

A tutaj zobaczcie setlistę z koncertu na Rockville.

Tool Setlist Welcome to Rockville 2019 2019, 2019 Tour

Tool niedawno udostępnił w internecie zdjęcie, z którego wynika, że w ostatnim czasie członkowie zespołu przebywali w Gateway Mastering Studios w Portland, gdzie pracowali – wraz z Bobem Ludwigiem – nad nowym albumem. Płyta jest ponoć na etapie masteringu, a Kirk Hammett niedawno zdradził, że zespół pracuje już nad okładką.

Przypomnijmy, że 11 czerwca 2019 roku Tool wystąpi jako gwiazda tegorocznego Impact Festival w krakowskiej Tauron Arenie. Ponadto wystąpią z nim także zespoły Alice In Chains i Black Rebel Motorcycle Club.

Komentarze (18)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
realista [77.253.***.***] dodano: 06.05.2019, 09:58 #1
Nic odkrywczego, oba w klimacie płyty lateralus. Nie są złe ale jak na tyle lat czekania to szału nie ma
FOK [5.184.***.***] dodano: 06.05.2019, 11:52 #2
Wszyscy spodziewamy się jakiegoś objawienia. W końcu tyle lat czekania. Ale to nie będzie nic, czego byśmy już nie znali z Lateralusa, czy 10 000 Days. Tool już miał swój zakręt na Lateralusie właśnie i na więcej się nie zanosi. Żeby tylko nie było tak słabo jak na ostatnim APC.
Pokaż odpowiedzi (1)
Obserwator [46.170.***.***] dodano: 06.05.2019, 12:47 #4
To było do przewidzenia,że Ci goście niczego nowego nie wymyślą.To będzie mix poprzednich płyt. Już Lateralus był moim zdaniem wtórny.Nie interesuje mnie metrum,podziały rytmiczne itp.Interesują mnie emocje jakie wywołuje muzyka, a takie były na płycie Aenima.Potem było tylko gorzej. Udziwnione,porozciągane i wtórne kawałki,zjadanie własnego ogona. Zawsze powtarzałem,że tak długi okres nagrywania płyty przez Tool'a, wiąże się z wypaleniem, twórczą niemocą,a nie jak twierdzili muzycy zbieraniem inspiracji i eksplorowaniem nowych muzycznych połaci.
Pokaż odpowiedzi (2)
piano [93.179.***.***] dodano: 06.05.2019, 13:26 #7
sądząc po czasach poszczególnych utworów to koncert trwał jakąś godzinę piętnaście, nie przemęczają się chłopcy
Pokaż odpowiedzi (1)
Kumaty [168.149.***.***] dodano: 06.05.2019, 13:52 #9
Sorry, ale przez 13 lat dlubiac na jednym zestawie bebnow, z jednym basista i jednym gitarzysta, ktory dodatkowo stroni od "solowania", nie mozna wymyslec nic wielkiego. To bedzie zjadanie wlasnego ogona - kilka lamancow, kilka dobrych melodii, ale przez 13 lat swiat poszedl naprzod i nowy Tool mlodemu pokoleniu jest do niczego niepotrzebny.
Pokaż odpowiedzi (2)
Michał [46.170.***.***] dodano: 06.05.2019, 14:44 #12
Czarno to widzę. Obym się mylił i na płycie bedą jakieś świeże pomysly.
crim [85.222.***.***] dodano: 06.05.2019, 18:38 #13
Podoba mi się. Studyjne oczywiście będzie brzmiało lepiej. Widzę że przeważają opinie że Tool skończył się na "Undertow"Uśmiech Co 50 latki mają jeszcze odkrywać?
Jacqu [31.178.***.***] dodano: 06.05.2019, 19:52 #14
Do wszystkich co mają wątpliwości w sprawie nowych utworów zespołu Tool ewentualnie nowej płyty a jeszcze jej nie słyszeli. Ten zespół nie nagrywa i nie tworzy dla Was ☺
bot24 [83.22.***.***] dodano: 06.05.2019, 20:24 #15
manson powinien przestać wydawać płyty po golden age of grotesque, ostatni prawdziwy industrial metal.
SULA [193.238.***.***] dodano: 07.05.2019, 00:04 #16
Ostatnie APC dla mnie super !!!! Nie marudzić !!! To samo grają,to samo grają a inne zespoły od 10 lat na nich się wzorują !!!!
whiteco [37.47.***.***] dodano: 23.05.2019, 23:16 #17
TOOL nie gra dla dzieci i młodzieży