terazmuzyka.pl
Newsy 591V  
szy | 10 kwietnia 2018
0

Tool zorganizuje specjalne warsztaty dla fanów

Muzycy grupy Tool w tym roku z pewnością będą pochłonięci pracą. Z jednej strony - w studiu (nowy album powstaje), z drugiej - poza nim. Mowa tu o specjalnych warsztatach. 

Fani amerykańskiej formacji, którzy chcieliby porozmawiać z muzykami, zadać pytania czy - po prostu - poznać tajniki ich pracy, będą mieli niebawem ku temu okazję. Grupa Tool bowiem zorganizuje warsztaty przy okazji nadchodzących koncertów w USA. 

Dynamiczne ceny biletów przyszłością rynku muzycznego?

Będą w nich brali udział trzej z czterech muzyków zespołu, zabraknie jedynie wokalisty Maynarda Jamesa Keenana. Podczas spotkań z publicznością gitarzysta Adam Jones, basista Justin Chancellor oraz perkusista Danny Carey, opowiedzą wnikliwie o procesie twórczym wewnątrz grupy. Ważnym elementem nadchodzących spotkań będzie także sesja pytań i odpowiedzi (tzw. Q&A). Dla wszystkich chętnych przewidziano pamiątkowe gadżety, ponadto będzie można zapoznać się ze specjalną ekspozycją - nie zabraknie tu unikatowych przedmiotów związanych z historią zespołu. Pierwszy warsztat z muzykami Toola odbędzie się 11 maja w Saint Paul w Minnesocie. 

Nowy album grupy w drodze

Telenowela z nowym albumem zespołu Tool - w roli głównej - dobiegła końca i w tym roku w końcu na rynku - wszystko na to wskazuje - ukaże się następca „10,000 Days”, od którego premiery mija już 12 lat. 

W połowie marca na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku pojawił się komunikat, które nie pozostawił złudzeń, że piąty krążek Toola nabiera kształtów: 

Po latach pisania i aranżacji (i ponownego aranżowania) na strychu zespołu, mogę oficjalnie poinformować, że chłopaki przenieśli się do dużego studia, w którym rozpoczyna się proces nagrywania kolejnego albumu. Przez ostatnie kilka dni członkowie zespołu dostosowywali się pod względem dźwiękowym do nowego otoczenia [...]

Z radością informuję również, że „zły” Joe Barresi po raz kolejny będzie kontrolował pracę inżynierską, co z pewnością będzie kolejnym mistrzowskim narzędziem oferowanym przez utalentowaną ekipę. [...]

Na chwilę obecną nieznana jest - nawet - przybliżona data jego premiery.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 885V  
0

Brent Young (eks Trivium) nie żyje

rf | 27 września 2020
Newsy 596V  
1

Mark Stone (eks Van Halen) nie żyje

rf | 27 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group