terazmuzyka.pl
Teraz Rock 915V  
mg | 26 kwietnia 2019
0

Toto. Jak zespół zareagował na internetowy fenomen utworu „Africa”? [TYLKO U NAS]

Choć Toto kompozycję „Africa” opublikował na początku lat 80., przeżywa ona obecnie swoją drugą młodość. Stała się, dość nieoczekiwanie, symbolem współczesnej popkultury.

Mało kto jeszcze kilka lat temu przypuszczał, że świetny, ale już nieco zapomniany utwór „Africa” będzie internetowym fenomenem przełomu 2018 i 2019 roku. Mimo wszystko tak się właśnie stało, a nagrany w 1982 roku utwór nagle zyskał ogromną popularność – pojawiły się jego dziesiątki przeróbek, a także mogliśmy go usłyszeć w niezwykle popularnym serialu „Stranger Things”.

Toto zagra koncert w Polsce

Jednym z naszych rozmówców w majowym „Teraz Rocku”, który wczoraj trafił do sprzedaży, jest Steve Porcaro z Toto. Maciej Koprowicz postanowił zapytać go, czy ta niespodziewana popularność „Afriki” wpłynęła jakoś na rozpoznawalność zespołu:

„Africa” stała się internetowym fenomenem, doczekała się setek przeróbek na YouTube i pojawiła się w serialu „Stranger Things”. Czy waszym zdaniem pomogło to zespołowi w jakiś sposób?

Na koncertach Toto widzimy ostatnio wielu młodych ludzi. Jednym z powodów jest oczywiście popularność „Afriki” i to, że tak wielu ludzi ją przerabia. Dzieciaki lubią różne wersje tej piosenki, ale przychodzą na koncert, bo chcą ją usłyszeć na żywo w oryginalnym wykonaniu.

Poza Toto, bohaterami majowego „Teraz Rocka” są między innymi Rammstein, Phil Collins, Bon Jovi, The Cranberries, Dżem, Archive, Papa Roach czy Tymon Tymański. Najnowszy numer znajdziecie w kioskach w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym.

UWAGA! Kup nowego „Teraz Rocka”!

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group