terazmuzyka.pl
Film / serial 464V  
rf | 11 kwietnia 2018
0

„Toy Story 4”. Znamy datę premiery

Twórcy jednej z najsłynniejszych animacji ogłosili, kiedy czwarta część serii trafi do kin.

Reżyser Josh Cooley potwierdził, kiedy do kin trafi czwarta część przygód Chudego i Buzza Astrala. Premiera „Toy Story 4” planowana jest na 21 czerwca 2019 roku.

Rock In Summer powraca. Zobacz skład imprezy

Prace nad „Toy Story 4” ruszyły już w 2014 roku – cztery lata po premierze „Toy Story 3” – jednak stanęły w miejscu, gdy w zeszłym roku z zespołu odeszli scenarzyści Rashida Jones i Will McCormack. Kilka miesięcy temu na ich miejsce przyjęta została Stephany Folsom, odpowiedzialna między innymi za scenariusz „Thor: Ragnarok”.

Nie wiadomo jeszcze, czy twórcy wykorzystają w jakimś stopniu scenariusz stworzony przez poprzednią ekipę, czy stworzą go od nowa. W każdym razie, biorąc pod uwagę czas i nakład pracy potrzebny przy tworzeniu filmów animowanych, mają bardzo mało czasu, jeśli chcą się wyrobić na premierę w czerwcu 2019 roku.

Pierwsza część „Toy Story”, która premierę miała w 1995 roku (w Polsce w 1996) była pierwszym pełnometrażowym filmem stworzonym całkowicie przy użyciu techniki komputerowej. Jej budżet pochłonął 30 milionów dolarów, jednak przedsięwzięcie całkowicie się opłacało, gdyż stworzona przy współpracy wytwórni Disney i Pixar animacja zarobiła ponad 370 milionów dolarów, zdobyła liczne nagrody, w tym jednego Oscara i stała się fundamentem wszystkich późniejszych animacji, jakie wyszły ze studia Pixar.

Jej kontynuacją była wydana w 1999 roku „Toy Story 2”, na dzień dzisiejszy serię zamyka „Toy Story 3”, które swoją premierę miało w 2010 roku i zarobiło na całym świecie ponad miliard dolarów (przy budżecie 200 milionów).

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group