terazmuzyka.pl
Koncerty 5650V  
mg | 12 listopada 2019
1

Trasa „Legendy Metalu” odwołana. Grudniowe koncerty nie dojdą do skutku

Zespół Vader poinformował na swoich kanałach w mediach społecznościowych, że druga część trasy „Legendy Metalu” została odwołana. Miała obejmować cztery koncerty.

Niedawno, po sukcesie pierwszej części trasy, ogłoszono kolejną odsłonę „Legend Metalu”, czyli wspólnej trasy  Kat & Roman KostrzewskiAcid DrinkersVader i Quo Vadis. Ogłoszenie spotkało się z dużym odzewem ze strony fanów, a zespoły miały wystąpić w następujących miastach:

  • 19.12 – Olsztyn – Hala Urania
  • 20.12 – Poznań – Klub B17
  • 21.12 – Wrocław – Klub A2
  • 22.12 – Gliwice – Arena Gliwice

Miały, ale najwyraźniej nie wystąpią, o czym poinformował zespół Vader. Na razie nie wiadomo, co ma być przyczyną odwołania trasy, a w mediach społecznościowych grupy przeczytać możemy jedynie, że w najbliższym czasie organizator całego tournée wyda oficjalne oświadczenie:

Kat & Roman Kostrzewski

Kat to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii polskiej muzyki metalowej. W 2004 roku byliśmy świadkami rozłamu, po czym Ireneusz Loth i Roman Kostrzewski powołali do życia zespół pod szyldem Kat & Roman Kostrzewski. Obecnie jedynym artystą z pierwotnego składu grupy Kat jest wokalista Roman Kostrzewski. Zespół wypuścił cztery albumy: „Biało-czarna”, „Buk-akustycznie” ponownie zarejestrowany kultowy materiał „666”, i najnowszy „Popiór”, który niejednokrotnie przez media jest porównywany z klasycznym albumem „Bastard”.

Acid Drinkers

Poznańskie Kwasożłopy, których od ponad 30 lat rdzeniem jest trio Titus, Popcorn i Ślimak to koncertowa petarda. Acid Drinkers są jednym z najaktywniejszych koncertowo zespołów w Polsce, ciągle w wyśmienitej formie. Każdy fan polskiego metalu zna ich kultowe „Infernal Connection” (1996) czy „High Proof Cosmic Milk” (1998), wydaną zaś w 2016 roku płytą Peep Show znów pokazują, jak się gra thrash metal!

Vader

Vader to legenda polskiego death metalu i muzyczny towar eksportowy od wielu lat. Przez lata dowodzona przez Piotra Wiwczarka serwuje fanom death/thrash metal na całym świecie. To autorzy „Necrolust”, czyli najlepiej sprzedającego się demo w historii death metalu, zaskakującej EPki Kingdom z remiksami w stylu techno oraz kawałka Sword Of The Witcher promującego grę RPG The Witcher. Nowy album, mający się ukazać jeszcze w 2019 roku, będzie utrzymany w stylu Grand Deceiver z EPki „Thy Messenger”, który lider zespołu podsumowuje jako „najbardziej okrutny i brutalny w historii zespołu”.

Quo Vadis

Szczecińska kapela Quo Vadis grająca progresywny death/thrash metal działa na polskiej scenie nieprzerwanie od 30 lat. Dotychczas wydali między innymi dziewięć studyjnych albumów, koncertowe DVD oraz kompilację podsumowującą muzyczną działalność zachodniopomorskiej formacji. Występowali na Metalmanii, festiwalu w Jarocinie oraz Przystanku Woodstock. Warto również wspomnieć, że kapela nagrała dwa utwory do filmu w reżyserii Bogusława Lindy „Sezon na leszcza”.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Andrzej [188.147.***.***] dodano: 13.11.2019, 19:58 #1
Wszystko fajnie ale gdzie Turbo z Kawalerią Szatana? Moim zdaniem z najlepszą płytą heavy metalową. Pozdrawiam
Zobacz także
Koncerty 362V  
0

Nocny Kochanek zapowiada pierwsze koncerty w tym sezonie [DATY]

mg | fot. Wacław Szacyło | 1 lipca 2020
Koncerty 674V  
0

Ørganek zapowiedział „mini trasę” po Polsce [DATY]

mg | fot. Oskar Szramka | 28 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group