terazmuzyka.pl
Newsy 660V  
rf | fot. Rob Sheridan | 12 listopada 2018
0

Trent Reznor rozważał rozwiązanie Nine Inch Nails i zerwanie z rockiem

Lider Nine Inch Nails przyznał, że jedno wydarzenie sprawiło, iż zwątpił w sens dalszej kariery jako gwiazda rocka. Co to takiego?

W 2011 roku Trent Reznor zdobył Oscara za ścieżkę dźwiękową do filmu „The Social Network”. To wydarzenie okazało się dla niego tak doniosłym, że rozważał zakończenie działalności Nine Inch Nails i poświęcenie się muzyce filmowej.

Trent Reznor weźmie udział w niezwykłym projekcie

Trent Reznor już zawiesił działalność Nine Inch Nails w 2009 roku, jak się okazało dwa lata później był o krok od zerwania z muzyką rockową w ogóle. W wywiadzie dla „Variety” opowiada, jakim dla niego przeżyciem było zdobycie Oscara:

Gdy twój pierwszy film zdobywa Oscara kręci ci się w głowie. Już wyżej nie da się iść. Zaczynasz się zastanawiać: „A może pieprzyć rock and rolla? Teraz mam nowe źródło energii, które nie ma ograniczeń wiekowych, jak granie w zespole rockowym. Może powinienem postawić wszystko na jedną kartę?”.

Dostanie Oscara było czymś wielkim, jednak następnego dnia przy obiedzie, byliśmy znowu miernymi dupkami, jak przed ceremonią. Ten haj trwał może 18 godzin. Było to świetne doświadczenie i mam duży szacunek dla tej instytucji, ale nie naprawiła ona naszych umysłów i nadal pozostaliśmy wyrzutkami.

Trent Reznor nie przestał komponować ścieżek dźwiękowych do filmów, dziś ma ich na swoim koncie kilkanaście. Nie zerwał też z muzyką. W 2013 roku powrócił Nine Inch Nails z albumem „Hesitation Marks”. Grupa wydała też kilka płyt EP oraz album „Bad Witch” (2018).

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 166V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
Newsy 633V  
9

Adam Lambert mówi, czy nagra z Queen płytę

rf | fot. DianaKat1 | 22 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group